הקרנה של הסרט 'פתלתל' במוזיאון פ"ת

04/11/2015
חדשות

בשבוע הבא יוקרן במסגרת סינמטק פ"ת החדש במוזיאון פ"ת, בשיתוף עם מדיה תקשורת, הסרט 'פתלתל' - סרטם של אבי בלקין ואבי לוי, זוכה פרס הסרט הדוקומנטרי, פסטיבל הסרטים חיפה, 2014.

גיבור הסרט - נהר הירקון, מספר את ההיסטוריה של מדינת ישראל, דרך צילומים עכשוויים, צילומי ארכיון, דיווחי חדשות וקריינות של דמויות כמו אריק איינשטיין ורוני סומק. התוצאה מהפנטת ועוצמתית.

תמונה מתוך הסרט

בלקין ולוי משלבים באופן חדשני בין צילומים עכשוויים, צילומי ארכיון, דיווחי חדשות וקריינות של דמויות מובילות ומייצרים חוויה מהפנטת ועוצמתית. 'פתלתל', זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר, בפסטיבל הסרטים חיפה, 2014, הוא מסע שיט בן זמננו לאורכו המתפתל של נהר הירקון, ממוצאו בראש העין ועד לשפך הים בתל אביב, המספר את סיפורם הלא ידוע של מימיו. דרך שימוש בחומרי ארכיוניים ובקולותיהם של אנשים שחייהם שזורים בשלו כמו אריק איינשטיין ורוני סומק, עובר הסרט בנקודות הציון שעיצבו את פני הירקון ובאירועים הטראומטיים שנצרבו בתודעה הישראלית. זהו סרט על מים אשר במהלך השנים נחטפו, זוהמו וכוסו. מים שמתקשרים לפחדים עמוקים ומוות, מים שזוכרים, אוגרים ונוקמים וזורמים בלב החברה שלנו.

בסיום ההקרנה תיערך שיחה עם היוצרים אבי בלקין ואבי לוי.

סינמטק מוזיאון פתח תקוה מתמקד בקולנוע דוקומנטרי ישראלי ומתעתד להיות מרכז למחקר ויצירה של קולנוע תיעודי. במסגרת הסינמטק תוקרן סדרה של סרטים דוקומנטריים עטורי פרסים שנבחרו בקפידה עבור הקהל. הסרטים - ממיטב הפסטיבלים לקולנוע בארץ ובעולם, יוקרנו אחת לחודש באודיטוריום המוזיאון ובסיום כל הקרנה תיערך שיחה עם יוצרי הסרט.

יועץ אמנותי לסדרת הסרטים בסינמטק: ירון רוטנברג

יום ראשון, 8/11 בשעה 20:00 באודיטוריום המוזיאון – רחוב ארלוזורוב 30, פ"ת.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים מוזלים ב-20 ש"ח בלבד: 03-9052349 / 054-5605518

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...