השפות המדוברות ביותר על הגלובוס

06/07/2020
חדשות


רכישת שפה נוספת היא משימה שכולנו מוצאים את עצמנו עסוקים בה בשלב כזה או אחר בחיינו. הגלובליזציה הקטינה את העולם וצמצמה אותו לכדי כפר קטן, בו כולם יכולים לדבר עם כולם על פני הגלובוס. לכן, שפת האם שלנו אף פעם לא מספיקה ואנו זקוקים לרכישת שפה נוספת מעבר לה. מהן השפות המדוברות בעולם ומהי השפה החשובה ביותר כשפה נוספת?

מהן השפות המדוברות ביותר ברחבי הגלובוס?

השפות המדוברות ביותר בעולם מתחלקות לפי אזורים ואוכלוסיות. בין השפות הבולטות נוכל למצוא את השפה הסינית השגורה בפיהם של למעלה ממיליארד תושבי סין, את הערבית אשר הולכת ונעשית נפוצה יותר מיום ליום, את הצרפתית אשר מאז ומעולם בלטה באירופה, את הספרדית ששולטת בחלקים רחבים באירופה ובדרום אמריקה, ואת הרוסית שחולשת על חלקים גדולים באסיה ומעבר לה. אך הרבה לפניהן ומעל כולן, מתנוססת בגאון ובגאווה השפה האנגלית המחזיקה בתואר השפה המדוברת ביותר בעולם.

חשיבות השפה האנגלית ברמה העסקית והחברתית

השפה האנגלית צעדה כברת דרך ארוכה לאורך השנים, וכבשה את פסגת הגלובליזציה כשפה הבינלאומית המדוברת ביותר והפופולארית ביותר ברחבי הגלובוס. בהתאם לכך, לימודי תואר ראשון באנגלית הפכו להיות אחד ממסלולי הלימודים המבוקשים ביותר בארץ ובעולם. חשיבותה של השפה האנגלית באה לידי ביטוי בכל מישורי החיים. כך לדוגמה, השפה האנגלית היא חלק אינטגרלי מכל סוגי מערכות ההפעלה, של המחשב, של הטלפון ושל האיי רובוט. על מנת להשתמש בצורה נכונה במוצרים ובמכשירים הסובבים את חיינו, אנו מוכרחים לדעת את השפה האנגלית ברמה טובה.

יתרה מזאת, בתי העסק הגדולים בעולם, ההייטק, הבורסה ועוד רבים, מתנהלים בשפה האנגלית בלבד, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מעולם העסקים. הנוכחות שלה גורפת החל משפת התוכנה הנכתבת באנגלית כמובן, עד לשפה בה מתנהלים דיונים חובקי עולם. נוסף על כך, קשרים חברתיים מסביב לעולם מוכרחים להתבסס באמצעות התנהלות בשפה משותפת. כיום, השפה האנגלית היא שפת ברירת המחדל, והיא השפה אותה מדברים כולם מסביב לעולם על מנת ליצור ולפתח קשרי חברות וקשרים עסקיים מבחוץ. מכל האמור אפשר להבין - השפה האנגלית, בזמננו, הפכה להיות חשובה יותר מאי פעם.

חשיבות הוראת השפה האנגלית בבתי הספר

השפה האנגלית בפרט ושפות נוספות מעבר לשפת האם בכלל, חשובות לא רק בעולמם של המבוגרים אלא גם בעולמם של התלמידים הלומדים בבתי הספר. הילדים נפגשים בשפה האנגלית בתוכניות הטלוויזיה השונות, במשחקי וידאו ובצ'אטים חברתיים כאלו ואחרים. השפה האנגלית חשובה ודומיננטית בכל גיל. מעבר לכך, לימוד אנגלית כבר מגיל קטן, מקנה יציבות בשפה ומאפשר לימוד קל יותר של השפה בגיל מאוחר יותר. כלומר, ילד שלמד אנגלית בגיל צעיר, יוכל להשלים פערים בצורה איכותית יותר בשלב מאוחר יותר, כיוון שהוא כבר רכש את בסיס השפה וניגש אליה ממקום בטוח יותר ולא מעמדה של שפה זרה.

בהתאם לכך, קיימת חשיבות גדולה להוראת השפה האנגלית בבתי הספר כבר מגיל צעיר. הקניית השפה כבר מגיל צעיר חשובה והכרחית לתחומים רבים. מלבד התועלת שבשיפור השפה, לימוד השפה האנגלית עשוי לשפר גם יכולות קוגניטיביות נוספות הקשורות ברכישת שפות אחרות. יכולות אלו יסייעו לילדים בעתיד ויעניקו להם כלים ללמידת שפות נוספות בכלל ולפיתוח השפה האנגלית בפרט. כמו כן, רכישת שפה כבר בגיל צעיר, מקנה את היכולת לרכוש מבטא נכון, לשפר את הדקדוק ולהרחיב את אוצר המילים בצורה קלה ונוחה יחסית, יחד עם שאר תחומי הלימוד הנלמדים בבית הספר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...