חוגגים את הסיגד בפתח תקווה

14/11/2017
חדשות


פתח תקוה חגגה את חג הסיגד באירוע מרכזי שהתקיים אמש (13.11.17) באולם שרת, בהשתתפות קייסים - המנהיגים הרוחניים של הקהילה, רבנים ואישי ציבור.

חג הסיגד חל שבעה שבועות לאחר יום כיפור ומהותו חידוש הברית בין העם לקדוש ברוך הוא. הסיגד הוא אחד מחגי ומועדי ביתא ישראל הייחודיים לקהילה האתיופית. החג חל בכ"ט בחודש חשוון שהוא שבע שבועות לאחר יום הכיפורים ומהווה יום של צום, חשבון נפש, תיקון ציבורי, טהרה והתחדשות, זהו חג עלייה לרגל, שבמרכזו עומד טקס חידוש הברית בין העם לאל.

האירוע בארגון והפקת אגף הקליטה, התקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, סגן ראש עיר ראש אגף הקליטה משה משה, סגנית רה"ע אורנה דוידאי, הקייסים, זקני העדה, הרב הראשי ליהדות אתיופיה הרב יוסף אדנה, רב העיר הרב מיכה הלוי, נציגים משגרירות אתיופיה בישראל, מנהל אגף לקליטת יוצאי אתיופיה במשרד הקליטה מר דוד יאסו, נכבדי הקהילה, מנהלת אגף הקליטה בעיריית פתח תקוה רעיה לייכטמנוב, מתנדבים, פעילים ואורחים רבים.

האולם היה מלא עד אפס מקום ובקהל נכחו צעירים, מבוגרים, עולים וותיקים. האירוע נפתח בתפילת כהני העדה הקייסים, אשר ברכו את הקהל. ראש העיר ברוורמן אף הוא בירך וכך גם בירכו הרבנים ואישי ציבור. בהמשך התקיים מופע פולקלור מסורתי של בני נוער ולסיום התקיים המופע המרכזי של הזמרת הבן לאומית פקראדיס נקאטיבב בלווי נגנים ורקדנים, הקהל הריע, שר ורקד לצלילי המנגינה המסורתית.

ראש העיר איציק ברוורמן בירך את הקהילה ביום חגה ואמר: "אנו מאמינים באחדות תוך שמירה על הייחודיות והמסורת של כל קהילה וקהילה. השנה חנכנו מרכז רוחני מפואר שמהווה אבן שואבת לקהילה כולה".

סגן ראש העיר וראש אגף הקליטה משה משה: "בכל שנה אגף הקהילה מציין את האירוע החשוב הזה, אני חושב שחשוב שתמשיכו לשמר את המנהיגים והמסורת של העדה המפוארת שלכם, את העושר התרבותי והדתי וכמוכן הגיע הזמן שהציבור הישראלי כולו יפתח ויכיר את המנהגים ואת חג הסיגד ההיכרות זו תאפשר לחברה הישראלית להכיר את יופייה וייחודה של העדה האתיופית".

דוד יאסו מנהל אגף הקליטה של יוצאי אתיופיה במשרד הקליטה: "מדי שנה אני מגיע לעיר פתח תקוה מאוד מתרשם מהמעמד המכובד, מהאיכות ובייחוד מתרגש לראות את האולם  מלא עד אפס מקום". 

התמונות באדיבות לשכת דובר העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...