חוגים לילדים בגיל הרך

23/11/2021
חינוך

חוגים לילדים

ילדים רבים הולכים לאופציה של חוגים לילדים בתחומים שונים אחר הצהרים. המגוון של החוגים הוא גדול וההורים מתלבטים רבות לאיזה חוג לשלוח את כל אחד מהילדים אם בכלל. יש הורים שהגישה שלהם היא שמדובר בילדים צעירים מדי למסגרות אחר הצהרים והמסגרת של הגן בבוקר מספיקה עבורם. אך רוב ההורים מאד מעוניינים להעניק לילדים שלהם העשרה בשעות אחר הצהרים כך שייהנו מהערך המוסך של החוגים שמשתתפים בו ילדים מהגן שלהם וגם ילדים חדשים שהם מכירים שם. כיוון שקיים היצע נרחב מאד של חוגים בכל מתנ"ס ובמקומות נוספים ברחבי העיר, ההורים בוחנים בקפידה את הרשימות ומנסים להתאים את החוג הנכון לילדם. כיוון שמדובר בילדים קטנים יחסית, די קשה לקלוע למטרה.

עקב כך השיטה היא להגיע עם הילדים לשיעור אחד או לשני שיעורים של ניסיון וכך הילד מביע את הרצון שלו להמשיך ולהשתתף בחוג זה, או שהוא מעדיף לא להמשיך. יש ילדים שהם מוכשרים מאד ולכן חוג יצירה לילדים הוא מאד מתאים עבורם. הם ייהנו להכין בו עבודות יוצאות דופן, ציורים ושלל הפתעות. לעומת זאת יש ילדים רבים אחרים שמעוניינים להשתתף רק בחוגי ספורט. לכן הם מתחילים חוגים כמו ג'ודו, שבו הם לומדים הגנה עצמית, דבר שמכין אותם לחיים האמיתיים. תמיד יהיו ילדים שייהנו בחוג זה ויתמידו בו לעומת אלו שבשלב מסוים יבקשו לפרוש ממנו.

חוגים לילדים בתחומים חדשניים

בשנים האחרונות החלו לפתוח חוגים לילדים בתחומים חדשניים אשר מרתקים את הילדים. אחד מהם הוא חוג רובוטיקה אשר הילדים לומדים בו לבנות דגמים יוצאי דופן של כלי תחבורה, חלליות וחפצים נוספים. הם נחשפים לפלאי הטכנולוגיה ורבים מהם נהנים מכל דקה בחוג זה.

חוגים לילדים בתחומים עכשוויים כמו מחשוב, תכנות ובניית אפליקציות סוחפים את הילדים והם נשאבים לחוגים הללו ומתחילים לתכנת בעצמם משחקים ואפליקציות ומכאן השמים הם הגבול.

חוגי ספורט במתנ"ס

גם ההיצע של חוגי הספורט עלה מדרגה והמתנ"סים מציעים חוגים לילדים כמו חוגי גלגיליות שהילדים מאד אוהבים, חוגים של התעמלות אמנותית שבו הם לומדים תרגילים שונים הן על הקרקע והן באמצעות מכשירים ייעודיים.

אחת מהאופציות של חוגים לילדים שיש לה תמיד קהל של מעריצים היא חוג הכדורגל. הילדים לומדים את רזי המשחק כשהם לובשים את מדי הקבוצה שלהם, רובם רצים בהתמדה אחרי הכדור ומסוגלים לבצע פעולות מוצלחות ולכן הם מתאמנים כמה פעמים בשבוע ורק מעטים עוזבים חוג זה. גם חוגי כדורסל זוכים למעריצים רבים ולכן הילדים נהנים מאד מהקליעה לסל והם משחקים כך לאורך שנים.

העשרת הידע לילדים

ברוב המקרים החוגים הללו מעניקים לילדים בגילים השונים המון העשרה, ידע, מרחב חדש של התנהלות עם מדריכים מקצועיים ועם ילדים נוספים שהם מכירים במהלך חוגים לילדים. בדרך זו ההורים מעניקים להם זמן איכות ללא מסכים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...