חודש המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות בפ"ת

27/11/2014
חדשות

מדי שנה בחודש דצמבר (3/12) מצוין יום הנכה הבינלאומי. בעיר פתח-תקוה מציינים את חודש דצמבר כולו כחודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות.

חודש המודעות לאנשים עם מוגבלויות, סימן "כולנו שווים - כולנו נגישים", יתקיים בפתח-תקוה במהלך חודש דצמבר.

תוכנית "קהילה נגישה" המרוכזת ע"י עו"ס קהילתית מהמחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית באגף לשירותים חברתיים ובריאות, מובילה את הפעילויות במהלך החודש, הכוללת מופעים, אירועים משותפים, סיורים ועוד.  

הארגונים החברים בוועדת ההיגוי של "קהילה נגישה" מפיקים אירועים שונים שמטרתם לפנות לכלל האוכלוסייה בעיר, ויצירת מודעות ליכולות ולצרכים של אנשים עם מוגבלויות.

המוטו של הפעילים החברתיים (אנשים עם מוגבלויות תושבי העיר המתנדבים לקדם את הנושא) חברי קהילה נגישה הוא: "אל תרחמו עלינו! אנחנו יכולים ומסוגלים! רק תנו לנו את התנאים המתאימים לכך, כמו נגישות ורגישות לצרכים שלנו".

הפעילות במהלך החודש חושפת את הציבור הרחב להכיר את האוכלוסייה המיוחדת, על כל רבדיה. אירוע הפתיחה יתקיים ביום שני 8/12 בשעה 20:00 במתנ"ס עמישב, במעמד ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן. באירוע תושק קבוצת "הורים מיוחדים מובילים שינוי" וכן תתקיים ההצגה "אם אנחנו כבר כאן אז למה לא להנות מזה?".

ראש העיר איציק ברוורמן אמר: "בכל פעם שאני נפגש עם חברי קהילה נגישה או עם חברים באחת העמותות והארגונים לבעלי צרכים מיוחדים אני נפעם מחדש מהמוטיבציה ומהיכולות האדירות. אני שמח שבמהלך חודש המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות, כל הציבור ייחשף ליכולות האדירות ולכישורים הרבים של בעלי המוגבלויות".

את הפעילות בעיר מובילה סמדר סעצ'י, עו"ס קהילתית ורכזת קהילה נגישה בפ"ת, וכן חברי הקהילה. לפרטים נוספים ניתן לפנות לסמדר: 03-9149404.   

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...