הכפתור שמחבר

22/06/2016 | מיכל גולן
חדשות מקומיות


כשהחיים מזמנים לנו אנשים מיוחדים בדרך זה תמיד מבורך – עדי רביב הקימה בפ"ת מיזם חברתי לאנשים עם צרכים מיוחדים.

כזו היא עדי רביב, תושבת העיר מתגוררת בשכונת אם המושבות, אשר הביאה לעיר פ"ת רוח חדשה בכל הקשור להגברת המודעות והשתלבות ילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בחברה.

פעילות 'כפתור' החלה כבר בשנת 2014. הצוות המנצח של כפתור מקיים פעילות עשירה של קבוצות חברתיות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. הקבוצות החברתיות בכפתור הינן קבוצות פעילות המאפשרות פיתוח כישורי חיים וחברה בקרב קבוצת השווים, בדגש על פעילויות בקהילה.

"הורים לילדים עם צרכים מיוחדים גם רוצים להיות בטוחים שהם מפקידים את היקר להם מכול בידי צוות הראוי לכך, צוות שמבין משפחות מיוחדות; צוות שמורכב מאנשים שבאים מרקע מתאים, עם רגישות ואמפתיה, ידע וניסיון מקצועיים וגישה נכונה לילדים מיוחדים. חופשת הקיץ היא תקופה קשה לכל הורה לילדים, והיא קשה שבעתיים להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הן בשל הקושי למצוא מסגרת מתאימה שתתן לילדים מענה הולם ומתחשב במצבם המיוחד, והן בשל מחזורי הקייטנה הקצרים שלא נותנים כיסוי מלא לחודשי החופש הגדול. כפתור מתמחה במתן מענה כולל למשפחות מיוחדות לאורך כל השנה, מקיימת בשכונת אם המושבות קייטנת קיץ מיוחדת שתעניק לילדים חופשה מהנה, מפרה ומקדמת, ותבטיח להורים עצמם שקט נפשי וביטחון שהם מעניקים לילדיהם חופשת קיץ טובה ומוצלחת. במסגרת הקייטנה מתקיימות פעילויות לקידום השתלבות בעלי צרכים מיוחדים בקהילה, ובהפעלתה שותפים צוותים, מתנדבים ותורמים – רובם הגדול תושבי השכונה".

מלבד הפעילות בקיץ מתקיימות פעילויות מדהימות נוספות לאורך כל השנה והפעלות ימי הולדת לילדים עם צרכים מיוחדים, פעילות תופים וכפתורים - התכנית מנגישה ומחזקת מיומנויות חברה ותקשורת באמצעות לימוד כלי הקשה לצד פעילויות בקבוצות חברתיות.

מילה אישית שלי - אחרי שמכירים את עדי מבינים כמה לב ונשמה יכולים להיות במישהי אחת, עדי מהווה השראה מבחינתי יש בה הבנה, הכלה, חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות והכי חשוב - אהבה הן לילדים והן לעשייה.

ניתן ליצור קשר עם עדי בטלפון 054-688-9150, באמצעות דואר אלקטרוניaddiraviv@gmail.com

או בעמוד הפייסבוק של 'כפתור'.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...