כיצד השקעה בנכסים מחוץ לישראל הפכה לפופולרית כל כך?

30/06/2019
נדל"ן ותחבורה

שוק הנדל“ן הוא שוק אטרקטיבי ומסקרן למשקיעים בנדל“ן בכלל ולמעוניינים בתחום של השקעה בנכסים בחו“ל בפרט. מאז ומתמיד, זה היה תחום פעיל ועם תנועה רבה - ולמי שתכנן נכון, עשה מחקר, ידע לצפות והיה בעל אורך רוח, זה היה גם תחום רווחי מאוד.

המיקוד: השקעה בנכסים בחול

נכון, ניתן להשקיע בשוק ההון, בעסק של מכירת מוצרים או להיכנס בתור משקיע בחברות שונות. גם אלו תחומי השקעה מפתים, אפשריים ויכולים להעניק תשואות יפות. אם נתמקד בתחום נכסים להשקעה, זהו תחום המאפשר בטחון פיזי שכן מדובר על רכישה של מוצר פיזי קיים. מבנה אותו אפשר לשפץ ולהעלות את ערכו או להשכיר אותו ולקבל שכר חודשי. ניתן אף למכור אותו בעת הצורך ולהגדיל את תזרים המזומנים שלנו.

מה בנוגע לרכישת נכסים בארץ?

לפני שניגע בחלק של השקעה בנכסים בחו“ל, נדבר על השוק בישראל. זהו שוק מוכר יותר וידוע. הרבה מתווכים וחברות מתעסקות בתחום זה. בגלל שהרבה משפחות ויחידים זקוקים למקום מגורים והרבה בעלי עסק מחפשים מיקום לעסק שלהם, השוק מאוד פעיל וניתן לקנות נכסים בכל אזור בארץ.

אך אם נתבונן על המעטפת, כיום קניית נכס בארץ מלווה במיסים לא מעטים, העלויות הן רבות והתהליך לעתים מסורבל עד כדי תסכול וייאוש. בגלל ההיצע מחירי הנכסים גבוהים ולעתים קניית הנכס דורשת סכום התחלתי גבוה וביחד עם עלויות השיפוץ, מכירת הנכס לא תמיד תתקיים בתזמון הרצוי או תעניק את הרווח המצופה. מדובר על שוק רווי יחסית בגלל ההיצע המוגבל באזורים השונים והביקוש הרב עם התרבות וגדילת האוכלוסייה הישראלית.

אולי עדיף לקנות נכסים בחול?

אז מה ניתן לעשות אם אני מעוניין להגדיל את הכנסותיי ואת רווחיי ולדאוג לעתיד?. השקעה בנכסים בחו“ל היא אפשרות בעלת פוטנציאל רווחים גבוה מאוד. הרצון להתפרש, לגדול ולהרוויח כמו גם הבנת הרווחים הגלומים ברכישת נכסים במדינות שונות גרם לעניין בקרב אנשי עסקים פרטיים וחברות מתווכות ולהרחבת השוק כולו. האחרונים הניעו את התחום מעצם רכישת נכסים שעשו בעצמם ופרסום התחום בשוק הישראלי. הפופולריות של השקעה בנכסים בחו“ל צברה וצוברת תאוצה ומכניסה עוד ועוד משקיעים למעגל זה ובמיוחד אצל אנשים שמסוגלים כלכלית "לפזר" את ההשקעות שלהם ולרכוש מספר דירות, אשר אותן הם יכולים לאחר מכן להשכיר ולקבל הכנסה קבועה ויציבה.

ניקח לדוגמא, מדינות באירופה ובעיקר הונגריה שהפכה פופולרית במיוחד לאחרונה. לא מעט מהן הן מדינות מתפתחות בהן השוק הנדל“ן רק מתפתח. עובדה שמשמעותה מחירי רכישה, עלויות שיפוץ וניהול נמוכים יחסית. בנוסף, מעצם היותן שייכות לאיחוד האירופי, מטבע החליפין שלהן הוא היורו שערכו גבוה מערכו של השקל וזה אומר, תשואה גבוהה יחסית.

עבור המשקיע המתחיל, מומלץ לחקור ולבדוק את ההשקעה בחו“ל ולהיכנס לשוק פופולרי מאוד.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...