הלבנת שיניים - כל מה שרציתם לדעת

16/11/2020
איכות חיים


מראה הפה של כל אדם מעיד רבות על האסתטיקה שלו. רוב הציבור מקפיד על הגעה לרופא השיניים אחת לחצי שנה לבדיקה תקופתית ולביצוע ניקוי של אבן השן.

שינוי של נראות השיניים

עם השנים חלים שינויים בגוון של זגוגיות השיניים. גורמים כמו עישון, סוגים שונים של שתייה כמו קפה, חומרי מזון שחודרים פנימה וסיבות נוספות יוצרים שיניים שהגוון שלהם הופך מלבן לצהוב או לאפור. באופן טבעי לקוחות רבים מעוניינים להחזיר את הלובן הצח לשיניים ולכן הם בוחנים כמה שיטות להלבנה של השיניים. בהתייעצות עם רופא השיניים הם בוחרים את השיטה שהיא הנכונה והמתאימה ביותר עבור השיניים שלהם.

הלבנה באמצעות תבנית אישית של סד

רופא השיניים מכין ללקוח תבנית רכה אשר בנויה מסיליקון. לפני השינה הלקוח מורח את החלק הפנימי של הסד בחומר הלבנה ייחודי שהוא מקבל מרופא השיניים וכך הלקוח ישן עם הסד ברצף לאורך כמה לילות לאורך שבועיים שלושה.

מכחול למריחת חומר הלבנה על השיניים

חומר הכולל אפליקטור אשר מורחים על השיניים באמצעות מכחול. אפשר לרכוש חומר זה ללא מרשם רפואי בבית המרקחת. מדובר בחומר שהוא זול וגם אפקט ההלבנה הוא די חלש ולא יוצר שינוי תהומי בנראות של השיניים.

הלבנה על ידי פסי הדבקה

קיימת אפשרות להדביק על שורת השיניים סרט הדבקה אשר מכיל בתוכו חומרי הלבנה. אפשר לרכוש גם את הרצועות הללו בבית המרקחת ללא מרשם רפואי, הפעילות של סרטי ההדבקה אינה יוצרת שינוי משמעותי בנראות או בהלבנה של השיניים.

הלבנה במרפאת שיניים באמצעות מכשיר לייזר

רופא השיניים מורח ג'ל ייעודי על גבי כל השיניים בחלל הפה ועל כל השיניים, תוך יצירת הגנה על הרקמות ועל החניכיים כדי לא לפגוע בהן. רופא השיניים עובר באמצעות מכשיר לייזר ובדרך זו הוא מקדם את תהליך ההלבנה. מדובר בהליך מהיר וחד פעמי אשר יוצר שינוי מהותי ברמת הבהירות של השיניים. במהלך הטיפול חש הלקוח לעיתים בעקצוצים, או שניכרת רגישות ליומיים שלושה שחולפים לאחר פרק זמן זה.

מנורת לד כחולה

רופא שיניים באשדוד משתמש במנורת לד כחולה שמבצעת אפקט מצוין. היתרון הוא שאין צורך לחמם את השיניים וההלבנה אשר מתבצעת באמצעות מכשור זה הוא בדרגה גבוהה ובטיב מעולה. לאורכו של כל התהליך חשוב ליצור הגנה על הרקמות ועל החניכיים כדי לא לפגוע בהם.

החלטה על שיטת הלבנת השיניים

בהתאם למצבן של השיניים בוחר רופא השיניים את השיטה שמתאימה ביותר לכל מטופל. יש מצבים שהוא משלב בין כמה שיטות כדי ליצור תוצאות מקסימליות. לדוגמה הלבנה בשיטה של הלייזר ובנוסף לכך גם באחת השיטות הביתיות. כמו שימוש בסד ובמידת הצורך גם במשפחת שיניים ייעודית שתסייע להשלמת אפקט ההלבנה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...