המחוננות והמחוננים של תיכון אחד העם

03/07/2016
חדשות


בשבוע שעבר זכו תלמידי תיכון אחד העם בשכונת אם המושבות בפתח תקווה לפרסים בשני אירועים, בגין עבודות מחקר מצטיינות.

ביום ראשון ה-26.6 התקיים טקס הענקת פרסים במכון משואה לעבודות מצטיינות בהיסטוריה בתחום שואת יהודי אירופה.

לא פחות מ-10 תלמידים מכיתת המחוננים של שכבת י"ב זכו בתעודות הצטיינות (סה"כ היו עוד שני תלמידים מרחבי הארץ שזכו בתעודות דומות).

צילום: יגאל הס

רכזת המחוננים ומורת ההיסטוריה דליה בן-אסא אשר שוהה בימים אלה עם משלחת בית הספר בבנגקוק נעדרה מן האירוע, אך מנהל התיכון אילון נווה, התלמידים והוריהם השתתפו וכיבדו את המעמד, בנוכחות נציגות סגל ביה"ס וחלק מן התלמידים וההורים. מנהלת משואה העתירה שבחים על ביה"ס בגין השקעתו בתחום חקר היסטוריית השואה.

ראש העיר איציק ברוורמן: "זוהי גאווה גדולה לעיר ולתיכון אשר מידיי שנה מצליח להביא את התלמידים להישגים כה מכובדים. לימוד חקר השואה הינו נושא חשוב וכאוב בהיסטוריה של העם היהודי, ואני גאה בתלמידים על הרצינות, השקדנות והלמידה המעמיקה. ברכות לתלמידים, לאילון נווה מנהל התיכון ולדליה בן אסא רכזת המחוננים והמורה להיסטוריה המלווה את הפרויקט כבר שנים".

להלן רשימת התלמידים והנושאים עליהם כתבו:

תלמידות מצטיינות גם בשגרירות צ'כיה

ביום רביעי (29.6) התקיים טקס מכובד בשגרירות צ'כיה במסגרת פרויקט "צמח" של משרד החוץ הצ'כי ומשרד החינוך הישראלי, בו הוענקו פרסים למספר תלמידים ישראלים על עבודות אומנות ועבודות חקר.

תכנית "צמח" קושרת קשרים בין בתי ספר צ'כים ובתי ספר ישראלים, בעיקר באופן מקוונן. תיכון אחד העם הנמצא בתכנית השתתף בתחרות, ושתי תלמידות מבית הספר מסך ארבע זוכות, זכו בפרס.

מדובר על שתי תלמידות מכיתת מחוננים י"א של תיכון אחד העם פתח תקוה - אופק שפיגלמן ומאיה מיכאלי, אשר כתבו עבודה מעמיקה בנושא "השפעת האביב של פראג על יציאתה של צ'כיה מהקומוניזם", בהנחייתה של המורה להיסטוריה ורכזת המחוננים דליה בן-אסא. במסגרת הפרס הן ייצאו על חשבון משרד החוץ הצ'כי ביחד עם עוד שתי תלמידות זוכות משני בתי ספר אחרים - לשבוע לצ'כיה, במשלחת מצומצמת שמזמין משרד החוץ הצ'כי. השגריר הצ'כי דיבר בטקס בחום על מדינת ישראל, והזכיר את הסיוע הצ'כי לישראל עוד בתקופת קום המדינה.

מימין לשמאל: אופק שפיגלמן, השגריר הצ'כי מר שוורץ, מאיה מיכאלי, דלית אטרקצ'י מנהלת קשרי חוץ במשרד החינוך (לשעבר מורה מצטיינת בתיכון אחה"ע פ"ת) ואילון נווה, מנהל תיכון שש שנתי אחד העם

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...