הסלב הכי צנוע - אהרון קפיטולניק ז"ל

18/06/2014
חדשות

אהרון קפיטולניק הלך לעולמו בסוף השבוע בגיל 77, לאחר מחלה קשה. "קפי" שהיה כדורגלן, מאמן ואיש משפחה למופת שימש כקפטן בקבוצת הכדורגל של הכח ר"ג, והיה שותף לאליפות ההיסטורית של הסגולים בשנת 1965. לתושבי פ"ת ולאוהדי הפועל פ"ת בפרט זכור קפיטולניק כמאמן הקבוצה בשנים 1977-78 ובשנים 1982-83. שני בניו - יובל ואלדד, היו כדורגלנים במדי הפועל פ"ת.

ביום ראשון נערכה הלוויה בהשתתפות מאות אנשים. לבית הבת איריס מגיעים מידי יום חברים, קולגות, אמנים ואנשי ספורט רבים כדי לקיים את מצוות ניחום האבלים. פגשנו שם היום בין היתר את שלמה שרף, יצחק שום, היסטוריון הכדורגל ניסים קלדרון ועוד רבים וטובים. כולם דיברו על אישיותו המיוחדת ויושרו האישי והמקצועי של "קפי" שאיפיינו אותו לאורך כל הדרך.

המשפחה והחברים נזכרים

הבת איריס סיפרה: "אבא היה הסלב הכי צנוע וביישן בתולדות המדינה. סמל ליושר ונאמנות. הוא היה מאוהב רק באישה אחת כל חייו והתעלם תמיד מהמעריצות הרבות שפנו אליו". שאלנו את האישה המדוברת - יעל קפיטולניק, סטנדאפיסטית ידועה, איך זה לחיות עם כוכב כדורגל? "הוא היה בעל, אבא וסבא נהדר. איש עקרונות שהאמין בדרך שלו. לפעמים אני בעצמי אמרתי לו 'להתגמש' כדי לרצות את הסביבה המקצועית והתקשורתית, אך הוא תמיד אמר: אני רוצה להיות שלם עם עצמי ולתת לשחקנים שמגיע להם לשחק, גם אם לא אאמן בליגה הבכירה. הוא לא נתן לעיתונאים חומר לרכילות, וזה מה שפגע בו. אך מצד שני, בסופו של יום זה השתלם לו, ובכל מקום שהגעתי היה לו שם טוב". גם מאמן הכדורגל שלמה שרף אמר דברים ברוח דומה, תוך שהוא מזכיר כהרגלו את הפיחות במעמד המאמן שאנו עדים לו בשנים האחרונות.

יעל קפיטולניק וידיד המשפחה ניסים קלדרון

הבן אלדד שיתף אותנו בהספד שנשא לאביו, שבו בין היתר נאמר: "היתה לך דרך חיים מיוחדת שנדיר לפגוש כמותה. דרך של אמת וצנעה. לעולם לא ריכלת. סירבת להתחנף גם כשהמחיר היה כבד, העברת לנו תמיד את המסר שלהיות שלם עם עצמך זה הדבר הכי חשוב. גם את הלילה האחרון, ליל שישי אותו עברנו יחד, ניהלת בדרך שלך. נלחמת במחלה, ניצחת בכל הקרבות, ובין קרב לקרב התלוצצת, התעדכנת התוצאות המונדיאל ואגרת כוחות. ולבסוף, כמו בכל יום שישי כשהיית משלים את ההכנות למשחק – גם הפעם סיימת את ההכנות. אמרת לילה טוב, וכשאתה שלם וחזק, יצאת לדרכך האחרונה בשינה עמוקה".

פורטל פ"ת שולח את תנחומיו למשפחה – יהי זיכרו ברוך!

הבן אלדד - הספד מרגש

שתף ב-

תגובות

שחקן נשמה
שחקן נשמה פטריוט הכח
רמי - 11/10/2021
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...