חומרי אריזה למעבר דירה

23/12/2019
צרכנות


עוברים דירה? כמו כל אתגר אפשר לקחת את זה לכיוון של מטלה או "תיק" ולהילחץ מהמאורע. או לקחת באיזי, להתרגש ולתכנן בדקדקנות את כל מה שעומד להתרחש. מי שבוחר בדרך השנייה, מובטחת לו חוויה והזדמנות לפתיחה של דף חדש בדירה חדשה.

ברגע שמגדירים מעבר דירה כפרויקט יש להתייחס אליו במלוא הרצינות ולתכנן בכל הרמות, לו"ז, תקציב, אחריות וכד'. החל מקביעת הטיימינג המתאים, דרך רכישת חומרי אריזה למעבר דירה בכמות ראויה, סגירה עם אנשי המקצוע, אדמיניסטרציה נדרשת וכד'.

ההתחלה של תוכנית המעבר צריכה להיות דווקא מהסוף, קביעת שעת ה-ש', דהיינו יום המעבר עצמו. מהיום הזה הולכים אחורה ומציינים את כל הפעולות שצריך לסגור. בנקודת הציון בה מתכננים את המעבר קל לצפות קדימה ואם מבצעים פירוט של המטלות, מגדירים משימות ומעניקים אחריות לאנשים שונים, הפרויקט ילך חלק בלי טעויות ומשברים.

לאחר ביצוע רשימת מטלות, אפשר להתחיל לבצע תיאומים ורכישות. בראש ובראשונה לסגור עם בעלי הדירה החדשה או הקבלן ממנו מקבלים מפתח, זאת בעיקר כדי לאשרר את המועד ולנעוץ אותו באופן וודאי ביומן. מכאן מומלץ לקבוע עם מוביל אמין ואיכותי, כזה שלא יבריז ברגע האמת וגם לא יקפיץ את המחיר.

מומלץ מאוד לסגור עם מוביל שיש עליו המלצות אמינות, לקבוע את המחיר ולגבות הכל במייל ובוואצאפ. להבין ממנו האם השירות כולל אריזה, פירוק והרכבה של ארונות, סידור הרהיטים וכד'. במעמד זה חשוב לוודא שיש ביטוח, שהמובילים מקצועיים ובעת האריזה והסחיבה שומרים על הרכוש.

על מנת להגיע מוכנים ליום המעבר וההובלה חשוב לדאוג מבעוד מועד למספיק  חומרי אריזה למעבר דירה. הכוונה היא לשלל ארגזים במידות שונות ומגוון גדלים. יש קרטון לאריזת קלסרים, יש קרטונים חד גליים קלים לאריזת בגדים ומצעים, יש דו גליים חזקים במיוחד לאריזות של מוצרים כבדים, יש קרטונים לחבילות ומשלוחים, קרטוני ארכיב עם מכסה ואפילו קרטון גבוהה לתליית בגדים שכלום לא יתקמט.

בנוסף לארגזים מומלץ להתאבזר בעוד חומרי אריזה למעבר דירה נוספים, בין היתר כמות מספקת של סרטי הדבקה שקופים או חומים PVC חזקים במיוחד, גליל בגדלים שונים של ניילון נצמד לעיטוף, גליל בועות פץפץ לאריזה של פריטים שבירים, גליל פוליאטלן מוקצף, שקי פוליפק קלקר להגנה על חפצים שבירים ועוד.

את האריזה חייבים לבצע בקפדנות. מומלץ לנצל את ההזדמנות ולרענן את החפצים, חלק לזרוק או חתרום ולא להעביר דברים שאין להם שימוש ולעולם כבר לא יהיה. הרענון מאפשר לארוז רק מה שצריך ולא להעביר למעון החדש ארגזים שגם כך לא יפרקו. המשפט "זבל של אדם אחד הוא אוצר עבור האחר", צריך לעמוד לנגד העיניים בעת האריזה.

כל מה שמוכנס לקרטונים מומלץ שיחולק לפי נושאים או חדרים, על כל קופסה להדביק מדבקה או לרשום במקום בולט וברור את החדר הייעודי והאם יש משהו שביר. התכנון והדיוק יסייעו בשלב השני של הפירוק.

חשוב להבין כי מעבר דירה הוא פרויקט רציני וככזה מומלץ לתכננו נכון ולחסוך הרבה זמן, כסף ובעיקר כאב ראש.  

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...