המדריך המלא לניקוי הבית

31/07/2019
צרכנות


הפרדה בין חדרי הבית יכולה לקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו מחליטים לנקות ועד שחוזרים לנוח על הספה. לא יודעים איך לעשות את זה? קבלו כמה הצעות פרקטיות במיוחד.

הדרך הכי טובה לנקות את הבית היא להפריד בין החדרים השונים. אם שואלים אנשי מקצוע, כל חדר בבית דורש סוג אחר לגמרי של טיפול: כך למשל את המטבח מנקים בצורה מסוימת, את חדרי השירותים והמקלחות עם חומרים אחרים ואת הסלון וחדרי השינה באופן שמשלב ערך פרקטי עם אסתטי. אבל מה זה אומר בפועל? הנה כמה הצעות:

1. מטבח: כמה שפחות חומרים כימיים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא צריך להשתמש בחומרי ניקיון רעילים ובכימיקלים כדי לנקות את המטבח. יש כיום תחליפים בריאים ואקולוגיים ותמיסה של מי סודה עם לימון עושה את אותה עבודה כמו מסירי שומנים. ככל שמפחיתים בחומרים כימיים, כך מרגישים בטוחים יותר לנקות גם את המשטחים במטבח שחשופים למזון ולכלי אוכל.

2. חדרי שירותים ומקלחת: היגיינה ואקונומיקה

בחדרי השירותים והמקלחת המצב הפוך לגמרי, כי פה אנחנו נרצה דווקא כן להשתמש באקונומיקה ולשמור על כמה שיותר היגיינה. כדאי לעשות את זה עם כפפות ייעודיות ואפשר למצוא אקונומיקה שמיועדת במיוחד לאסלות, למקלחונים ולאמבטיות. מבחינת תדירות, ההמלצה היא לא לרדת מ-2 פעמים בשבוע לניקיון האסלה ופעם בשבוע למקלחת.

3 סלון: אין תחליף לשואב אבק

הסלון הוא המקום שאותו הכי נוח לנקות עם שואב אבק איכותי ועוצמתי. אם יש בסלון שטיח אז בכלל אין ספק לגבי החשיבות של השואב, אבל כדאי לצרף אותו לארגז הכלים של המשפחה גם במקומות אחרים שמרוצפים כרגיל. מלבד היכולת של השואב להעלים שאריות אוכל ושערות של הכלב, הוא חוסך מאמץ בניקיון של הבית ומקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו מתחילים לעבוד ועד שחוזרים לנוח על הספה.

4. חדרי שינה: סטריליות בראש סדר העדיפויות

את חדרי השינה מנקים תוך מתן תשומת לב נפרד לרצפה, לחלונות ולרהיטים וכמובן החלפת מצעים, כריות וסדינים. כך למשל את המצעים אפשר להחליף פעם בשבוע-שבועיים, בעוד את הרהיטים ניתן לנקות בצורה יסודית רק פעם בחודש. בין לבין, כל שנותר הוא לעבור על הרצפה עם סמרטוט לח ולוודא שאין אבק שמצטבר על הפרופיל של החלונות וגורם לנו אלרגיות במהלך הלילה.

5. מרפסת וחצר: פחות ניקיון, יותר אחזקה

בעלי בתים פרטיים עם מרפסת וחצר מבינים מהר מאוד שהאזור הזה דורש מהם לא מעט מאמץ. אם רוצים לנקות את המרפסת, צריך לעשות את זה עם חומרים שעוזרים לרהיטים או למערכות הישיבה להישאר עמידים בפני תנאי מזג האוויר. עיקרון דומה תקף גם בניקיון של חצר, אך שם יש את הנושא של צמחיה, גינון והשקיה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...