השר בנט אירח את ברוורמן

23/02/2016
חדשות

אמש אירח שר החינוך נפתלי בנט את ראש העיר פ"ת איציק ברוורמן בלשכתו בכנסת, ובירך אותו לרגל הזכייה בפרס החינוך הארצי. הפוליטיקאים כרגיל רבים על הקרדיט.

בנט: "העיר פתח תקוה מאד מחויבת לחינוך. אני רואה את זה במאמץ בתחומי מתמטיקה, מדעים, ערכים ותנועות נוער. לכן אני חושב שסדר העדיפות שלך, ראש העיר, הוא במקום הנכון. אני מתכוון להמשיך לעזור לך ולעיר ככל שאוכל ומאחל לכם הצלחה".

ראש העיר הודה לשר ואמר: "הקידמה וקצב החיים מחייבים אותנו להמשיך ולהיות יצירתיים ויוזמים בתחום החינוך. נמשיך להשקיע בחינוך ובקידום תלמידנו - דור העתיד".

כזכור, שלשום התקשר שר החינוך לראש העיר וביקש לבשר לו באופן אישי כי העיר פתח תקוה זכתה בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ו.

פרס חינוך ארצי ניתן לרשות על השקעה מיוחדת בחינוך הן בהיקף ההשקעה (תקציבים, תוכניות, פרויקטים וכדומה) והן באיכות העבודה.

ועדת הפרס אשר עברה בין 12 הרשויות שהגיעו לשלב הגמר, ביקרה בפתח תקוה בשבוע שעבר (16.2.16). במשך כשלוש שעות אינטנסיביות הציגו בכירי המינהל את העשייה החינוכית העשירה המתקיימת בעיר במגוון תחומים, ובראשם העשייה בתחום הלמידה המשמעותית והחדשנות הפדגוגית, העשייה החינוכית מסביב לשעון (לאורך היממה, השבוע והחופשות) והעשייה הרחבה בקידום ופיתוח אוכלוסיות ייחודיות, ממחוננים ומצטיינים ועד לחינוך המיוחד, שפתח תקוה היא הבירה האזורית שלו.

מבין התחומים הרבים שהעיר מצטיינת בהם אפשר למנות את תחומי המדע והטכנולוגיה, המוסיקה, החינוך למורשת וערכים, החדשנות בעולם הדיגיטלי ותחום הרטוריקה - הדיבור והשפה.

החינוך בפתח תקוה מגיע להישגים רבים הבאים לידי ביטוי בשנים האחרונות גם בפרסים ארציים אחרים. בשנת תשע"ו זכתה ישיבת כפר גנים בפרס חינוך ארצי, בשנת תשע"ה זכה בית ספר הוברמן זכה בפרס חינוך ארצי, והשנה בית הספר קרול הינו מועמד לפרס חינוך ארצי.

בנוסף, התבשרנו ביום חמישי האחרון כי העיר זכתה בתואר רשות מצטיינת בתיקשוב במסגרת תכנית התיקשוב הלאומית!

מיד לאחר הבשורה אמר ראש העיר: "יש לנו את מערכת החינוך הטובה ביותר בארץ וכעת גם קיבלנו על כך אישור. מערכת החינוך שלנו אינה מצטיינת רק בגלל ההישגים והייחודיות שלה, אלא גם בגלל העושר והמגוון שבה ובגלל היחס האיש והפרטני הניתן לכל ילד וילדה. הבשורה מאד משמחת ומרגשת ואני רוצה להודות לצוות מינהל החינוך ולעומד בראשו רמי הופנברג, על היכולת להניע את המערכת המורכבת בעיר ולהביאה לידי הצלחה. תודה שלוחה לוועדת הפרס ובמיוחד לסיגלית הלל יאראק על שריכזה את ההכנות ופעלה לילות כימים לקראת הצגת הדברים. תודה מיוחדת לכל המנהלים, המורים, הגננות, אנשי החינוך והמינהלה על עבודה קשה ויומיומית, ועל כך שיחד איתנו - הם לא מוותרים על אף אחד!".

רמי הופנברג ראש מינהל החינוך הוסיף: "מערכת החינוך שלנו היא מערכת יוצאת מן הכלל, הפועלת בשביל ולמען הילדים. הדרך היחידה לשמור על האיכות היא להמשיך ולצמוח. אני מודה לראש העיר על התמיכה ולכל מנהלי האגפים והצוות על העבודה הקשה. תודה מיוחדת לכל אנשי החינוך אשר נמצאים בשטח יום יום ופועלים ללא ליאות למען הצלחת התלמידים".

יש לציין כי בקרב גורמים רבים בעיר ובמיוחד בסביבתו של ראש מנהל החינוך לשעבר, איציק ישראל, שהתפטר מתפקידו לפני כחצי שנה, קיימת מורת רוח רבה על ששמו נעדר מרשימת הקרדיטים לזכיה, תוך שהם מדגישים כי יש לו חלק גדול בהצלחה.

ואנחנו מזכירים, כי מעבר לעובדה שתמיד להצלחה אבות רבים והכישלון הוא יתום, צריך לזכור בראש וראשונה את האנשים "הקטנים" בשטח, המתנדבים, המורים, ההורים, התלמידים ויזמי החינוך האמיתיים.

נתונים על החינוך בפ"ת:

55,000 תלמידים.

122 בתי ספר (כולל המוכר שאינו רשמי).

521 גני ילדים.

תקציב החינוך מהווה 35% מהתקציב העירוני ועומד על למעלה מ 500 מיליון ₪.

(התמונות באדיבות לשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...