השוק הפליאוליתי הראשון בעולם

20/08/2014
חדשות


השוק הפליאוליתי הראשון בעולם משיק את מהדורת אוגוסט 2014: יריד אוכל שתייה ופנאי, בסגנון שוק איכרים, המותאם באופן מלא לתזונה פליאוליתית.

השוק הפליאוליתי הראשון בעולם הושק לראשונה לפני כחודש, וסחף איתו קהילה אינטרנטית המונה אלפי אנשים, אל אזור ירוק ופתוח במרכז הארץ, לדוכני מזון טריים ואיכותיים, רובם ככולם בעבודת יד. היריד השני בסדרה מציע גם הוא מוצרי מזון, שתיה, וכלי בישול חוץ המתאימים באופן מלא לאנשים הניזונים מתזונה המבוססת על עקרונות הפליאו ואשר מהם יהנה כל חובב קולינריה. בעקבות הצלחת הארוע הראשון הועתק השוק למתחם גדול בהרבה – קאנטרי גבעת השלושה, הכולל מרחבים גדולים ומוצלים בהם יתקיים השוק, לצד פינות ישיבה, מתחם בריכות, מגלשת מים וג'ימבורי. בנוסף בכניסה למתחם יוכלו המבקרים לרכב על סוסים או על פוני באזור הקיבוץ.

חזה אווז מעושן במקום. צילום: אסף רונן

מהדורת אוגוסט של שוק הפליאו הראשון בעולם תתקיים בתאריך ה-29.08.14 בין השעות 09:00 – 14:00 במתחם ענק, מוצל ועם חניה מרובה בגבעת השלושה - הכניסה חינם. בין המוצרים בשוק ניתן למצוא בשרים מעושנים ומיובשים, נקניקיות ייחודיות, דגים כבושים ומעושנים, שמן זית איכותי, מאפים מבוססי קמח קוקוס/שקדים, שמן קוקוס המשמש רבות את אנשי הפליאו, גבינות בוטיק, יינות ישראלים, פירות וירקות אורגניים ועוד מבחר גדול של מוצרים "Paleo Friendly" וביניהם ספר מתכוני הפליאו הראשון שנכתב בעברית ויושק בשוק ומעשנות בשר יחודיות.

הקמתו של השוק הפליאוליתי הראשון בעולם החדש היא פרי עבודתו של אוהד רוט הפעיל בקהילה הפליאוליתית ובין חברי קבוצת הפייסבוק הסגורה פליאו – הגרסה הלא מצונזרת שהינה קבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר בתחום. לדבריו, מטרת המיזם היא לאפשר ליצרנים מקומיים קטנים ואיכותיים להגיע ישירות אל קהל היעד ולמכור את תוצרתם ללא צורך במשווקים וקמעונאים, ביטול פערי התיווך מגדיל את רווחי החקלאי או היצרן ומוזיל משמעותית את המוצר ללקוח הסופי וזאת בנוסף לטריות אופטימלית ולהזדמנות לקיים מפגש ייחודי ואיכותי של קהילת הפליאו הישראלית, לחיזוקה והתעצמותה בקרב הקהל הישראלי בכלל.

גבינות משק רום. צילום: אסף רונן

לפרטים נוספים אודות השוק הפליאוליתי: בעמוד Meat Paleo בפייסבוק.

אודות תזונה פליאוליתית: תזונת הפליאו מושתתת על ההבנה שבמהלך 2.6 מליון שנה הברירה הטבעית וההתפתחות האבולוציונית הביאה את גופנו לנצל באופן מיטבי את המזון הזמין הכולל אחוז גבוה של בשר ושומן מן החי לצד צמחים, שורשים ומעט גרעינים שונים. תקופה של 11,000 שנים של חקלאות הינה קצרצרה במונחי אבולוציה וגוף האדם אינו מותאם גנטית לצריכה המבוססת על פחמימות, סוכרים ושמנים תעשייתיים אשר מהווים את הבסיס למחלות האדם המודרני – לחץ דם, מחלות לב, השמנת יתר, סכרת וסרטן.

דבש טבעי. צילום: אסף רונן
שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...