הכלב נשאר באוטו, הבעלים הלך לשתות קפה

31/05/2016


בשכונת אם המושבות בפ"ת ראה היום עובר אורח מכונית עם כלב בתוכה וצלצל למשטרה, שלא מיהרה להגיע - לכלב שלום. מה צריך לעשות במקרים כאלה?

הקיץ החל, ורק אתמול שמענו שוב על עוד אסון כתוצאה ממחלת "שכחת הילדים ברכב". מסתבר שלא רק ילדים נשכחים ברכבים בימים חמים אלו, אלא גם בעלי חיים.

קובי פרטוש, תושב פ"ת שאכפת לו, הבחין היום בכלב קטן בתוך מכונית חונה בחנייה של מרכז מסחרי (בתמונה) בשכונת אם המושבות בעיר, והתקשר מיד למשטרה כדי שתשלח ניידת להציל את הכלב.

קובי מספר בדף הפייסבוק של השכונה: "היה נראה באופן ברור שהכלב נשאר באופן מכוון ברכב מאחר והחלונות הקדמיים הושארו מעט פתוחים כדי לאפשר כניסת אויר. אציין כי הכלב נראה סובל והטמפרטורה בתוך הרכב הייתה גבוהה (רכב שחור). מיד התקשרתי למשטרה למוקד 100 ודיווחתי על המקרה וביקשתי שתשלח בדחיפות ניידת לטפל באירוע כדי להציל את הכלב הסובל בתוך הרכב. המוקד התקשר לבעל הרכב שאמר למוקדנית שהוא יודע שהכלב ברכב וזה בסדר מבחינתו כי השאיר את החלונות פתוחים. הפצרתי שוב במוקדנית שתשלח ניידת והודעתי לה שאני לא מתכוון לזוז מהרכב עד אשר הכלב יוצא מהרכב, והיא מצידה גם הפגינה אדישות והדברים טופלו מצד המוקד המשטרתי בעצלתיים. המשכתי להתקשר עוד מספר פעמים והודעתי שוב למוקד שבעליו של הכלב לא הגיע לשחרר את הכלב, וכך חלפה לה כחצי שעה כאשר אני ממש מאיים על המוקדנית שאם היא לא תשלח ניידת לטפל באירוע האחריות לגורל הכלב תהיה מוטלת עליה. לאחר כחצי שעה בעליו של הכלב סיים את שתיית הקפה והגיע לרכב בהליכה איטית ורגועה ואמר לי: "זה אתה שעשית את כל המהומה?"... השבתי לו שהוא פשוט חצוף, אדם חסר לב שאין לו מצפון, ושאלתי אותו האם גם את הילד שלו היה משאיר ברכב להתייבש בתוך הרכב? הוא ענה לי שלא אעז לדבר על הבן שלו... החצוף פתח את הדלת האחורית, הוציא את הכלב והמשיך לדרכו. לאחר כשעה אני מקבל טלפון משוטר שהגיע למקום עם ניידת ואמר שהיו קריאות דחופות קודמות ולכן לא יכול היה להגיע מוקדם יותר".

פנינו לשלומי צ'צ'קס מפ"ת – מקים מיזם 100 להצלת בעלי חיים כדי לשאול אותו מה צריך לעשות במקרים מעין אלו: "במקרה מסוג זה יש להזמין משטרה באופן מיידי, כפי שעשה קובי".

ומה קורה אם המשטרה מתעכבת?

"אם קיימת סכנה מיידית לשלומו של הכלב, וניידת משטרה לא תספיק להגיע בזמן, יש להפעיל שיקול דעת (אפשר לברר במוקד המשטרה מתי בדיוק תגיע הניידת). במקרה כזה הייתי ממליץ לנפץ את החלון במינימום נזק, כדי להציל את חיי הכלב".

גם אתם הייתם עדים לעוול או משהו טוב שקורה בפ"ת? פנו אלינו במייל האדום.

לחדשות נוספות באם המושבות לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

ואיך יודעים ש"ניידת משטרה לא תספיק להגיע בזמן"
במצבים כאלו של חיית מחמד באוטו עם "חלונות פתוחים שיכנס אויר" כמה זה "להגיע בזמן"?
אייל - 31/05/2016
שתף ב שתף ב
לאייל, יש להפעיל שיקול דעת!
אם הכלב בסכנת חיים מיידית ואי אפשר לחכות יותר (רואים בבירור סימני מצוקה), אז כמובן שעדיף לנפץ החלון ולהציל את הכלב! ואיך יודעים מתי תגיע ניידת משטרה? מתעדכנים מול המוקד 100 האם ניידת כבר יצאה לאירוע ומתי אמורה בדיוק להגיע. להפעיל שיקול דעת!!
מאיר - 31/05/2016
שתף ב שתף ב
זו לא בעיה שאי אפשר לפתור עם פטיש 5 קילו
האוטו של הזבל האנושי הזה מיותר.
א - 31/05/2016
שתף ב שתף ב
נראה לי שפשוט מודיעים למשטרה שיש סכנת חיים ושאתה מנפץ את הזכוכית
זה מאושר למקרים שיש ילדים באוטו, אין שום מניעה אם יש כלבים ואם יתבעו אתכם - אפשר לבקש עזרה מהיועץ המשפטי של תנו לחיות לחיות שישמח לעזור.
חיה - 31/05/2016
שתף ב שתף ב
חתיכת זבל הבעלים של הכלב
הייתי סוגר אותך ברכב כמו שסגרת אותו.
אלמוג דהן - 31/05/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...