הסיכונים בהקטנת חזה

22/11/2018
בריאות ובטיחות


ניתוח הקטנת חזה הוא המענה הרפואי לנשים בעלות חזה גדול הסובלות משלל תסמינים, אך חשוב לדעת שהניתוח כרוך בסיכונים.

ניתוח הקטנת חזה יכול לתת מענה לנשים בעלות חזה גדול, הסובלות מתסמינים שונים. תסמינים אלו יכולים לכלול תחושת כובד היוצרת חיכוך בכתפיים, הצטברות זיעה בקפלי השד, התפתחות פטרת או זיהום דלקתי, ריח גוף לא נעים, כאבי גב ועקמת. לתסמינים אלו מצטרפת התחושה הכללית של מבוכה בסיטואציות חברתיות שונות, חזה נפול המשווה מראה מבוגר שלא בצדק, וגם הקושי למצוא בגדים יפים במחירים סבירים.

כיצד מבוצע הניתוח?

ניתוח הקטנת חזה מבוצע לרוב תחת הרדמה כללית, כאשר הרופא מבצע חתך דרכו הוא כורת עודפים של רקמות שד ועור. לאחר מכן הוא ממקם מחדש את הפטמות במרכז השד באופן סימטרי. התוצאה היא הקטנת נפח החזה תוך שמירה על מראה אסתטי ומורם.

סיכונים וסיבוכים אפשריים

מכיוון שמדובר בניתוח כירורגי אי אפשר להתעלם מכך שיכולים להיות סיבוכים. את הסיבוכים ניתן לחלק לשלוש קבוצות: סיבוכים הקשורים להרדמה, סיבוכים הקשורים לניתוח וסיבוכים המופיעים בתהליך ההחלמה וההתאוששות.

סיבוכים הקשורים להרדמה יכולים לכלול בחילות, הקאות, כאבי גרון ותחושת בלבול לאחר ההתעוררות. במקרים קיצוניים יותר תיתכן גם תגובה אלרגית ונזק לשיניים.  מבחינת הניתוח הסיבוכים הנפוצים הם: זיהום, דימום ותוצאות אי סימטריות. לאחר הניתוח תיתכן פגיעה בתחושה באזור השדיים והפטמות או אובדן תחושה מוחלט וחוסר איחוי של הרקמות.

לבסוף אי אפשר לא להזכיר את נושא הצלקת. צלקת לאחר ניתוח פלסטי אמנם אינה נחשבת לסיבוך אלא היא צפויה מראש, אך כאשר הניתוח מבוצע בידיים לא מיומנות, הצלקת עלולה להיות גדולה ולא אסתטית שלא לצורך. רופא מומחה ומיומן ידע לבצע חתכים מינימליים, אשר ידהו עם השנים ולא יבלטו לעין.

איך אפשר להפחית את הסיכוי לסיבוכים?

כל אישה המתעניינת בניתוח הקטנת חזה צריכה להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית אצל רופא פלסטי מומחה. הרופא יעבור עם האישה על מהלך הניתוח, יפרט באוזניה את הסיכונים האפשריים ויחתים אותה על טופס ההסכמה מדעת. לאחר מכן, אם הוחלט להמשיך בתהליך, האישה תופנה לסדרת בדיקות כדי לוודא שהיא כשירה מבחינה רפואית לעבור את הניתוח, וייקבע לה תור עם המרדים. מטרת התור היא לברר אודות רגישויות מיוחדות ולהסביר את הסיכונים הכרוכים בהרדמה.

כדי להפחית את הסיכוי לסיבוכים חשוב לפנות אך ורק לרופא פלסטי מומחה ובעל ניסיון והמלצות, אשר בקיא בטכניקת הניתוח ומחזיק באחוזי הצלחה גבוהים. כמו כן, יש להישמע להנחיות שיינתנו על ידי הרופא כחלק מן ההכנה לניתוח ולהוראות הקשורות לתקופת ההחלמה וההתאוששות בבית.

נשים מעשנות יקבלו הנחיות לגבי הפסקת העישון לפני הניתוח וגם לאחריו, כדי לא לפגוע בקצב ההחלמה של הרקמות ובמקרים מסוימים תהיה הוראה גם להפסיק ליטול תרופות קבועות, בעיקר כאשר מדובר בתרופות מדללות דם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...