המשרת שהפך לאדון

13/02/2015 | יהודה בנך
חדשות

סיפור מתוך המיתולוגיה ההודית מספר על מנו האדם הראשון שהלך לאביו האל ברהמה הבורא וביקש ממנו שייתן לו משרת מכיוון שעבודות הבית רבות מידי. האל התנה את מתן המשרת רק בדבר אחד: אי אפשר יהיה להחזיר או לפטר את המשרת.

מנו הסכים לתנאי בשמחה מכיוון שהוא כבר החל לדמיין כיצד יראו חייו עם המשרת הנאמן, שיעשה כל מה שיבקש ממנו - כל מלאכות הבית והמטלות המעצבנות, והוא יתפנה לדברים שהוא אוהב באמת.

הלכו מנו והמשרת הביתה ומנו מטיל עליו לנקות את הבית. בעוד מנו מתרווח על כיסא נוח למדיטציה היומית שלו, המשרת הנאמן ניקה וצחצח את הבית ומיד התייצב אצל מנו למשימה הבאה. מנו ביקש ממנו שיתקן את הגדר שמקיפה את החצר והמשרת אץ רץ להשלים את המלאכה. וכך נמשך הדבר עד שכבר לא היה כבר שום דבר לעשות, והמשרת צץ בכל רגע ומבקש עוד מטלה. מנו מנסה ללכת לישון והמשרת מעיר אותו ומבקש מטלה. מנו רוצה להתייחד עם אשתו והמשרת מופיע ושואל את מנו מה לעשות, והוא לא מרפה יום ולילה ללא הפסקה.

מנו מבין שהוא נקלע לצרה צרורה ורץ לאביו ומבקש שייקח את המשרת חזרה, ואביו מזכיר לו את התנאי הראשוני - אין החזרות ואין פיטורים. מנו מבין שהכלי הנהדר שקיבל כמתנה הפך להיות הקללה שלו, והוא נלכד בידי המשרת: מעבד נאמן הפך לאדון שמנהל את חייו.

אני לא יודע עד כמה הסיפור הזה מזכיר לכם את סיפור הגירוש מגן העדן התנכי. האדם אוכל מעץ הדעת ומגורש מגן העדן, והברכה שב"דעת" הופכת להיות הקללה של הגירוש מגן העדן.

המשרת הנאמן שבסיפור הבריאה ההודי הוא "מאנוס" שממנו נגזרת המילה "מיינד", התודעה שיכולה להיות כלי שרת בידי האדם, וגם זו שמשעבדת אותו כשהיא מתעסקת ללא הרף במה יהיה ומה היה, ולא נחה כל היממה.

 

למאמרים נוספים של יהודה בנך בנושא תודעה חופשית

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

רוצים שגם החברים שלכם יקראו את הכתבה?

שתפו אותם ע"י לחיצה על כפתורי הרשתות החברתיות – כאן:

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...