הנדסת ביוטכנולוגיה - הדרך שלך להצלחה

19/01/2021
קריירה ודרושים


תמיד שאפתם לעשות שינוי משמעותי וחיובי בעולם? מחפשים תחום לימוד המשלב הנדסה יחד עם מדעי החיים במסלול לימוד הנמצא בקדמת המדע? בהחלט יתכן שמסלול הנדסת ביוטכנולוגיה הוא הבחירה האופטימאלית עבורכם! אבל מה זה בדיוק הנדסת ביוטכנולוגיה, איפה רואים יישומים של התחום בעולם ולאילו ענפים במשק התחום קשור? מיד נסביר הכל.

הנדסת ביוטכנולוגיה - מה זה בכלל?

כפי שניתן להבין משם התחום, הנדסת ביוטכנולוגיה היא התחום היישומי והמחקרי המשלב בין עקרונות של ביולוגיה לבין כלים הנדסיים, זאת כדי לחקור וליצור יישומים ותוצרים שימושיים, ממשיים ובעלי ערך כלכלי או מדעי לעולם. זהו תחום מרתק, דינמי ומתקדם מאוד אשר כולל פיתוח מומחיות וידע מעמיק במגוון תחומים של מדע בסיסי ומדעים יישומיים. תחום פורץ דרך זה מאפשר מחקר ופיתוח של אינספור יישומים ותוצרים, הודות לשילוב המתבקש והנדרש כיום בין ביולוגיה, טכנולוגיה והנדסה. לימודים במסלול מקצועי מיוחד זה מכניס אתכם לשדה ההנדסה הכימית והביולוגיה היישומית, לתחום מדעי מגוון העושה שימוש בידע מדעי נרחב מעולמות אלו כדי לייצר תועלת, שינוי והתקדמות בטכנולוגיה, רפואה, פיתוח תרופות, הנדסה, תעשייה, חקלאות, איכות סביבה ועוד שפע אדיר של יישומים.

הסבר אחר ופשטני לגבי מהי הנדסת ביוטכנולוגיה יכול להיות גם שתחום הנדסי זה כולל שימוש באורגניזמים חיים ומערכות ביולוגיות וכימיות, כדי להפיק או לקדם תהליכים כימיים שימושיים אשר ניתן להפוך ליישומים מעשיים באינספור תחומי חיים, תעשייה ומדע.הנדסת ביוטכנולוגיה היא ללא ספק אחד ממסלולי הלימוד המדעיים הכי רב תחומיים, דינמיים ומתקדמים במדע יישומי ומחקרי כיום, עם פריצות דרך ענקיות המושגות במעבדות בכל העולם ואשר יוצרות שינוי אמיתי עבור העולם והאנשים החיים בו.

איפה אפשר לראות יישומים של הנדסת ביוטכנולוגיה?

משום שמדובר כאמור על תחום מדעי מאוד רב תחומי ועם בסיס ידע עצום, מתקדם ודינמי מאוד של העוסקים בו, ניתן כיום להיפגש בהנדסת ביו-טכנולוגיה בהמון ענפים במשק הישראלי והעולמי, כמובן שגם באקדמיה אבל בעיקר בהיבטים מעשיים וחדשניים "בעולם האמיתי". כך למשל, בוגרי מסלולי הלימודים של הנדסת ביוטכנולוגיה בטכניון נמצאים כיום בחוד החנית של המחקר והפיתוח בענפים ותחומים כגון הנדסה גנטית, תעשיות כימיות, תעשיות פרמצבטיות, יישומים רפואיים, פיתוחים חקלאיים, הנדסת סביבה ופיתוח פתרונות לאיכות סביבה, הנדסת מזון, ננו-טכנולוגיה ביולוגית, אנרגיה ואנרגיות מתחדשות, יישומים מתקדמים העושים שימוש בחיידקים ועוד מגוון אדיר, ממש בלתי נתפס של תחומים, אפשרויות וענפים המגיעים לחידושים מדהימים הודות לכוח אדם מיומן ומשכיל של מהנדסי ביוטכנולוגיה.

הנדסת ביוטכנולוגיה נמצאת ממש בקדמת המדע היישומי, כאשר בהרבה מאוד מפריצות הדרך המדעיות המשמעותיות ביותר בשנים האחרונות ישנה מעורבות של מהנדסי ביוטכנולוגיה – מהדפסת איברים ועד פיתוחים משני כללי משחק בחקלאות, מפיתוח טכניקות תרפיות גנטיות שעד לא מזמן נראו כמו מדע בדיוני ועד המצאת טכניקות ביוטכנולוגיות וכימיות לטיפול במפגעי איכות סביבה. כמו כן, לצד אינספור אלמנטים יישומיים ואפשרויות לעבודה בתחומים מרתקים ופורצי דרך בתעשיות שונות, תואר בהנדסת ביוטכנולוגיה פותח בפניכם שפע של אפשרויות אקדמיות, גם לתארים מתקדמים וגם למשרות מחקר במוסדות הנחשבים ביותר בישראל ובעולם. זהו תחום אקדמי צעיר יחסית, אך הוא נמצא בפריחה חסרת תקדים, עם מהנדסים ביוטכנולוגיים וביוכימיים המעבירים פיתוחים מתקדמים מרמת המעבדה ועד לרמת התעשייה כדי ליצור שינוי ממשי וחיובי בעולם.

מסלול לימודים מרתק ומגוון מאוד...

מסלולי לימודים להנדסת ביוטכנולוגיה או הנדסה ביוכימית הם מהמרתקים והמגוונים ביותר בתחום המדעים, מסלולים ארוכים ומורכבים שבהם תלמדו המון מכמה וכמה תחומי ידע ומדע – מהבסיס כמו מתמטיקה, פיזיקה, סטטיסטיקה, ביולוגיה וכימיה ועד נושאים מורכבים יותר כמו תהליכים ביוכימיים וביולוגיים, ביולוגיה תאית ומולקולרית, הנדסה גנטית, אימונולוגיה, מיקרוביולוגיה, הנדסת סביבה ועוד שפע של ידע ואפשרויות בחירה והתמחות. בואו לשנות את העולם ולקדם את האנושות לעתיד חיובי ואיכותי יותר, בואו ללמוד במסלול ריאלי-מדעי-ביולוגי ייחודי, בואו להיות מהנדסי ביוטכנולוגיה!

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...