הפתרון לנזקי מים ואש ושיקום מבנים

28/03/2018
איכות חיים


אם הבית או העסק שלכם עברו שריפה או הצפה, בוודאי חרב עליכם עולמכם. כולם מבינים את הכאב הרב שיש באובדן רכוש רב שכזה, והדרך לשיקום נראית ארוכה עד כדי בלתי אפשרית. פנייה לחברה שמתמחה בשיקום נזקי מים ואש יכולה לעזור לכם לצאת מהבוץ, והנה כמה דברים שכדאי לדעת.

הפגיעה החמורה של האש והמים

יכול להיות שהבית או העסק שלכם סבלו משריפה שפרצה בגלל נסיבות משתנות, והנזק שנגרם מהאש היה חמור למרות שמכבי האש הצליחו להשתלט עליה בשלב מוקדם יחסית. יכול להיות שהבית או העסק שלכם סבלו מהצפה חמורה, שגם היא יכולה לקרות מנסיבות רבות כמו למשל מהגשם או מפיצוץ בצינור ביוב, וגם אז המקום ייפגע קשות. יכול להיות שהפגיעה הייתה משולבת שכן הייתה שריפה, אך המים הרבים של מכבי האש הם אלו שיצרו את הפגיעה הקשה של המים. זה לא משנה ממה המקום שבבעלותכם סבל, יש לפנות לחברה מקצועית שתסביר לכם מה עושים.

הכול מתחיל מהערכת מצב

כל חברה של שיקום נזקי אש ומים צריכה להתחיל מהערכת מצב. הערכת המצב שלה תספר לכם עד כמה באמת המצב חמור ומה ניתן לעשות, ובמקרים קיצוניים מאוד התשובה תהיה שעדיף להרוס את המבנה ולבנות אותו מחדש. כמובן שמצבים אלו יהיו קיצוניים לחלוטין ובדרך כלל קורים בשריפות קשות במיוחד, אך ההערכה תמיד תרד לפרטים הכי קטנים שיש. יש לבדוק כל כך הרבה אזורים וכל כך הרבה אלמנטים שונים כך שיש צורך בצוות מקצועי ומנוסה שיודע עד כמה חשוב לרדת לרזולוציות הגבוהות ביותר.

טיפול בשלד הבטון של המבנה

לפני שמתחילים לבדוק את הרהיטים ואת המערכות השונות שיש במקום, יש צורך לבדוק את יציבות המבנה, כלומר את שלד הבטון שלו. אמנם הבטון הוא חומר חזק מאוד והוא עמיד לאש, אך הוא ממש לא עמיד למים. יכול להיות שבעקבות הצפה רצינית במיוחד הבית או העסק שלכם יסבול מרטיבות עזה שיהיה צורך לפטל בה באופן ניכר ויקר. אם מדובר במבנה שעשוי מעוד חומרים ולא רק מבטון, כמו למשל חיפויי עץ או מגבס, יש לבדוק עד כמה נזקי המים והאש היו קריטיים עבורו ומה ניתן לעשות.

טיפול במערכות השונות במקום

מערכת החשמל, מערכת הניקוז ומערכת האינסטלציה בכלל, כל אלו יכולות להינזק באופן משמעותי מנזקי מים ואש. שיקום נזקי מים ואש חייב לכלול בדיקה של החיווט החשמלי במקום שכן גם המים וגם האש יכולים לפגוע בהם קשות. הטיפול במערכת הזו יכול להיות מקיף ביותר ולעתים לא יהיה מנוס מהחלפת המערכת כולה, מה שיכול לעלות הון תועפות ולהימשך זמן רב. גם מערכת הצינורות, הניקוז והצנרת הביתית, יכולות להיפגע קשות ולכן יש צורך בצוות אינסטלציה מומחה שיבין מה יש לתקן אם בכלל. אחרי שמבינים את כל מכלול הפגיעה במקום אפשר להתחיל לטפל.

כיצד מתחילים לשקם?

שיקום המבנה הוא לא שלב קצר והוא יכול להימשך גם שבועות ארוכים. תחילה, יש להוציא את כל הרהיטים מהמקום כאשר גם הרהיטים עצמם יכולים לעבור חידוש. אחרי שהמקום נקי מרהיטים יש תחיל לשאוב את המים שנספגו בקירות וברצפה. את המשימה בדרך כלל מבצעים תוך אידוי של המים עם מכשיר מיוחד ושאיבתו אל מכונה מיוחדת. לאחר כמן יש להסיר את כל הטיוח ולחדש אותו, כאשר גם את המרצפות שנפגעו יש להחליף. לעתים יש צורך להרוס קיר מסוים שנהרס באופן חלקי ולבנות אותו מחדש, וכמובן כל שאר פעולות השיקום לפני המתאר.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...