המטרה: 5 יח' מתמטיקה לכל תלמיד חמישי בפ"ת

14/08/2016
חדשות


בתוך שלוש שנים 1 מתוך כל 5 תלמידים בעיר יהיה בוגר 5 יחידות במתמטיקה – תכנית חדשה להכפלת מספר לומדי החמש יחידות בעיר.

קרן טראמפ תקצה 800,000 ש"ח לטובת תכנית חדשה שתביא להכפלת מספר לומדי ה-5 יחידות ולהעלאת רמת המצוינות במתמטיקה.

עיריית פתח תקוה בשיתוף עם קרן טראמפ תפעיל החל מהשנה הקרובה תכנית חדשה במטרה להעלות את רמת המצוינות במתמטיקה בעיר. התכנית החדשה, שתיפרש על פני 3 שנים, שמה למטרה כי אחד מתוך חמישה תלמידים בעיר ייגש לבגרות חמש יחידות במתמטיקה.

הגרף לקוח מתוך מפת המצוינות של קרן טראמפ המבוססת על נתוני משרד החינוך ומכון הנרייטה סאלד

בעיר פתח תקוה ניגשו בשנת הלימודים תשע"ד 11.06% מהתלמידים לבגרות ב-5 יחידות, בעוד הממוצע הארצי עמד על 10.4%. התכנית החדשה שתיפרש על פני שלוש שנים , נועדה להכפיל את מספר הלומדים לחמש יחידות ולהביא לכך ש-1 מתוך כל 5 תלמידים ילמד מתמטיקה ברמה הגבוהה ביותר. במסגרת התכנית תשקיע קרן טראמפ 800 אלף ש"ח לחיזוק המצוינות העירונית ולפיתוח מקצועי של מורי החמש יחידות מתמטיקה בכלל ולקידום הוראה קלינית ממוקדת שתאפשר למורים להתמקד ביכולות ובצרכים של כל תלמיד.

אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "בהחלטה אמיצה של מנהיגות עירונית, פתח תקוה הציבה יעד שאפתני במיוחד, להכפיל את שיעור המצוינות בעיר כדי שבתוך שלוש שנים אחד מכל חמישה בוגרי תיכון בעיר יסיים עם חמש יחידות במתמטיקה. לכן, עבורנו זו זכות גדולה לתת כתף למובילי החינוך בעיר שהחליטו להשקיע במורים המעולים ולהעניק לתלמידות ותלמידים רבים הזדמנות אמיתית לפרוץ דרך ולהגיע הכי רחוק שהם יכולים".

הגב' רויטל שפירא, מנהלת האגף לחינוך על יסודי בעיריית פ"ת: "אני שמחה שקרן טראמפ בחרה בעיר שלנו להשקיע בעיקר בהכשרת מורים. אנחנו כבר מספר שנים פועלים בכיוון זה ומקדמים את לימודי המתמטיקה. בשלוש השנים הקרובות נעשה זאת עם קרן טראמפ. אני מאמינה בכוחו של צוות המתמטיקה בעיר לחולל את השינוי ולקדם את ילדי העיר".  

לאחר שבשנת 2011 ירדה פתח תקוה מתחת לממוצע הישראלי, בשנים האחרונות נרשמה בעיר עלייה מתונה בשיעור לומדי ה-5 יחידות מתמטיקה (כ-12% בין השנים 2011-2014) שהחזירה אותה מעל הממוצע הארצי. אם מגמת השיפור תימשך, העיר תוכל לקבוע בשנים הקרובות שיא חדש של שיעור לומדי חמש יחידות במתמטיקה בעיר. את התכנית יתכללו מטעם האגף העל יסודי ברכה מוסקוביץ ושרה זלצברג רכזת המתמטיקה של בן גוריון, שמונתה לרכזת מתמטיקה עירונית.

לחדשות חינוך נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...