זו שעולה וזו שיורדת?

08/05/2014
חדשות

האם יהיה דרבי פתח-תקואי בשנה הבאה? זו השאלה שמעסיקה בשבועות האחרונים את חובבי ואוהדי קבוצות העיר פ"ת.

בעוד קבוצת הבוגרים של הפועל פ"ת אמורה להבטיח ביום שישי הקרוב את עלייתה לליגת העל, מצפה מכבי פ"ת לסוג של נס על מנת שלא לנשור מליגה זו, ובכך להבטיח את מקומה בליגת העל גם בעונה הבאה.

אגב, דרבי אחד כבר מובטח לאוהדי הפועל ומכבי פ"ת בעונה הבאה, כאשר עוד לפני סיום העונה העפילה קבוצת הנוער של הפועל פ"ת לליגת העל לנוער, בעוד מכבי פ"ת מעבירה עונה מצויינת בצמרת הליגה הבכירה. גם "דרבי השכונות" בין הפועל מחנה יהודה למכבי עמישב יתקיים בעונה הבאה לאחר ששתי הקבוצות הצליחו השנה "לא לעלות ולא לרדת" והבטיחו עונה נוספת בליגה א'.

בחזרה לקבוצות הבכירות של העיר. במסגרת המחזור האחרון בליגת העל תארח מכבי פ"ת את הפועל חיפה. כדי להינצל מירידה, המכבים זקוקים לנצחון בתוספת תיקו או הפסד של בני יהודה, שתארח את מועדון ספורט אשדוד. קיים תרחיש נוסף, אולי מעט הזוי, והוא שגם נצחון של בני יהודה, לה הפרש שערים טוב יותר לא יספיק לה, אם חניכיהם של לוזון את רפואה ינצחו בהפרש גבוה יותר (בשישה שערים!). מצד שני, אחרי הנצחון הגדול באשדוד (5:0) בכדורגל הישראלי שום דבר לא הזוי.

מצבה של הפועל פ"ת נראה על פניו טוב יותר. היא עדיין שייכת לליגה הלאומית, ואולם אם לא יקרה דבר בלתי צפוי, ביום שישי בשעה 18:00 היא תמצא את עצמה בליגת העל כשנצחון על הפועל נצרת-עילית יבטיח זאת ואלפי אוהדיה לא יצטרכו לחכות למחזור האחרון בשבוע הבא, ויוכלו להמשיך את חגיגות יום העצמאות.

אם אכן התחזית הריאלית תתגשם, לראשונה לאחר יותר משני עשורים יווצר מצב שבו הפועל פ"ת בליגת העל, ומכבי פ"ת בליגה השנייה. קבוצתם של הלוזונים, שנהנתה מהגמוניה עירונית בעשור האחרון, תראה בכך אולי הזדמנות לבנייה מחדש, ואילו הפועלים מפ"ת יראו בכך לבטח מהפך שמבחינתם לא ייגמר לעולם.

שחקני הפועל פ"ת מתכוננים

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...