הפסד נוסף לקבוצת הפוטבול של פ"ת

21/11/2014
חדשות

במסגרת המחזור השני של ליגת הפוטבול הישראלית נוצחה אמש קבוצת הפוטבול של פ"ת טרופרס ע"י חיפה אנדרדוגס 36:14. למרות ההפסד, היה בהחלט ערב ססגוני ומעניין.

אמש - יום חמישי, בערב קריר, הצטופפו להם לא מעט משוגעים לדבר, משפחות חברים ואוהדי פוטבול למיניהם, בתוספת עוד כמה עשרות מקומיים, שזה היה עבורם משחק הפוטבול הראשון בחייהם. משחק הבית הראשון העונה של קבוצת הפוטבול הפתח-תקוואית התקיים במגרש הסינטטי הסמוך לאיצטדיון המושבה.

מביני עניין סיפרו לנו שמדובר במשחק חשוב, שיכול להשפיע על זהות העולה למשחקי הפלייאוף בסיומה של העונה הרגילה. אולי קצת בדומה לאחות מהכדורגל ה"ישראלי" (הפועל פ"ת) הקהל דווקא עשה את שלו, השחקנים פחות – לפחות הפעם.

כולם לבוא לפה - היסטוריה במלאבס

למי שלא נכח אף פעם במשחק פוטבול בליגה הישראלית, נספר שהאוירה מאוד משפחתית, השחקנים מרבים להרביץ "דחקות" עם הקהל, שמורכב בחלקו מנציגים של הקהילה האנגלו-סקסית בישראל, ולא מעט נשים. למרות התיאור הפסטוראלי לכאורה – החברה האלה עושים הרבה רעש, במובן החיובי של המילה, ומעודדים בקולניות וללא הפסקה את קבוצתם, בכל מצב ובכל תוצאה.

את החזיזים ממגרש הכדורגל מחליפים כאן מכונות עשן שנמצאות בתוך המגרש, ויש גם הרבה פטריוטיות. ההמנון הלאומי - "התקווה", מנוגן לפני תחילת המשחק, כולם שרים אותו בגאווה ובלי קריאות ביניים. אין קללות, לא מאשימים את המאמן, את שחקני ההגנה או ההתקפה. להיפך – כולם מעודדים את כולם.

יופי של קהל

בפוטבול פ"ת היא זו לובשת ירוק, אבל האוהדים מכחישים כל קשר לאויבי הציונות, להפך – אחד משירי הדגל (כן, מחלקים גם שירונים לאוהדים) שלהם הולך כך: "איך הגעתם לחמאס? ירוק זה צבע של הגראס! אפור זה לא צבע, זוהי מחלה, יאללה טרופרס מלחמה! ויאללה טרופרס מלחמה!"

לאחר ההפסד במחזור הפתיחה לאריות ירושלים (42:32) קיוו המקומיים לניצחון ראשון, אבל כבר שניות מהפתיחה הם נכנסו לפיגור 8:0 לאחר טאץ' דאון מהיר של האורחים, שכעבור מספר דקות הכפילו את התוצאה.

אולי בפעם הבאה

תודות לעידוד הקהל ושחקני "הספסל" שדווקא עומדים (במגרש משחקים 9 מול 9, ובכל זמן נתון עוד למעלה מעשרים שחקנים מכל קבוצה נמצאים מחוץ לקווים) המקומיים לא נשברו. בהמשך עוד הצליחו חניכיו של רביב דורון לצמק ולחזור למשחק אך לא יותר מזה. זה לא היה היום של הירוקים - 36:14 בסיום לחיפאים. סה"כ היה כיף, ונקווה לניצחון מלאבסי במחזור הבא.

משחקה הבא של פ"ת ייערך גם הוא בבית, ויתקיים ביום שישי בעוד שבועיים (5.12) בשעה 10:00 בבוקר, מול קבוצת הנחיל השחור באר-שבע, שכבר נוצחה ע"י המלאבסים במשחק קדם העונה. הקהל מוזמן!

שתף ב-

תגובות

יופי של כתבה לא ידעתי שיש פוטבול בארץ
ניראה מעניין מאוד
ירוק עולה - 22/11/2014
שתף ב שתף ב
יאללה טרופרס מלחמה
הלוואי תנצחו פעם הבאה
- 22/11/2014
שתף ב שתף ב
ירוק זה צבע של הגראס
נחמד שניסתם להפריד את הפוטבול מהכדורגל ... זה אכן ספורט שונה בעל אווירה ספורטיבית שונה רק חבל שהדוגמה שנתתם זהו שיר קונטרה שאוהדי חיפה שרים לאוהדי מכבי ת״א ההבדל היחיד שהם אומרים צהוב זה מחלה במקום אפור ... בכל אופן נחמד על הנסיון לשדר אמריקה ... אם זה נראה כמו אמריקאי נשמע כמו אמריקאי ומשחקים אותו בפ״ת כנראה שזה תימני ... ירוק עולה !
אילון - 22/11/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...