זעם בהפועל פ"ת על ז'וז'ו אבוטבול

12/04/2015
חדשות

בעקבות דבריו של השדרן ז'וז'ו אבוטבול, שהעלה אתמול בתוכנית "שירים ושערים" טענה לפיה המשחק בין הפועל פ"ת לבני סכנין "מכור", שלח הבוקר היסטוריון הפועל פ"ת ניסים קלדרון קובלנה למנהל "קול ישראל", לדוברת ולממונה על קבילות הציבור מר דדי מרקוביץ', שהבטיח בתגובה לטפל בנושא.

כאילו לא די בצרות המקצועיות של הפועל פ"ת ובסבל את אוהדיה, נאלצת הקבוצה גם להילחם בזירות נוספות. היום שלח היסטוריון הקבוצה, ניסים קלדרון, מכתב זועם לקול ישראל, בגין דבריו חסרי הביסוס של השדר הותיק.

זהו נוסח הפנייה של קלדרון:

בשידור תוכנית הרדיו "שירים ושערים" בתאריך 11.4.2015, בדה מליבו שדר התוכנית ז'וז'ו אבוטבול, סיפור שקרי בשידור ישיר וקבע: "המשחק בין הפועל פ"ת ובני סכנין הוא משחק מכור, אני פונה אליכם השדרים באיצטדיון בפ"ת, לבדוק ולפנות למשרד החקירות ויצמן יער".

תשובת השדרים במגרש הייתה שבמשרד החקירות לא ידוע על כך, אך זה לא סיפק את משמיץ הקבוצה הספורטיבית מפ"ת,שמעולם לא התעסקה במשחקים לא ספורטיביים - כך גידלה (גידלתי) וחינכה (חינכתי) משך שנים רבות שחקנים ובני נוער.

הגדיל בסיפורי הבדים אותו אבוטבול, לקראת סיום המחצית הראשונה בפ"ת בתוצאה 0:0 ושיקר את המאזינים: "הם מחכים לתוצאת הסיום מהמשחק שנערך באשדוד, כדי לראות את טבלת הליגה ולתאם תוצאה".

בגלל דבריו של אבוטבול שפגעה ברוח המועדון ובאוהדיו הרבים, נשקלת האפשרות להגיש תלונה על הוצאת דיבה, אם השדרן המשמיץ לא יתנצל בשידור ישיר על דבריו המנותקים מהמציאות.

מצפה לטיפולכם המסור.

ברגשי כבוד,

היסטוריון הפועל פ"ת - ניסים קלדרון.

עד כאן לשון הפנייה של קלדרון.

וזוהי התגובה של קול ישראל וההבטחה לטיפול מהיר של הממונה על קבילות הציבור:

היום, 13.4.15 התקבלה התגובה המפורטת מרשות השידור – בזו הלשון:

ניסים שלום ותודה על פנייתך ועל ההאזנה לשידורינו.

תלונתך בעניין התוכנית "שירים ושערים" (11.4.2015) נבדקה על ידי ולהלן תשובתי:

1. ז'וז'ו אבוטבול הביע בשידור את דעתו בעניין משחק הכדורגל בין סכנין להפועל פתח תקוה. הוא טען כי "יש שמועות" על משחק "מכור". לאורך כל התוכנית הסתייג השדר מהדשא לירן וילדאו מאמירתו של אבוטבול והעיר לו ובצדק: "אנחנו עיתונאים ועסוקים בעובדות". הוא הגדיל לעשות וביקש את תגובת משרד החקירות העובד עם ההתאחדות לכדורגל ואת תגובת הנהלת הפועל פתח תקווה ששללה על הסף את השמועות הללו.

2. גם במבחן התוצאה (פתח תקוה הפסידה) הוכח כי השמועה עליה התבסס אבוטבול הופרכה.

3. לסיכום אני סבור כי גם אם אמירתו של אבוטבול הייתה מיותרת, היא הייתה לגיטימית. התהייה על משחקים מכורים בליגת העל (לאור פרשת "שופטים באדום" ההיסטורית) אינה מופרכת. אבוטבול הדגיש כי מדובר בשמועות ולא בעובדות, והשדר וילדאו כפי שציינתי פעל נכון והסתייג מכך.

4. עם זאת, ולאור מכתבך, הוריתי לאבוטבול להסתייג מדבריו כבר בשידור הבא של התוכנית – וכך יעשה.

בברכה,

דדי מרקוביץ'

נציב קבילות הציבור

העתק:

מנהל הרדיו

ז'וז'ו אבוטבול

 

עד כאן תגובת רשות השידור.

תגובתו של קלדרון למכתב של מרקוביץ':

"שלום דדי, קראתי שוב את תגובת אבוטבול, לצערי הוא לא מדייק בדבריו, הוא טען וקבע (ומומלץ לך לשמוע את שידור התוכנית),"המשחק מכור" ולא כדבריו שיש חשד שהמשחק מכור. יתר על כן, לקראת מחצית המשחק הוא טען שהקבוצות המשחקות בפ"ת ממתינות לסיום המשחק באשדוד, כדי לראות את הטבלה ולתאם תוצאה. על פי התגובות שקיבלתי ביממה האחרונה מעיתונאים נחשבים, זו האמת, ולא אפרט את דעתם על "יורשו" של דני דבורין המיתולוגי.

מצטער על ההטרדה - אך הספורט והיושר אליו אנו שואפים מאלצים אותי לכתוב לך שוב ושוב".

שתף ב-

תגובות

זוזו אבוטבול
מי זה זוזו אבוטבול היה מוכר ארטיקים בחוף הים באשדוד איש גס רוח מה לו ולכדורגל כך נראה קול ישראל פני הדור כפני הכלב טוב תעשה הממשלה ותסגור את הערוץ וטוב תעשה הפועל פתח תקוה ותגיש תביעה על הוצאת דיבה גם נגד השדר וגם נגד האתר בושה לנו אם אלה האנשים שעובדים בקול ישראל עלק פרשן לא סיים כיתה א׳
שיינר יעקב - 13/04/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...