המדריך לעבודות ניסור וקידוח בטון בפתח תקווה

02/12/2019
חדשות


פתח תקווה נמנית על הערים עם קצב הגידול הגבוה בישראל. מהפיכת הבנייה של העשורים האחרונים כוללת הקמת שכונות חדשות, שדרוג שכונות קיימות, הקמת בניינים מכל הסוגים למטרות מגורים ועסקים וגם בנייה של בתים צמודי קרקע.

המגמות הללו הביאו למצב שבו אחוז גבוה מהמבנים בפתח תקווה עומד בתנאי בטיחות ואיכות הכי עדכניים במדינת ישראל.

נשמע מצוין וזה אכן המצב אך אם תרצו לבצע עבודה פשוטה כמו להתקין מזגן, שלא לדבר על פעולת שיפוץ נרחבת כמו שבירת קירות, אתם עשויים להתמודד עם אתגר שלא היה קיים במבנים הישנים.

תקני הבטיחות כנגד רעידות אדמה ודרישות של פיקוד העורף לבניית מרחבים מוגנים הביאו למצב שהמבנים המודרניים מורכבים ברובם מבטון חזק.

להימצאות הבטון כמרכיב מרכזי יש יתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בעמידות וחוזק אך מה קורה אם צריכים להעביר צנרת של מזגן או אם רוצים לפתוח חלון בממד?

משימות שהיו נחשבות בעבר פשוטות ושיכלו להיעשות באמצעות פטיש ומעט כוח פיזי, הפכו בעידן מבני הבטון למאתגרות במיוחד וכדי לבצע אותן יש צורך בכלים מיוחדים.

זה המקום שבו נכנסים לתמונה שירותי ניסור וקידוח הבטון. מדובר בענף בניה שהיה מאוד נישתי בעבר אך השינויים בדפוסי הבנייה הביאו לכך שכיום מדובר בענף מבוקש במיוחד – בעיקר בערים גדולות שנבנות בסטנדרט מודרני כמו העיר פתח תקווה.

פגשנו את ארז מחברת בטון פרו המציעים שירותים מגוונים של קידוח וניסור בטון ביהלום בפתח תקווה על מנת להבין מעט יותר על הענף שהסבירות שתזדקקו לו בעתיד רק הולכת ועולה.

ניסור וקידוח בטון - שני שירותים דומים ושונים

מרבית החברות שעוסקות בתחום חותכות וקודחות בבטון ואף על פי הדמיון, מדובר בשני שירותים שנבדלים האחד מהשני בכלי העבודה, בידע הדרוש וגם במחיר.

מהו ניסור בטון ביהלום?

ניסור או חיתוך בטון ביהלום מתבצע במקרים שבהם יש צורך לפתוח פתח בבטון או לשבור אותו.

מאחר שהשיטות המסורתיות כמו שבירה עם פטיש או פטישון אינם יעילים בחומר חזק כל כך, יש צורך להיעזר במסורים מיוחדים שחותכים את הבטון.

ישנם מגוון מסורים שונים – החל מקטנים וניידים ועד לגדולים ומורכבים שמקובעים על גבי הבטון ונשלטים מרחוק.

למרות השוני, כל המסורים עובדים תחת עיקרון אחד שבו להב עגול ומשונן מסתובב במהירות וחותך את הבטון והברזל שהוא פוגש, הודות לאבקת יהלום שמצפה אותו והופכת את להב המתכת לחזק ועמיד במיוחד.

טכניקות הניסור של הבטון משתנות בהתאם לסוג הבטון שצריך לחתוך, העובי שלו והמיקום שלו.

ניסור בטון בפתח תקווה נפוץ מאוד במקרים שבהם יש צורך לחתוך קיר שלם או ליצור בו פתח לדלת או חלון, מקרים שבהם יש צורך לנסר גג בטון ואפילו קורות ועמודים.

מאחר שהבטון מהווה גם את בסיס המבנה, יש צורך לתכנן את העבודה באופן קפדני ולעתים קרובות לשכור מהנדס שילווה את התהליך ויוודא שהוא נעשה באופן בטיחותי.

מהו קידוח בטון?

קידוח בטון לעומת זאת נעשה בעזרת מקדחים שמורכבים ממנוע חשמלי שמסובב כוס קידוח משוננת במהירות גבוהה שמסוגלת לחדור את הבטון בצורה סימטרית – גם כאן, באמצעות שבבי היהלום שמודבקים על כוס הקידוח ושהופכים אותה לחזקה ועמידה.

קידוח יהלום בפתח תקווה נפוץ מאוד במגוון רחב של תרחישים – החל מקידוח למזגן, דרך קידוח מרזבים ועד לקידוחים בפרויקטים מורכבים.

כמו בניסור, גם בקידוח בטון, עושים שימוש במקדחים ממגוון סוגים שמותאמים לקוטר הרצוי, סוג הבטון ואופי העבודה.

כמה עולה לנסר או לקדוח בטון בפתח תקווה?

מחיר ניסור וקידוח בטון בפתח תקווה מתחיל ב-300 שקלים ויכול להגיע לכמה אלפים.

בדרך כלל השירותים הזולים כמו קידוח למזגן, יהיו אלה שלא נמשכים זמן רב ואינם דורשים כלים מיוחדים. לעומת זאת חיתוך של גג, יהיה הרבה יותר יקר בהנחה שהפעולה מחייבת ליווי מהנדס ומנוף גדול.

מאחר שאין מחירים קבועים, ההמלצה היא לבצע סקר שוק ולאסוף לפחות 3 הצעות מחיר מקבלני ניסור וקידוח בטון מומלצים בפתח תקווה שמחויבים לעבודה בטוחה ואיכותית.

זהירות! כאן חותכים

לפני שמתחילים לחתוך או לקדוח בטון חשוב לקחת בחשבון את כל גורמי הסיכון.

מדובר בעבודות שנעשות עם כלים חשמליים מסוכנים וחשוב לשמור על קיומן של הוראות בטיחות קפדניות לרבות שימוש באביזרי מגן.

כפי שהזכרנו, חשוב לקחת בחשבון גם את ההשפעה של הפעולה על הבניין. הבטון מהווה את הבסיס עליו יושב המבנה כולו ולכן חשוב לעשות כל פעולה מתוך שיקול דעת.

בנוסף, תשתיות רבות של מים, חשמל, גז ותקשורת עוברות בתוך הבטון ולפני שמתחילים בעבודה חשוב להבין אילו סיכונים קיימים ואיך ניתן להתמודד איתם בבטיחות מרבית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...