הפועל פ"ת המאוחדת

29/11/2014
חדשות

קבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת טיפסה הערב מעל הקו האדום, לאחר שניצחה את בני סכנין 2:1, במשחק בין קבוצתו האהודה של גברי לוי לקבוצה אותה מאמן בנו גיא.

שבוע קשה עבר על הפועל פ"ת, אפילו בסטנדרטים של הקבוצה שכבר התרגלה בשנים האחרונות לאי שקט. לאחר תוצאת התיקו הראשונה בשבוע שעבר נגד הפועל חיפה, במשחק שייזכר בעיקר בהקשר של גז הפלפל לעבר אוהדי הקבוצה, הגיעה היום הפועל פ"ת למשחק בידיעה שהיא חייבת ניצחון.

אוהדי הקבוצה המקומית התרכזו היום ביציע המערבי, חלקם עטופים בדגלי ישראל, לציון יום כ"ט בנובמבר, ובמיוחד כדי להזכיר לאורחים כי הם מייצגים את מדינת ישראל. אוהדי סכנין מנגד, הגיעו במספרים נמוכים, שכללו אוהדי כדורגל אמיתיים בלבד, ללא כל הפוליטקאים וטרמפיסטים אחרים שמגיעים בד"כ לדוחא. כך שכוחות האבטחה הרבים יחסית ביציע המזרחי נותרו מובטלים. גם ביציעים של פ"ת היה רגוע, פרט לתקרית אחת קטנה שחוסלה במהירות.

כ"ט בנובמבר בפ"ת

בהיעדרם של גיא דיין הפצוע ואורמוש המוצהב, עידן בראון, שבזמן האימון המסכם אתמול היה בבית המשפט כדי לתמוך במנהל הקבוצה שנעצר, העלה את ההרכב הבא: קאלה, שקלים, פסו, צ'ימאזי, טוקורה, מוסא, אבו זייד, צעירי, כהן, אלטמן והירש. במחצית השנייה שותפו: כוכב, חוגי ופרץ.

יו"ר הפועל פ"ת המיתולוגי, גברי לוי, בא לראות את בנו גיא שמאמן את סכנין מול קבוצתו האהודה. השופט רועי ריינשרייבר חזר לשפוט לראשונה מאז אירועי הדרבי התל-אביבי, והוציא את המשחק לדרך לעיני 3,000 צופים, רובם המוחלט מפ"ת.

הדקות הראשונות של המחצית הראשונה היו שייכות לאורחים שזכו במספר מצבים נייחים, אך ללא סיכון שערו של קאלה. המקומיים התעשטו די מהר, ובדקה ה-20 התקפה יפה שלהם הסתיימה בבעיטה לא מדוייקת של שקלים. דקה 25 - החמצה ענקית של שחר הירש שניצב לבדו מול קנדיל. כעבור דקה הזדמנות נוספת של הירש שמוצא את קנדיל מחוץ לשער ובועט מזווית קשה החוצה. הקצב בדקות אלה היה טוב מאוד, אך הוא דעך עד למחצית.

יום של פיצול אישיות. גברי לוי

המחצית השניה נפתחה במטווח על שערו של קנדיל, כולל מצבים נייחים רבים. הלחץ נשא פרי בדקה ה-56, כשלאחר עוד הדיפה של השוער מבעיטה של צעירי, הגיע כדור רוחב של מוסא ושער עצמי של אברהם פס - 1:0 צודק לפ"ת. המלאבסים שלטו גם בהמשך, ובדקה ה-71 התקפה מצויינת מימין הסתיימה במסירה של אלטמן (במשחקו הטוב ביותר העונה), שהשאיר להירש כדור על מגש. לחלוץ המוכשר נותר רק לגלגל משני מטרים מול שער ריק פנימה – 2:0 לכחולים.

סכנין חזרה למשחק "מכלום" בדקה ה-80, לאחר איבוד כדור שלומיאלי של מוסא, שגרר בעיטה חופשית. עלי עותמאן כבש מ- 28 מטרים כשהכניע את קאלה שיכול וצריך היה להגיע לכדור. הסתבכות מיותרת במשחק שהיה גמור.

בדקה ה-87 עוד התקפה מצויינת של פ"ת הסתיימה בבעיטה של אלטמן לעמוד. עד לסיום הצליח לירוי צעירי לשמור על הכדור ולהרוג את המשחק. 2:1 בסיום לפ"ת, שהיתה הרבה יותר טובה מהאורחים. עם 10 נקודות מעשרה משחקים, עלו חניכיו של בראון אל מעל הקו האדום, למרות שעדיין לא הצליחו לשמור על רשת נקיה באף משחק ליגה העונה.

התנהגו למופת. אוהדי סכנין

בסיום המשחק, דאג הקהל המקומי להזכיר לשחקנים מה חשוב באמת, וזה כמובן הדרבי בעוד תשעה ימים. במחזור הבא, ביום חמישי הקרוב, יצאו הכחולים מפ"ת למשחק חוץ מול בית"ר ירושלים, שרק אלוהים יודע היכן הוא ייערך. אבל נותרו חמישה ימים עד אז, כך שלמנהלת ולבתי הדין יש מספיק זמן, והמון כוסות תה לשתות לפני שהם מחליטים. בכל מקרה ירצו המלאבסים להמשיך במומנטום החיובי לקראת הדרבי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...