הצלחות לאגודת השחייה העירונית באליפויות ישראל

16/08/2015 | עידו אפל
חדשות

אגודת השחייה העירונית "הפועל" פתח תקווה מסכמת בימים אלו את עונת הקיץ, ומתחילה בהכנות נמרצות לקראת שנת האימונים הקרובה.

עונת הקיץ הסתיימה בהישגים מרשימים לאגודה, הן מבחינת כמות השחיינים הפעילים בה, והן מבחינת ההישגים אשר הושגו באליפויות ישראל לנוער ולבוגרים וכן באליפות ישראל לגילאים הצעירים אשר נערכו בבריכה הלאומית החדשה במכון וינגייט.

שמה של האגודה החל ללכת לפניה וזכה לאזכור חוזר ונשנה במסגרת האליפויות השונות ע"י כלל אנשי המקצוע בישראל.

מי שעלו על כל הציפיות היו בנות קבוצת השליחות במשחה 200*4 חופשי אשר סיימו במקום ה-5 לבוגרות! 4 המופלאות הן אפרת מרום (בת 17), אלינה ברויטמן (בת 17), ביאטריס בלומנפלד (בת 15) וטל כהן (בת 16). נציין כי הן שיפרו את שיא האגודה בכמעט כ-10 שניות.

הגדילה ועשתה שחר לייזר הצעירה בת ה-14 אשר זכתה במקום הראשון(!) לבנות גילה במשחה ל-200 מטרים חזה, ולכך הוסיפה עוד 2 מדליות ארד במשחים ל-400 מטרים חופשי ול-800 מטרים חופשי.

זאת ועוד, הגדיל ועשה יוני שטיין מבכירי שחייני החופשי בארץ עם זכייתו במקום השני במשחה 800 מ' חופשי לגילאי 17-18 והוא סיים במקום ה-6 (!) לבוגרים. לזכייתו זו הוסיף עוד 2 מדליות במשחים ל- 1,500 מ' חופשי, ו-400 מ' מעורב אישי, ובמשחה זה סיים גם כן במקום ה-6 (!) לבוגרים.

הוסיפו ובלטו עוד: אפרת מרום אשר זכתה במקום השני למשחה 100 מטרים גב לבנות 17-18 ולמעשה במקום ה-1(!) לבנות גיל 17. וסיימה משחה זה במקום ה-5 (!) לבוגרות.

אלינה ברויטמן זכתה במקום השני במשחה 50 חופשי לבנות גיל 17-18 ובפועל במקום ה-1 (!) לבנות גיל 17, בנוסף סיימה במקום ה-5 (!) לבוגרות במשחה זה.

ביאטריס בלומנפלד בת ה-15 אשר זכתה במקום השלישי במשחה ל-100 חופשי, ודורגה במקום ה-8 לבוגרות על אף שהיתה צעירת המשתתפות במשחה המתיש ל-400 מטרים מעורב אישי.

טל כהן בת ה-16 אשר זכתה במקום השלישי במשחים ל-200 מ' גב וכן במשחה המתיש ל-800 מטרים חופשי.

ובל נשכח את אופק בר אשר זכתה במקום השלישי לבנות גיל 16 במשחה ל-200 מטרים פרפר.

וסוגר את הרשימה שון פיקולין אשר זכה במקום השלישי במשחה ל-200 מטרים חזה לבנים גילאי 15.

יש לציין כי כל השחיינים זכו במדליות מבין עשרות מתחרים אשר התחרו בכל גיל ובכל משחה.

לקינוח, האגודה סיימה במיקום שיא של כל הזמנים בדירוג הבוגרות - במקום ה-6 (!!) מתוך כ-52 אגודות שחייה בישראל אשר נטלו חלק באליפות, ובמקום ה-12 הכללי (שילוב הניקוד של הבנים והבנות יחדיו) - הישגים אשר לא נרשמו מעולם.

כיום האגודה כולה מכוונת את עצמה אל הכיוון ההישגי, המטרה הראשית של הצוות המקצועי היא שבעזרת עבודה נכונה, התמדה, מקצועיות ותנאים מרביים בשטח, יגדלו במהלך השנים מספר מקסימאלי של שחיינים תחרותיים  המגיעים להישגים ברמה הגבוהה  ביותר.

שחייני האגודה ומאמניה לא מתרכזים אך ורק בשחייה, כפי שנהוג במקומות רבים, אלא עושים לילות כימים בכדי לתת לכל שחיין אשר מתאמן הרגשה שהאגודה היא "הבית השני" שלו, זאת ע"י פעילויות מגוונות, ובראשן הקניית ההבנה וההכרה, שאין כל שחיין שוחה בשביל עצמו אלא בשביל האגודה כולה, בין אם בתחרויות ובין אם ביחידת אימון בודדת. במסגרת תפיסת עולם זו מתקיימת בחלק מהקבוצות תוכנית חניכה ואימון ע"י השחיינים עצמם: שחיינים בוגרים אשר מתחרים ברמות הגבוהות ביותר של אליפויות ישראל זה מספר שנים חונכים בצורה אישית ובצורה קבוצתית את שחייני העתיד הצעירים של האגודה, בכך שלאחר יום האימונים הם נשארים בצוותא עם מאמני השחיינים הצעירים ועוזרים להם בעבודתם ותורמים מניסיונם ומקרבתם לילדים.

שילוב כלל המשתנים המרכיבים את אגודת השחייה העירונית מצביע על אופק מקצועי בריא לאגודה ועל עבודה יסודית של צוות האימון המסור. נאחל לכולם הצלחה במשימות הקרובות העומדות בפתח הן במישור המקומי והן במישור הבינ"ל.

דותן תלם, רכז ספורט הישגי, ברך על ההישגים של הספורטאים ואת המאמן עידו אפל. עוד אמר דותן: ''אנחנו שמים לנו למטרה לקדם את כלל ענפי הספורט ההישגי בפ"ת, מכיוון שברור שספורט הישגי מעצב את בני הנוער והילדים בצורה הטובה ביותר מבחינת ערכים חיוביים, משמעת, קבלת האחר וכו'. אני מקווה שלשנת 2016 הספורט ההשיגי יתוקצב בהתאם, מכיוון שאחת המטרות היא לחשוף יותר בני נוער לכיוון ההישגי. ספורטאים אשר עוסקים בספורט המקצועני אין להם כמעט זמן מיותר, והם חדורי מטרה להיות הטובים ביותר במה שהם עושים".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...