הנהגה חדשה להסתדרות המורים בפתח תקווה

04/09/2017
חדשות


בתום מאבק משפטי ולאחר הליך בחירות מחודש שהתקיים בסוף השבוע שעבר, ניצחה סיעת נחל את סיעת אמי וכבשה את הסניף הפתח תקוואי של הסתדרות המורים.

אחד בספטמבר הוא תמיד התחלה חדשה במערכת החינוך וגם בסניף הסתדרות המורים. בתום הליך משפטי מורכב בחרה מועצת הסניף לתפקיד היו"ר את עופר ארביב, ואת סיעת נחל אשר תנהל את הסניף במרחב פתח תקווה.

עופר ארביב והצוות הנבחר (צילום: יח"צ)

סניף פתח תקוה הוא הסניף המשמעותי ביותר והגדול ביותר בו זכתה סיעת נחל, שבראשה עמדה גילה קליין. סניפים נוספים נמצאים באילת ובעפולה. עם בחירתו של ארביב, הודחה מתפקידה המזכירה המיתולוגית של הסניף דורית חגי.

ארביב, מורה בבית הספר הרב תחומי א' החל כבר בימים אלו בהכנת הסניף לפעילות מחודשת אשר תיתן מענה ל- 8,700 עובדי הוראה, גננות וגמלאים הנמצאים בתחומו הגיאוגרפי וכוללים מלבד פתח תקוה את הערים העוטפות בהן: גני תקוה, יהוד, אריאל, יישובי השומרון, ראש העין, ג'לג'וליה, כפר ברא וכפר קאסם.

ארביב, כבר החל בפיתוח תכנית עבודה עם צוותו כאשר הדגש המרכזי שיושם בפעילות המתוכננת הינו מתן מענה לאוכלוסייה רחבה יותר של ציבור עובדי ההוראה כולל גננות וגמלאים. כמו כן יושם דגש על חיבור וחיזוק הקשר עם אוכלוסיית המורים הצעירים במטרה לסייע להם להיקלט במערכת החינוך בצורה מיטבית ולקבל ייצוג הולם.

לדבריו של ארביב, החזון המקצועי שלו כיו"ר הסתדרות המורים בפתח תקוה, הינו בראשונה להעניק גב חזק לעובדי ההוראה, תוך פיתוח ההון האנושי ומתן כלים להתמודדות עם הבירוקרטיה במערכת. מעבר לכך, נושא השקיפות, שהיה מנושאי הדגל של סיעת נחל בבחירות, יהיה בעל חשיבות רבה וכל הפעילות תתבצע בשקיפות מלאה, על מנת שכל החברים בסניף יוכלו ליהנות ולהעשיר ידע.

עוד ציין ארביב כי הוא מאמין בפיתוח המקצועיות של עובדי ההוראה, ועל כן יקיימו במסגרת הסניף פעילות שולחן עגול בתחומים המקצועיים ובסוגיות בתחום ההוראה, תוך שיתוף פעולה בין מורים ותיקים למורים צעירים. פעילות למען קידום והעצמת נשים במקצועות ההוראה, ייעוץ מקצועי וייעוץ פיננסי, הרחבת הפעילויות לציבור עובדי ההוראה הגמלאים ועוד.

"מעבר לכך נשפר את הקשר עם ציבור עובדי ההוראה באמצעות התאמת שעות הפעילות לשעות העבודה של המורים, שיפור בדרכי התקשורת ושילוב במדיה הדיגיטלית ויתרה מכך אנו נצא אל השטח ונבצע סיורים לכל אורך שנת הלימודים", הוסיף ארביב.

מיזם ייחודי אותו מבטיח ארביב לקדם הינו מיזם "שפירית" במסגרו יאספו למאגר ימי מחלה של מורים לקראת פרישה, עבור עובדי הוראה שבני משפחתם חולים במחלה קשה ושהם נאלצים לסעוד אותם בבי"ח.

יחד עם ארביב, יכהנו נציגים מהסיעה במגוון של תפקידים:

תומר אשוול – משנה ליו"ר הסניף.

אשכנזי רותי – סגנית וראש תא הגמלאים.

נאדיה עאסי – סגנית וראש תא החטיבה הערבית.

אושרה נדב – ראש תא החברה הדתית.

יפה דהן – ראש תחום הגננות.

יורם עקרי – ראש תא מורי החינוך המיוחד.

לבנה וול / אתי חממי – ראש תחום מורי היסודי והמקצועי.

אירית שטרן – ראש תחום מורי חטיבות הביניים ויח"צ

לאה אורשר – יח"צ וסיוע לוגיסטי בסניף.

ד"ר משה בלס – ראש תחום ידע בחוקה וזכויות המורים.

סימה רוזנברג – ראש תחום מורי המתי"א ומנהלים.

רותי עופר - ראש תא ערי הלוויין לפתח תקוה.

אלין שפיגל – ראש תחום רווחת המורים.

רווית טיירי - ראש תחום מורי העל יסודי.

הרב בנימין פיזקוב - ראש תחום החברה החרדית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...