הפרויקט המדהים של משפחת סלם מפתח תקווה

22/09/2016
חדשות


200 משפחות נתמכות בפ"ת קיבלו אמש ארגז מוצרים עשיר לקראת ראש השנה, כחלק מפרויקט מרגש בניהולם של הזוג נתי ושרון שלם מאם המושבות. ואיך זה מתקשר למכבי ת"א? כל ההסברים בכתבה המרגשת.

"החלום שלי היה להיות שחקן כדורסל, החלום של נתי היה לעזור לנזקקים – החלומות של שנינו התגשמו", כך מספר איש הכדורסל האהוב גיא גודס, שתרם בעצמו ואף עודד אנשים נוספים לתרום לפרויקט המיוחד שמנהלים נתי ואשתו שרון מביתם אשר ברחוב האחים ישראלית בפאתי שכונת אם המושבות.

נתי ושרון עם ציון קובה

שרון ונתי מספרים: "הכל התחיל בשנה שעברה, לקחנו על עצמנו לחלק 50 ארגזים למשפחות נתמכות. קיבלנו רשימות של משפחות ממחלקת הרווחה והתחלנו להפיץ ברשתות החברתיות. ילדנו המדריכים בתנועות נוער התגייסו וגייסו את חבריהם לתנועה וביחד הצלחנו להרים את הפרויקט המבורך. הורים פתחו את הלב ואת הכיס בצורה מעוררת השראה ומרגשת, והילדים באו להתנדב. בעקבות ההצלחה שהייתה וההיענות מצד תושבי אם המושבות ונווה גן הילדים מעמידים בימי חמישי בכניסה לסופר חצי חינם עגלה לצדקה וההיענות מגיעה מכל עבר. בכל יום חמישי אנו מחלקים ל- 4-5 משפחות בפ"ת. כמו כן, גייסנו את בי"ס ממ"ד נווה אברהם, ומתקיים שיתוף פעולה עם יעל שטרן המנהלת לאורך כל השנה. יעל הפיצה מייל בקרב ההורים וכל ילד הביא מוצר לבי"ס והועבר אלינו. כמו כן גייסנו את גני הילדים וההיענות בשיאה. השנה הגדלנו את נפח הפעילות ל-200 משפחות וברוך השם עמדנו ביעד. סלי המזון הינם עשירים ומפנקים מאד עם חשיבה מעמיקה על כל פריט. נדהמנו לגלות שיש אנשים רבים מהשכונה ובכלל שצמאים לתת ולעזור בכל דרך וצורה שהיא. אנשים שאנו לא מכירים משאירים לנו מוצרים וכסף בכניסה לבית. הדבר גורם לכולם סיפוק רב וחושף את הילדים לנתינה נטו ללא קבלת תמורה, ולהתרגשות ורצון לתת ולחיות בחברה טובה יותר".

אתמול בערב הגענו לסקר את שיא הפעילות. לאחר שבועות שבהם הפך בית המשפחה לסוג של מחסן סופר מרקט הגיע הזמן לארוז הכל ולחלק למשפחות. פעילות האריזה והחלוקה החלה אחר הצהריים והסתיימה בחצות, ונטלו בה חלק עשרות רבות של מתנדבים, מכל הגילאים ומכל המגזרים. פגשנו ילדים, נוער, מבוגרים, חילוניים ודתיים.

ואפרופו כדורסל, נתי שיחק בצעירותו כדורסל ביחד עם ציון קובה, הזכור מקבוצת הכדורסל האגדית של מכבי ת"א במאה הקודמת, בתקופה שבה היו למשחקי הקבוצה בגביע אירופה קרוב למאה אחוזי רייטינג. היום ציון מאמן את קבוצת הנערים של המועדון, ואתמול בערב ציפה להם אימון מיוחד. במקום לזרוק לסל החניכים של קובה הגיעו למתחם אריזת החבילות וגילו שהרבה יותר קשה לארוז חבילות מאשר להקפיץ כדור ולקפוץ. בעין אובייקטיבית נספר לכם שהחניכים של תנועות הנוער בני עקיבא ועזרא היו יותר זריזים מהכדורסלנים הצעירים. אנחנו לא יודעים כמה מהחניכים של קובה יגיעו למסכי הטלוויזיה שלנו בימי חמישי בערב בעוד מספר שנים, אבל מה שבטוח הוא שהחינוך לעזור לזולת והפעילות שלהם אתמול ברוכה וחשובה יותר מכל דבר אחר.

הזוג סלם מספר כי בתום פעולת האריזה יגיעו כלי רכב לחלק את החבילות למשפחות שנבחרו בקפידה ולאחר בדיקה מקיפה שמוודאת כי אכן מדובר במשפחות נזקקות.

בתחילת השבוע סיפרנו לכם על המעשה המבורך של מאות תושבי העיר בחגיגת בר המצווה של נער שהוחרם ע"י חבריו. היה זה סיפור שמח ועצוב בו זמנית. המיזם של משפחת סלם הוא דוגמא נוספת לפנים היפות של עם ישראל, והפעם זה סיפור עם צד חיובי בהחלט של עזרה לזולת.

ואנחנו אומרים – לתפארת פתח תקווה!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

חובבי ציון
אני מבקשת בבקשה לדבר איתך....
אור טרמצי - 28/11/2019
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...