חומצה היאלורונית - למה משתלם להשתמש בחומצה כזו ואצל מי נכון לעשות את זה

08/07/2019
איכות חיים


במהלך השנים האחרונות, אנחנו שומעים על לא מעט טיפולי עור שונים, כאלה שנועדו לאפשר לנו לתקן פגמים שונים בעור הפנים, נועדו להחליק אותם ולעזור לנו ליהנות ולשמור על מראה רענן וצעיר.

במקרים רבים מדובר על חומרים שאינם טבעיים או כאלה שהם טבעיים אך חיצוניים, כלומר, כאלה שמגיעים ממקורות שונים שאינם מוכרים לגוף האדם. להבחנה הזאת יש חשיבות, שכן חומר שאיננו טבעי או חיצוני לגוף האדם, יכול שלא להתקבל בצורה טובה על ידו, מה שעלול לגרום לנזק משמעותי בעור שלנו, בפרט אם מדובר בעור הפנים. הרבה פעמים זה יכול להוביל לדלקות וזיהומים, וכן למקרים בהם המראה ישתנה, אך לרעה ולא לטובה.

חומצה היאלורונית היא שונה במובן זה, מאחר ומדובר על חומר טבעי שמגיע מתוך גוף האדם, ולכן היכולת שלנו לקלוט אותו היא הרבה יותר טובה מאשר במקרים אחרים, כלומר, יהיה הרבה יותר קל לגוף שלנו לקלוט את החומר הזה, מה שיוביל בסופו של דבר לידי כך שנוכל להשתמש בו בצורה נכונה, והוא אכן יטיב איתנו.

חומצה היאלורונית היא למעשה חומצה שמופקת מחומרים שנמצא בתא הגוף, היא נמצא ברקמות החיבור שלנו. כל אדם במשקל גוף של 70 קילוגרם מכיל בממוצע 15 גרם של חומצה כזו, וכאשר משתמשים בה לצורך תיקוני עור שונים, הרי שבעצם משתמשים בחומר שגוף האדם מכיר. יתרון נוסף של חומר זה, הוא יודע לייצר מעצמו בתהליך של פירוק והרכבה. כלומר, גם אחרי שהחומר מתפרק, עדיין הוא נוצר מחדש ומתחדש.

לכן אנחנו יכולים להבין, מדוע משתלם להשתמש בחומר זה ולא בחומרים אחרים, חומרי הזרקות שונים שאומנם הפכו מאוד פופולאריים בשנות התשעים ובשנות האלפיים, אך מדובר בחומרים חיצוניים, שאינם מוכרים לגוף שלנו, אינם מתחדשים והרבה פעמים יכולים להידחות על ידנו. כיום השימוש בחומצה לצורך הזרקות עור, הוא מאוד פופולארי, הן בקרב נשים והן בקרב גברים.

מי יכול לבצע את הטיפול

טיפולי הזרקות, מכל סוג שהוא, בין אם מדובר בטיפולים לגברים או לנשים, מתבצעים על ידי רופאי עור מוסמכים, רופאים פלסטיים או רופאים שמתמחים ברפואה אסתטית. זה חשוב לדעת, מאחר ומטפלים רגילים, ללא הכשרה של רופאים, אינם יכולים לבצע הזרקות שכאלה. אותם מטפלים אומנם יכולים לספק לנו טיפולי עור שונים, אך לא טיפולים פולשניים כמו הזרקות, בוודאי לא טיפולים בחומצות למיניהן.

חשוב להדגיש, לפני שעוברים טיפול הזרקות, על הרופא לוודא איתנו מה מצבנו הרפואי, האם אנחנו רגישים לחומרים מסוימים, האם יש לנו היסטוריה של אלרגיות וכדומה. זאת על מנת שלא ייוצר מצב שהוא מזריק לנו חומר שעלולים להיות בו מרכיבים שאינם בריאים עבורנו. זו הסיבה מדוע טיפולים מסוג זה, חייבים להתבצע רק אצל רופאים שמתמחים בכך.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...