העלמת קמטים באמצעות הזרקות מבוססות חומרים טבעיים

06/01/2019
בריאות ובטיחות


שמירה והשבה של מראה צעיר היא בעשורים האחרונים בגדר משימה אפשרית בהחלט, כאשר מגוון טכניקות ושיטות שונות פותחו במיוחד למטרה זו. אחת השיטות המרכזיות המשמשות נשים וגברים המעוניינים להימנע מניתוחים פלסטיים המהווים פעולה פולשנית אשר גוררת תקופת החלמה ארוכה יחסית, היא הזרקות למילוי קמטים. באמצעות החדרה של חומרים מסוימים שונים לאזורים בפנים ובגוף בהם נוצרו קמטים רבים, מתמלאים אזורים אלו ונמתחים, וכך ניתן להעלים חלק ניכר מהקמטים ולהשיב לאותו אזור מראה חלק, אסתטי וצעיר. בעוד ישנם מספר סוגים שונים של חומרי מילוי אותם מזריקים לצורך מילוי קמטים, רבים מהם אינם מומלצים ועלולים לגרום לתופעות לווי בלתי רצויות. לעומת זאת, קיימות כיום הזרקות מילוי קמטים המכילות חומרים טבעיים וזמניים. לחומרים אלו יתרונות משמעותיים רבים בתחום ההזרקות למילוי קמטים.

העלמת קמטים על ידי הזרקת חומרים טבעיים המוכרים לגוף

חלק מהשיטות הבלתי מומלצות למילוי קמטים, כוללות הזרקה של חומרים קבועים ומלאכותיים, דוגמת סיליקון ונגזרות שונות שלו. מחקרים רבים מטילים בספק את הבטיחות שבהליכים אלו, וחוקרים הראו כי הסיליקון עלול לנדוד בתוך הגוף, לגרום לזיהומים שונים ולבעיות רבות נוספות.

לכן, הדרך הבטוחה והבריאה ביותר להעלמת קמטים היא על ידי הזרקה של חומרים טבעיים, כאלו המוכרים לגוף. חומרים אלו, דוגמת קולגן, מבוססים לרוב על חומצה היאלרונית – חומצה טבעית אשר מעשירה את העור בלחות ובמים ובכך מעניקה לו מראה מלא, חלק ורענן יותר. חומצה זו משמשת כבסיס למגוון רחב של חומרים ומוצרים אשר פותחו במיוחד לצורך העלמת קמטים ויצירת מראה חלק ורענן יותר בעור הפנים. קיימים חורמים שונים עבור אזורים שונים בפנים ובגוף, ועבור אנשים שונים עשויים להתאים יותר (או פחות) חומרים שונים. גם קצב הפירוק של חומרים אלו בגוף משתנה מאדם לאדם, על פי הנתונים הטבעיים של הגוף ופרמטרים רבים נוספים. כפי שניתן להבין, מדובר בחומרי מילוי קמטים זמניים.

חומרים וטיפולים זמניים להעלמת קמטים

כאמור, קיימים כיום סוגים רבים של מוצרים המבוססים על חומרים טבעיים וידידותיים לגוף, בהם משתמשים בהזרקות להעלמת קמטים. מוצרים אלו פותחו במיוחד על מנת לתת מענה לסוגים שונים ורבים של קמטים ופגמים בעור, והתאמת המוצר הספציפי הרצוי ביותר מבחינתכם צריכה להיעשות על ידי אנשי מקצוע מהתחום. חשוב לדעת כי מדובר בחומרים זמניים, אשר השפעתם תקפה למשך פרק זמן מסוים. לאחר מכן קיים צורך לבצע הזרקה נוספת, אך כאמור מדובר בהליך בטוח ומומלץ הרבה יותר מאשר הזרקות של חומרים קבועים או סמי קבועים. אמנם במקרים אלו "סוגרים את הסיפור" לאחר סדרת הזרקות אחת בלבד, אך כאמור חומרים אלו אינם בטיחותיים ובמדינות רבות אף אינם נחשבים חוקיים. במקום לסכן את בריאותנו ואת המראה שאנחנו מנסים לשקם, עדיף להשתמש בחומרים טבעיים ולחזור על הפעולה אחת לשישה עד שישה עשר חודשים. קיים היגיון מסוים בכך שמדובר בחומרים זמניים – מכיוון שאלו חומרים טבעיים וידידותיים לגוף, הם גם "מתכלים" ונעלמים לאחר זמן מה, וטוב שכך. זאת בניגוד לחומרים מלאכותיים לחלוטין אשר נחשבים לקבועים לכל החיים, גם כאשר הם אינם מתפקדים כהלכה ויוצרים בעיות שונות (מה שקורה כאמור לא מעט...).

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...