הנשיא ריבלין: "השותפות והשלום מתחילים בפ"ת"

04/04/2016
חדשות


נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע היום לשכונת אם המושבות בפתח תקווה, כדי להיפגש עם תלמידים מהמגזרים השונים בחברה הישראלית, וציין את העיר פ"ת כזרקור שלאורו תצמח השותפות במדינה כולה. סיקור נרחב ובלעדי בפ"ת נטו.

האזרח מספר 1, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיע לפני שעה קלה עם פמלייתו לתיכון אחד העם בפ"ת, כדי להשתתף באירוע מיוחד שהציג את שיתוף הפעולה של בית הספר עם בתי ספר נוספים מהמגזרים השונים בחברה הישראלית.

ביקור נשיא המדינה התקיים במסגרת פועלו לאיחוי השסעים בחברה הישראלית. בצירוף מיקרים נדיר, שלא לומר מצמרר, הביקור היום שתוכנן כמובן מראש, התקיים יממה בלבד לאחר הפיגוע אתמול בראש העין, שבו נדקרה אישה צעירה ע"י תושבת כפר קאסם.

תיכון אחד העם המקיים קשרים רצופים עם המגזר הדתי (הישיבה התיכונית כפר גנים ואולפנית ישורון בפ"ת) וכן עם המגזר הערבי (תיכון מקיף כפר קאסם), נבחר כיעד לביקור הנשיא, שהודה למארחים על שהזמינו אותו להיות חלק מהאירוע המרגש. במסגרת שיתוף הפעולה מתקיימים מפגשים מעורבים וסדנאות משותפות בנושאים שונים לאורך כל השנה.

במסגרת הביקור ביקש הנשיא להיפגש עם פורום מצומצם שכלל את נציגי ארבעת בתיה"ס, מנהלים, צוות בכיר ותלמידים. לאחר המפגש נכנס הנשיא לאודיטוריום הגדול שכלל פורום נרחב יותר של תלמידי ומורי ארבעת בתי הספר.

בפני הנוכחים הוצג סרטון של "התקווה הישראלית" – פורום שמתקיים אחת לכמה שבועות בבית הנשיא תחת הסיסמא "מקבלים את כולם", שזאת גם מטרת הביקור היום. ראש עיריית פ"ת איציק ברוורמן חלה דווקא היום ונעדר מהאירוע.

מנהל תיכון אחד העם, אילון נוה, נשא דברים: "עוד לא קם הנשיא שאיחד בין כל הזרמים בחברה הישראלית כמו הנשיא הנוכחי. תיכון אחד העם עושה הכל גם הוא כדי לאחד, וזה כולל הידברות עם בתי ספר בכל העולם, יהודים ולא יהודים".

כבוד הנשיא, שהצטרף בהתלהבות לשירת מקהלת "אחד העם", ממש כמו אחד העם, אמר: "הגעתי כדי לומר תודה. הביקור כאן הוא מהסוג האהוב עליי כי הוא ביקור של תקווה. אתם הצעירים מכל המגזרים, כשתנהיגו בעתיד את החברה הישראלית תעשו את זה ביחד".

ריבלין, שכהרגלו הפגין חברותיות, לא חסך במחמאות לתלמידי העיר: "דווקא אתם בפתח תקווה הבנתם שאתם מוכרחים לדבר כבר עכשיו ולהכיר זה את זה. בפתח תקווה, שהיא אם המושבות, קיימת אוכלוסייה מגוונת, והיוזמה שהחלה מהמנהלים והמורים היא הדרך הנכונה. בזכות העשייה החינוכית, פתח-תקוה תהיה הזרקור שלאורו ילכו רבים ותצמח השותפות והשלום בחברה שלנו. המשיכו ואף הרחיבו את פעילותכם זו ואל תוותרו".

תמונות נוספות מהיום (באדיבות דובר העירייה):


צוות מורחב של פורטל פ"ת נטו ליווה את היום המרגש בבית הספר. בהמשך נפרסם רשמים, תמונות נוספות וסרטונים מהאירוע.

לכתבות נוספות בנושא חינוך בפ"ת

שתף ב-

תגובות

חבל שלא מספרים מה היה לפני הביקור ואת הצד של התלמידים
חבל שלא מספרים שהרבה מתלמידי מגמת מזרחנות בכלל לא אהבו והתנגדו לפרויקט הזה. חבל שלא מספרים שהבית ספר עבד כמו מטורף במשך שבוע כדאי לצבוע קירות ולהחליף שלטים ברחבי בית הספר להסתיר את מה שלא "יפה" להציג הכל ושיראה יפה לקראת הביקור ולא דאג להראות את איך הוא נראה באמת. פשוט חבל ובושה לבית ספר. הכל הצגה וצביעות! האם זה חינוך? זה בית ספר שאמור לחנך, לתת דוגמא?
כל האמת - 13/04/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...