המכרז הראשון לתחנה המרכזית בפ"ת יצא לדרך

25/07/2017
חדשות


פרויקט המרכז התחבורתי החדש של פתח תקוה שהולך ומוקם במרכז העיר יוצא לדרך. בימים אלו קיבלה החברה לפיתוח פתח תקוה את ההיתר לביצוע עבודות החפירה והדיפון המהוות את שלב הביצוע הראשון בהקמת המרכז החדש.

החברה לפיתוח פתח תקוה תפרסם בימים הקרובים באמצעי התקשורת את המכרז הפומבי לשלב זה.

הדמיית המרכז (HQ אדריכלים)

היקף הפרויקט הינו כ-70 אלף מטרים רבועים, כולל מסוף אוטובוסים חדיש, כ-650 חניות לרכבים פרטיים, שטחי מסחר ומשרדים בהיקף של כ-25 אלף מ"ר והיקף עלות הבניה המוערך הינו כ- 300 מיליון שקלים.

המרכז החדש יהווה את נקודת הקצה של הקו האדום של הרכבת הקלה, היוצאת ממרכז פתח תקוה, דרך תל אביב בואכה בת ים. המרכז ייבנה במקום בו קיימת התחנה המרכזית הוותיקה של פ"ת בת 60 השנים, הממוקמת ברחוב אורלוב.

לדברי ראש עירית פתח תקוה, איציק ברוורמן, הקמת המרכז התחבורתי החדש יביא לשינוי דרמטי במרכז העיר, שיעבור תהליך של התחדשות והתאמתו למאה ה-21, כולל העברת חלק ממשרדי העיריה הוותיקים למרכז החדש. ברוורמן מדגיש, כי משרד התחבורה בראשות השר ישראל כץ, דחף במהלך השנה האחרונה לקידום הקמת התחנה. עוד הוא מציין כי למרכז התחבורתי החדש תהיה השפעה גדולה ומשמעותית, לא רק על פתח תקוה אלא גם על מטרופולין גוש דן כולו וישמש כנקודת יציאה מצוינת אל מחוץ לגוש דן בואכה כביש 40, כביש חוצה ישראל וערי השרון.

לדברי מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה, איתמר אלדר, בימים אלה כבר נבנית לא הרחק מהתחנה החדשה, התחנה הזמנית ברחוב גיסין, אשר אליה תועבר פעילות התחבורה הציבורית במהלך תקופת הקמת המרכז התחבורתי החדש, אשר הקמתו צפויה להימשך כארבע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

אין על העיר פ"ת
אני מאוד שמחה שעושים שינוי לעיר יהיה יותר נחמד לגור בה
ענת רוטשטין - 26/07/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...