המתנדבים של פ"ת בשעת חירום

19/09/2016
חדשות


היום התקיים פורום ארגוני מתנדבים בחירום. אל הפורום שהוקם ביוזמת אגף ביטחון וחירום, בניהולו של יריב סנדלון, הוזמנו ארגוני מתנדבים הפועלים בפתח תקוה ומעוניינים לסייע לקחת חלק בעת חירום.

תפיסת החירום של פיקוד העורף ובתוך כך של עיריית פתח תקוה היא כי יש להיערך בשגרה לעת חירום, ולכן כבר היום התקיים הפורום על מנת להכיר את נציגי הארגונים והעמותות, לעדכן אותם בדבר תפיסת החירום העירונית ולשמוע מהם באיזה אופן הם רוצים ויכולים לסייע בעת חירום. ארגוני המתנדבים יוכלו לסייע בהתאם להתמחותם (מזון, שינוע, חינוך והדרכה, סיוע רפואי וכדומה) ויהוו כוח עזר מאורגן ומשמעותי.

בין הארגונים שהגיעו לישיבה היו נציגי עמותת נשות הדסה ישראל, ארגון לב אחד, מעגל נשים, עזר מציון, טל חיים, צוות (גמלאי צה"ל), עלה זהב, אמונה ואיחוד הצלה. שמואל סנדלר יו"ר ארגוני המתנדבים אמר: "הארגונים עושים עבודת קודש למען הקהילה בעת שגרה, כך שבחירום אין לי ספק כי יתייצבו ויסייעו. יש על מי לסמוך!".

אוריאל בוסו ראש אגף ביטחון וחירום פתח את המפגש ואמר: "אנו מעריכים מאד את העשייה של ארגוני המתנדבים בעת שגרה ויודעים כי הם מומחים בתחומם ויודעים לתת מענה וסיוע. הארגון וההתנהלות היא כזו שתוכל להיות לנו לעזר ואין ספק כי הם יהיו נחוצים בעת חירום ונכונים לסייע בעת הצורך. מתוך אמונה שמה שלא עובד בשגרה לא יעבוד בחירום, מצאנו לנכון כבר היום לקרא להם, להכיר ולראות כיצד אפשר לשלב כוחות". ראש העיר איציק ברוורמן: "הרשות המקומית תצטרך להתמודד עם 'הרגע שאחרי'. אנו נערכים כבר עכשיו לכל תרחיש וגיוס ארגוני המתנדבים הוא חלק מההיערכות. אני מודה לכל מי שנרתם והצטרף".

הצילום באדיבות העירייה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

...ותודה למאבטחים

במסגרת הערכות אגף הביטחון לפתיחת שנת הלימודים התקיים כנס מאבטחים של מוסדות החינוך בעיר, מעט לפני תחילת שנה"ל.

במהלך יום ההיערכות חודדו ורועננו נהלי העבודה, נהלי האבטחה וכן התקיימה הרצאה מקצועית ומרתקת של אודי לב-ער, לשעבר הממונה על הביטחון במשרד החוץ ובכיר באגף האבטחה בשרות הביטחון הכללי וכיום מרצה באוניברסיטת אריאל, שנתן בהרצאתו דגשים להתמודדות של המאבטחים עם מתן מענה באירועי ביטחון וחירום שונים ונהלי פתיחה באש.

לראשונה הוחלט כי במהלך הכנס יוענקו תעודות הערכה למאבטחים מצטיינים אשר מילאו תפקידם באופן מקצועי ואיכותי במיוחד. 13 מצטיינים נבחרו לאחר הליך סינון קפדני, ואחד מהם אף נבחר כמצטיין אגפי. המצטיינים זכו לתעודת הערכה ולפרס כספי.

אוריאל בוסו מ"מ רה"ע, ראש אגף ביטחון וחירום: "מאבטחי מוסדות החינוך מאבטחים את היקר לנו מכל, את ילדינו, והם ראויים להערכה רבה על מקצועיותם ומסירותם לאורך כל השנה. השנה בחרנו לציין 13 מאבטחים אשר הצטיינו באופן מיוחד ואני מבקש בהזדמנות זו להודות לכל המאבטחים במוסדות החינוך ולהביע בשם כולם את מלוא הערכתנו לעבודתם הקשה".

יריב סנדלון מנהל אגף הביטחון: "על רקע המתיחות הביטחונית הוספנו ימי הכשרה והשתלמויות למאבטחים וזאת על מנת לשמור על כשירות מבצעית גבוה. אני רוצה לציין את הערכתי הרבה לכלל המאבטחים, ובמיוחד למצטיינים אשר זכו לתעודות הערכה ולפרס כספי בשל היותם דוגמא ומופת לכלל מערך האבטחה במוסדות החינוך".

נראה היה כי כל המשתתפים למדו רבות ביום ההיערכות, והתרשמו מתוכנו ומההערכה הרבה לה זכו.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...