התקפה חריפה של שלמה מעוז על ההנהגה הכלכלית

11/11/2014
חדשות


הכלכלן הבכיר שלמה מעוז תקף הערב באופן חסר תקדים את ראש הממשלה, שר האוצר ונגידת בנק ישראל, במסגרת כנס עסקים קטנים שהתקיים הערב בפ"ת. "הם דופקים את הכלכלה, הציבור ללא מנהיג. אנחנו בעיצומה של כלכלת בחירות".

שלמה מעוז ידוע תמיד בדבריו המלומדים והנחרצים, אך דומה שהערב נאמרו דברים חסרי תקדים על האנשים שאמורים לדאוג לציבור. במסגרת כנס עסקים בפ"ת, שבו נאם מעוז, הוא לא בחל באף מילה כדי לתאר איך ההנהגה "דופקת אותנו" כדבריו.

"הציבור לבד. ראש הממשלה עסוק באיראן, בדאעש ובכלכלת בחירות. בנק ישראל שרלטן. אנחנו בידיים של שרלטנים. במדינות אחרות מפטרים נגידה שלא עומדת ביעדים. רק בישראל פקידים בכירים שעובדים שש שעות ביום ומרוויחים 70,000 ש"ח לא צריכים לתת דין וחשבון, ולא משלמים את המחיר אם לא עומדים ביעדים. יש כלכלת בחירות. בניימין נתניהו ושר האוצר לפיד מתעסקים בחלב סויה ונייר טואלט בזמן שלאנשים אין בית לשים בו את הדברים האלה".

שלמה מעוז הערב בפ"ת

מעוז פנה לעסקים הקטנים בקהל ואמר להם: "אני מציע לכם להיזהר. אתם לבד. אין נווט ואין שלטון. עכשיו יש כלכלת בחירות אבל אח"כ הם יכו אתכם בעשרות מיליארדים. נגמר הכסף לכולם – גם לצעירים, גם להורים שלהם וגם לסבים והסבתות. תזהרו לפני שאתם לוקחים הלוואות. העובדה שהריביות זולות גורמת לאשליה אופטית. אתם לא תוכלו להחזיר את ההלוואות. הכביכול פריחה היא מכח האינרציה של הצמיחה משנות ה-90. תהיה אבטלה ויהיה קפאון ב-2015".

בסיום דבריו אמר מעוז: "יש לנו מנהיגים גרועים שנכנסו לתפקידם בתקופה טובה יחסית ולכן עדיין לא כולם רואים את הנזקים שלהם".

דברים נוספים של מעוז וסיקור נרחב של הכנס יובאו בהמשך בפורטל פ"ת.

שתף ב-

תגובות

וזה לא הפריע לך ללחך את נעלי שרה וביבי והקרוק והליקוק.
וזה לא הפריע לך ללחך את נעלי שרה וביבי והקרוק והליקוק. חווס, אולי צדקת בכל זאת והבעיה היא שאנחנו "מסרבים להתפגר", דרק. כל אחד עושה סיבוב על התחת שלנו אחר כך מבקש להדליק את המשואה ביום העצמאות.
יגאל כהן-שפתי כהן - 13/11/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...