הצגת תוצרים בבית הספר הרב תחומי ב' פתח תקווה

05/03/2019 | עדן רבינוביץ', תימור קרימוב, שקד גולדנברג
חדשות


אם אתם צוללים לעמוק ולא מסתפקים במה שיש ותמיד מחפשים תשובות - יום התוצרים של הרב תחומי ב' פתח תקווה זה המקום לגלות אותן.

מאת: עדן רבינוביץ', תימור קרימוב, שקד גולדנברג - מגמת תקשורת הרב תחומי ב' פתח תקווה. עזרה בהכנת הכתבה: אלינה טריפונוב, מגמת דיפלומטיה.

מה היה ביום הפתוח?

הצגת תוצרים טכנולוגים של כל תלמידי רשת עמל בישראל. חשיפה של המחקרים וניסויים מגמתיים, והצגת פרויקטים. מהצגת התוצרים זה המשיך להצגה בפני קהל שכלל מנהלים, רכזים, וגורמים בכירם ברשת עמל שצפו בהצגת תוכן שהתנהל על ידי תלמידים בכיתות ח'-י"ב.

את מי ראיינו?

ראיינו את סיגל רוזן מנהלת הרב תחומי ב' וסמדר חדד סגנית מנהלת רכזת פדגוגית ורכזת שכבת י"א, ראיינו מורות מבתי ספר שונים מרשת עמל, ראיינו תלמידים שהשתתפו בהצגת תוצרים ביום  הפתוח, ראיינו את שירי אשד יהושע אחראית בנושא של בגרות ואוכלוסייה של אנשים עם צרכים מיוחדים.

תגובתה של מנהלת הרב תחומי ב' פתח תקווה: ''עשייה של תלמידים היא מיוחדת והכי חשוב זה ללמוד אחד מהשני וזה יום ללמוד מעמיתים לחינוך ברשת עמל''.

פרויקטים  מובילים

אחד מהפרויקטים היה פרויקט ללמידת חקר בסביבה דיגיטלית של עמל ב' פתח תקווה, שם עבדו בשיתוף עם החווה החקלאית, ומטרתו למצוא פתרון להרחבת גידול המזון ברחבי העולם וכך לפתור את בעיית הרעב במדינות שונות.

בפרויקט נוסף הייתה קבוצה של רובוטיקה וטכנולוגיה שהייתה מורכבת אך ורק מבנות שמטרתה עבודה למען הגברת הצורך בנשים בתחומים הטכנולוגים והעלאת הפמיניזם בתחום המדעי.

בהצגת התוצרים היה גם תוצר חקר של ''בשביל מה לנו מדינה'' - שם חקרו באמצעות מושגים שהם למדו באזרחות וסיפורים מהתנ''ך. הפרויקט דיבר על פוליטיקה ועל חיבור מפלגות ואיך כנסת מתפצלת לקואליציה ואופוזיציה וכמה שחשוב להביע דעה בממשלה דמוקרטית.

לסיכום - היום הזה היה חוויה לימודית וטכנולוגית בשביל כל הגורמים ברשת עמל, ביניהם מנהלים, תלמידים, מורים וגורמים משפיעים ברשת. ביום הזה למדנו על סקרים ומחקרים שתלמידים עשו, את היכולת הלימודית והמחקרית שגדלה במהלך השנים והיום הוצגה בפני קהל רחב של גורמים חינוכיים.

התמונות באדיבות בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...