הפנינג מדע בדיוני במוזיאון פתח תקוה לאמנות

18/04/2016
חדשות


מוזיאון פתח תקוה לאמנות מזמין לאטרקציה משפחתית קסומה במהלך יומיים בחול המועד פסח בימים ראשון ושני, 24 - 25 באפריל. מפגש עם חייזרים ורובוטים ענקיים, חלליות, חורים שחורים, ערים מרחפות ומסעות מופלאים למציאות מדומיינת.

ההפנינג מציע מגוון סדנאות יצירה וחוויה לכל המשפחה ברחבת המוזיאון; סדנת אוצרות מהחלל – בה יוזמנו הילדים לחפש את המטמון, סדנת מפה יצירתית ואינטראקטיבית לילדים; חלליות מעופפות – סדנת הרכבה מנייר בה הילדים ירכיבו חלליות; פסלים וחייזרים בחדר חושך –  בניית פסלים בחדר חשוך.


שחר מרקוס, מלך הפלאפל, 2016 (צילום: דימה וולרשטיין)

 

ההפנינג כולל סיור פעיל בתערוכה המרתקת "מדהים! מהמם! מופלא!" המציגה מגוון יצירות של אמנים ישראלים ובינלאומיים בנושא מדע בדיוני.

התערוכה עוסקת במדע בדיוני כז'אנר ספרותי, אמנותי וקולנועי ובהשפעתו העמוקה על התרבות במאה השנים האחרונות, דרך יצירות במגוון מדיות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. התערוכה מבקשת להגדיר את ביטויו החזותי של הדמיון הספקולטיבי ולהצביע על ההקשרים ההיסטוריים בתוכם התפתח. היא מקבצת יצירות וידיאו, ציור, פיסול, צילום, מיצב, עיצוב וקולנוע, לצד תכניות ארכיטקטוניות, עטיפות ספרים, מגזינים וכרזות מתור הזהב של הז'אנר. מגוון זה, משקף עד כמה עמוקים השורשים והמקורות מהם יונק המדע הבדיוני, ועד כמה רחבה השפעתו על הדמיון המודרני.

עבודות של סשה סרבר ואבינועם שטרנהיים (צילום: אלעד שריג)

יד ענקית של פסל החירות שצצה מהאדמה, רובוט עצום ממדים, חלליות, הדמיות של חורים שחורים, ערים מרחפות ומסעות מופלאים למציאות מדומיינת, הם רק חלק ממבחר היצירות המרהיב שמוצג בתערוכה ומזמין את הקהל למסע דמיוני קסום.

ימים ראשון ושני, 24.4 – 25.4, בין השעות 10:00–14:00

רחוב ארלוזורוב 30, פ"ת - הכניסה חופשית. 

לאירועים נוספים בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...