הפועל פ"ת דורשת לפסול את תוצאת המשחק מול ראשל"צ

28/10/2019
חדשות מקומיות


הפועל פ"ת פנתה לאיגוד השופטים בדרישה לחקור את הטעות הגורלית במשחק מול ראשון לציון ולפסול את תוצאת המשחק.

שערוריית השיפוט ביום שישי: הפועל פתח-תקוה פנתה במכתב תלונה רשמי לוועדה המקצועית של איגוד השופטים, ובנוסף דרשה פגישה איתה וכן פנתה למנכ"ל האיגוד, מר יריב טפר, לאחר טעות השיפוט החמורה מול ראשון לציון ביום שישי האחרון (שהסתיים בהפסד 2-1), אז השתמש חלוץ ראשל"צ מיקו ממן בידו על מנת להשתלט על הכדור ולכבוש שער יתרון לזכות האורחים, כל זאת כשהקוון הקרוב לאירוע, עידן אלמלם, היה במרחק מטרים ספורים וללא הפרעה לקו הראייה שלו, וכך גם השופט דרור כהן.

ממשיכים לקפח אותם - הקהל של הפועל פ"ת

מדובר בקיפוח כפול של הקבוצה, היות וממן כבר קיבל כרטיס צהוב קודם לכן, ולמעשה אמור היה להיות מורחק מהמשחק. ממן עצמו סיפר לאחר המשחק: "נתתי לכדור קטנה עם היד. אם השופט היה רואה את זה המשחק היה יכול להשתנות בככה, כי זה גם צהוב שני ואדום".

לאחר האירוע שחקני הקבוצה שרצו לקוון בטענה לנגיעת יד ברורה נהדפו על ידו ועל ידי השופט, ועוזר המאמן של הקבוצה אף קיבל צהוב על כך שפנה לשופט הרביעי, דור מרדכי ניזרי, בטענה שהוא עצמו גם היה אמור לראות את היד מהמקום בו עמד.

טעות זו מצטרפת לשתי טעויות קריטיות אחרות שנפסקו נגד הקבוצה העונה - שער חוקי של עוז פרץ נגד הפועל רמת גן בחצי גמר גביע הטוטו נפסל בטענת נבדל על אף שלא היה אפילו קרוב לעמדת נבדל, מה שהביא להדחה של הקבוצה מהמפעל והפסד של עשרות אלפי שקלים. גם נגד הפועל אשקלון במחזור השלישי נפסל שער חוקי למהדרין של פרץ בטענת נבדל, על אף ששוב, היה הרבה לפני קו ההגנה האחרון של היריבה.

הפועל פתח תקוה פנתה לאיגוד השופטים בבקשה לבדוק לעומק את הנושא, לבחון אפשרות להפעיל את מערכת הVAR  גם בלאומית על מנת למנוע טעויות שיפוט חמורות כל כך, וכן לבדוק את האפשרות לבטל את תוצאת המשחק כפי שעולה מתקנון ההתאחדות באשר להשגת תוצאה באמצעות מרמה.

מהמועדון נמסר: "לאחר שפניות קודמות שלנו העונה לאיגוד השופטים לא הביאו לשיפור במצב, נפעל בכל האמצעים הכשרים על מנת להציף ולהעלות למודעות את טעויות אלו, בהן הקבוצה מקופחת לעיתים תכופות".

לחדשות ספורט נוספות בפ"ת - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...