חדשות פורטל פ"ת נטו

17/07/2016
חדשות


טקס הנחת תפילין בכותל המערבי, הכשרת סייעות לעבודה במעונות ובגני ילדים ועוד מבט על כנס המתגייסים – כל החדשות במקום אחד.

טקס הנחת תפילין בכותל המערבי וסיום פרויקט בר מצווה

המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה בניהולו של ישעיהו תמנו שבמינהל החינוך – אגף חינוך יסודי בעיריית פתח תקוה, קיימה טקס הנחת תפילין וסיום פרויקט בר מצווה העירוני לנערי קהילת יהודי אתיופיה בפתח תקוה.

כ- 85 בני מצווה ובני משפחותיהם מהקהילה האתיופית עלו השבוע לירושלים לציון סיום פרויקט שנתי ללימוד והכנה לקראת הבר מצווה.

הילדים והוריהם יצאו ביום שני ה-11/7 בשעות הבוקר המוקדמות, לחגוג את בר המצווה בכותל ולסייר בעיר העתיקה בירושלים.

ראש העיר איציק ברוורמן, הגיע עוד בטרם יצאו האוטובוסים לדרך על מנת לברך את הנערים ומשפחותיהם ביום חגם. משם המשיכו האוטובוסים בנסיעתם והגיעו לכותל בשירה ובתופים, הניחו תפילין וקראו בתורה. הטקס הסתיים במסיבה מפוארת שנערכה בסמוך, באולם מונטיפיורי.

במסיבה השתתפו אורחים רבים ובראשם הרב הראשי לקהילת יהודי אתיופיה הרה"ג יוסף עדנה שליט"א אשר בירך את נערי בר המצווה והוריהם, וסיפר על חשיבותו של פרויקט זה.

פרויקט בר מצווה עירוני הינו מהלך ארוך טווח, המתקיים במינהל זו השנה השביעית. התהליך משלב את "כולל אור" ברשות הרב אריה אנגלמן ואת טובי המדריכים של הקרן למורשת הכותל בהנחייתו של מר בני שטראוס, שאף הכינו את הילדים לקראת בר המצווה.

את הטקס הנחה ישעיהו תמנו, מנהל המחלקה לזהות יהודית וקליטת יוצאי אתיופיה, אשר ציין בדבריו את ההתרגשות הרבה של הנערים ומשפחותיהם, סיפר על הצלחת הפרויקט והודה לכל השותפים, על הסיוע והמקצועיות.

(צילום: אמנון רצאבי)

 

16 נשים מהקהילה האתיופית הוכשרו על ידי ויצ"ו, לעבודה כסייעות במעונות וגני ילדים

הקורס אשר נמשך 4 חודשים, הסתיים זה מכבר בתאריך ה-10/7, ובמסגרתו ניתנו לנשים כלים לעבודה עם ילדים בגיל הרך.

למטפלת בגן המחנכת את הילדים השפעה מכרעת על התפתחותם של הילדים, ולפיכך התקיימה ההכשרה על מנת לספק לנשים כלים ראשוניים לעבודה חינוכית במעון ועם ילדים בגיל הרך, בהתאמה תרבותית ישראלית.

הנשים שסיימו את הקורס בהצלחה ישתלבו בהמשך בעבודה במעונות וגנים.

הקורס התקיים בסיוע שלומי מהרט-אווקה רכז תעסוקה והכשרות מקצועיות במחלקת קליטת יוצאי אתיופיה, ובתמיכת רעיה לייכטמנוב מנהלת אגף הקליטה.

(צילום: אגף הקליטה, עיריית פ"ת)

 

עוד מבט על כנס מתגייסים שהתקיים ביום שני ה-11/7 בפארק יד לבנים

בכנס שאורגן והופק על ידי אגף הנוער והצעירים בניהולו של גיא אליהו, בשיתוף מועצת הנוער, נפרשו עמדות מידע לחיילים העתידיים שאוישו ע"י חיילי גרעין הנח"ל הפועל בעיר. העמדות סיפקו מידע בנושאים שונים כגון תהליך הגיוס, חֵילות בצה"ל ועוד. במקביל, נוגנה כל העת מוסיקה מצוינת על ידי Dj SMILEY. נצ'י נצ', כוכב ההיפ הופ, ותושב פתח תקוה, הלהיב את הנוער, אשר לא הפסיק לרקוד ולשמוח. כל מתגייס שהגיע קיבל שי - מטען נייד לסלולר.

ראש העיר איציק ברוורמן בירך את המתגייסים: "סיימתם פרק משמעותי בחייכם וכעת אתם ניצבים בפני תקופה חדשה ובה משימות רבות ואתגרים חדשים. אני מאחל לכולכם גיוס קל ושירות מעניין ומשמעותי. צאו לשלום וחזרו בשלום".

(צילום: לשכת דובר העירייה)

 

19 מענקים חולקו לצעירים תושבי פתח תקוה

(בעלי ליקוי ראיה ושמיעה מקבלי קצבת נכות כללית בדרגה בינונית-קשה)

זו הפעם השנייה שהבית החברתי ואגף הרווחה בעיריית פתח תקוה העניקו מלגות מהכספים שנאספו בבית החברתי. בשנה שעברה ניתנה מלגה למשפחות עם ילדים בגיל הרך שהוגדרו כחולים כרוניים, והשנה הוענקה מלגה לבעלי ליקוי ראיה ושמיעה מקבלי קצבת נכות כללית בדרגה בינונית קשה.

19 איש אשר עמדו בקריטריונים ונמצאו מתאימים קיבלו, כל אחד, 3,000 ₪.

המלגה הינה חד פעמית ומיועדת לתושבי פ"ת בלבד, ילידי 1995-1981 בעלי הכנסה של עד 9,889 ₪ לחודש (ברוטו), המוגדרים כבעלי ליקוי ראיה ו/או שמיעה בדרגה בינונית-קשה, ומקבלים קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי.

ראש העיר איציק ברוורמן: "הקמנו את הבית החברתי על מנת להקל על הציבור הרחב ולסייע לאלו שידם אינה משגת, במיוחד במקרים בהם לא ניתן סיוע ע"י עמותות או תמיכות מסודרות. הפעם ניתן סיוע לצעירים בעלי ליקוי ראיה ושמיעה ואני מקווה כי המענק יסייע בידם".

אשר שוקר ראש האגף לשירותי רווחה ובריאות הוסיף: "אני שמח להיווכח שוב שפעילות האגף והבית החברתי למען הנזקקים מקבל ביטוי בכל המישורים. אני מברך את הצעירים שנמצאו כעומדים בכל הקריטריונים ונמצאו מתאימים לקבלת המענק, ומאחל לכולם הצלחה רבה".

בוועדה שבחנה את הבקשות ישבו נציגי האגף לשירותי רווחה ובריאות, נציגי הלשכה המשפטית, נציג מינהל הכספים ונציג הציבור. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...