חדש! המדינה מסבסדת סטארטאפיסטים מתחילים בפ"ת

29/06/2016
חדשות


נדב שמש הוא סטארטאפיסט בראשית דרכו. הוא ​רק בן 23 וכבר הספיק לפתח אפליקציה מקורית שתפקידה לחבר בין מתנדבים למי שזקוק להם. נדב הוא אחד ממסיימי קורס יוזמים הייטק, שטקס הסיום שלו יתקיים הערב בפ"ת.

​"זה צורך שעלה מהשטח" אומר נדב. "פגשתי חברים שרצו להתנדב ולא ידעו לאן. ולעומתם פגשתי עמותות שמשוועות למתנדבים ולא יודעות למי לפנות. ככה הגיתי את רעיון האפליקציה".​ ​​כל מי שמעוניין להתנדב יכול להיכנס לאפליקציה ולחפש התנדבות מותאמת לכמות הזמן הפנוי שלו ולתחום בו הוא מעוניין להתנדב. שמש פיתח את האפליקציה בכוחות עצמו, אבל אז קצת נתקע ולא ידע כיצד לקדם את הפיתוח שלו.

הוא שמע המלצה מחבר על קורס 'יוזמים עסק הייטק' של מעוף פתח תקוה (מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה) ונרשם. "רוב מי שהגיע לקורס נמצא איתי באותה סירה. כולנו רוצים להצליח, לכולנו יש רעיונות טובים ופיתוחים מקוריים, אבל חסרים לנו כלים מקצועיים כדי להצליח בעולם העסקי וההיי-טקיסטי". שמש מספר כי הקורס מקנה לו כלים בתחומים רבים אותם לא הכיר לעומק, "אנחנו לומדים על נושאים חשובים כמו היבטים משפטיים ופיננסיים בכל הנוגע למוצר שלנו. במקביל אנחנו צריכים להכין פרזנטציות ומקבלים תגובות זה מזה בהנחיית מרצה הקורס, אלדד כהן".

ביחד עם נדב לומדים גם עדי רונן שפיתחה אפליקציה המסייעת לחברות להתייעץ זו עם זו לפני רכישת בגדים, אורי אלידע, שפיתח מכשיר המתחבר לחיתול ומודד את נשימות התינוק, ועוד סטארטאפיסטים עם רעיונות מיוחדים אחרים.

ה​ערב (ד') יערך בהיכל התרבות בעיר מפגש סיום לקורס "יוזמים עסק הייטק"​ שבו ייפגשו ה​יזמים החדשים עם משקיעים ותיקים. בעקבות הביקוש הרב, עם תום הקורס יפתח קורס נוסף. דוד באום, רכז הפרוייקטים​ של מעוף פתח תקוה​, מסביר: "תוכנית הלימודים נותנת מענה מקצועי להצלחה כלכלית של מיזמים טכנולוגיים וסטארטאפים. אנו מעוניינים לסלול את הדרך להצלחה עבור עסקים מקומיים בתחילת דרכם. הקורס נותן ליזמים כלים מקצועיים ומסייע להם להקטין באופן משמעותי את זמן הטעויות."

כל הקורסים של מעוף מסובסדים על ידי המדינה, ובמקביל לקורס ניתן לקבל יעוץ מסובסד לסטארטאפיסטים המתחילים.​

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...