המורה נפתלי בנט הגיע לפ"ת

31/05/2015

לאחר שבנאום הכניסה קבע שר החינוך כי ירידת מספר נבחני 5 יחידות במתמטיקה היא "סכנה אסטרטגית", שר החינוך בנט העביר שיעור במתמטיקה בבי"ס קרול שבפ"ת: "אנחנו מאבדים את המוחות הבאים של מדינת ישראל. זוהי סכנה אסטרטגית".

שר החינוך נפתלי בנט, הגיע ביום חמישי 28.5.15 לביקור בבית ספר קרול שם העביר שיעור מתמטיקה לתלמידי כיתות ו'. ראש העיר איציק ברוורמן ובכירי מינהל החינוך קיבלו את פניו והצטרפו עימו לסיור. בתום הסיור אמר ראש העיר: "זהו כבוד גדול שהשר בחר בעיר פתח תקוה כאחת הערים הראשונות בהן הוא בוחר לבקר בתחילת הקדנציה שלו. אין ספק כי לימוד המתמטיקה הוא אכן נושא חשוב ואנו בפתח תקוה כבר מקדמים אותו מזה מספר שנים, בעזרת חוגי מצוינות, שיעורי תיגבור ומגמות ייעודיות בבתי הספר".

בנאום הכניסה למשרד החינוך, הודיע השר בנט כי הוא רואה כיעד ראשון את העלאת כמות הנבחנים במתמטיקה, והגדיר את הירידה בכמות הנבחנים כ"סכנה אסטרטגית". כאמור השר העביר שיעור במתמטיקה לתלמידי כיתה ו' בבית ספר "קרול" בפתח תקווה: "אסור לנו לאפשר את המשך הירידה הדרסטית של הנבחנים בחמש יחידות במתמטיקה. זהו לא מספר סטטיסטי – אלה הם היזמים הבאים שאנו מאבדים, אלה מפתחי כיפת הברזל הבאים שלא יהיו, אלה המוחות הבאים של ישראל שפשוט לא ימצו את הפוטנציאל שלהם לעולם. הצלחת הדור שלכם במתמטיקה תקבע את הצלחתה של מדינת ישראל".

בנט הוסיף: "זהו איום אסטרטגי שמסכן את עתידה של המדינה, ובחרתי להעביר את השיעור הראשון שלי בתפקיד במתמטיקה כדי להעביר לתלמידים את החשיבות שאני רואה למקצוע. האתגר שלנו הוא לגרום לכם לאהוב את מקצוע המדעים והמתמטיקה, ולהבין כי הוא המפתח להצלחה בכל מקצוע בו תבחרו לעסוק בעתיד".

את הדברים אמר השר במסגרת השיעור שהעביר לתלמידים, בנושא חשיבות המספרים לסביבה בה אנו חיים. דרך שיעור אטרקטיבי השר המחיש לתלמידים כיצד מחשבים שסביבם פועלים על הנחיות הכתובות במספרים, וכיצד חישובים פשוטים מובילים אותנו לתכנן מכשירים מורכבים.

במהלך הביקור סייר השר גם במרחב למידה במורשת, בו לומדים תלמידי בית הספר באמצעות משחקים את נושאי הכרזת המדינה, התיישבות, עליות והעפלה. התלמידים ליוו את השר בביקורו, והציגו לו גם את מתחמי בית הספר השונים, בהם מוזיאון החדר והלבוש ומרחב הלמידה במדעים.

השר בנט פתח לפני מספר שבועות במסע הקשבה ובמסגרתו נפגש עם מנהלים, מחנכים ותלמידים ואנשי מערכת החינוך כדי ללמוד את הנושאים שעל הפרק במשרד.

(צילום: ששון תירם)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...