המנהיגים הצעירים של פייסבוק

25/02/2019
חדשות


תלמידי כתה י' בישיבת אמי"ת אלירז פ"ת הוזמנו לקחת חלק במיזם חברתי לקידום מנהיגות והגינות ברשת, פיילוט מיוחד של אוניברסיטת תל אביב ופייסבוק ישראל.

במסגרת פיילוט של תכנית "הסיפור שלנו - "#our Israeli story, המיועדת להפגיש תלמידים מתרבויות שונות ולקדם מעורבות חברתית באמצעות הטמעת שימוש חיובי בפלטפורמת האינסטגרם, לוקחים חלק שלוש כיתות י' ממגזרים שונים בארץ – דתי, חילוני וערבי.

משתתפי המיזם - מימין תלמידי ישיבת אמי"ת אלירז פ"ת (צילום: אביתר לרר)

תלמידי ישיבת אמי"ת אלירז הוזמנו לקחת חלק בתכנית לצד תלמידי התיכון החילוני בויאר מירושלים והתיכון הערבי מפוראדיס. לאחר שיצרו תלמידי שלושת הכיתות קשרים באמצעות האינסטגרם ובנו בסיס של הכרות וחיבור בליווי מדריכים מטעם פייסבוק, נערך השבוע מפגש בין כל המשתתפים במשרדי פייסבוק ישראל.

לאחר קבלת פנים חמה, במהלכה נערכה הכרות פנים אל פנים ראשונה בין תלמידי בתי הספר השונים, השתתפו התלמידים בסדנאות שונות שהועברו על ידי עובדי החברה, במהלכן למדו על הדרכים להוביל שיח חברתי חיובי ברשתות החברתיות ובפרט באינסטגרם, חברת הבת של פייסבוק, בה פעילים רוב בני הנוער כיום.

תלמידי ישיבת אמי"ת אלירז , בליווי המחנך הרב אביתר לרר, לקחו חלק פעיל במהלך הסדנאות השונות, ויצאו מהן בתחושה כי אכן יש באפשרותם להשפיע על השיח בין בני הנוער ברשתות החברתיות , למנוע התלהמות ופגיעה בבני נוער פרטיים או בקבוצות. בחודש הבא יגיעו כל משתתפי התכנית להתארח בישיבת אמי"ת אלירז, למפגש מסכם של התכנית.

הרב יאיר שטבון ראש ישיבת אמי"ת אלירז: "בימים אלו של בחירות ופילוג, אנו מברכים על ההזדמנות שניתנה לתלמידינו להיות חלק ממנהיגות צעירה החותרת לאיחוד, קבלת האחר והשונה - במיוחד במדורת השבט המודרנית: הרשתות החברתיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...