הכירו את המועמד החדש לראשות עיריית פ"ת

12/09/2017
חדשות


"אני בא מכל הלב כדי לתרום לציבור", אומר יעקב שטרכמן שהחליט להתמודד בבחירות לראשות העיר שיתקיימו בשנה הבאה.

איציק ברוורמן ורמי גרינברג כבר לא לבד – בעוד הפוליטיקאים מקיימים בימים אלה את טקסי הרמת הכוסית לראש השנה כחלק מהמסע שלהם לקראת הבחירות, מסתבר שיש מועמד חדש שעד היום לא נחשף לציבור הרחב.

התמונה באדיבות המצולם (צילום: קובי בן שמעון)

יעקב שטרכמן, תושב שכונת כפר גנים בן 49, עלה לארץ בשנת 1973 מרוסיה, סוכן ביטוח בעל עסק במרכז העיר. ניסיונו הציבורי עד כה הוא בעיקר בתחום החינוך, בחברות בוועדים, וכיום בוועד בית ספר בן גוריון. בעבר הביא לבית ספר הס בעיר בהתנדבות את מיזם יום לימודים ארוך, שבהמשך "התפוצץ במועצה מסיבות פוליטיות". בקרוב יתחיל שטרכמן לערוך חוגי בית.

למה אתה מעוניין להיות ראש העיר?

"אני בא מכל הלב כדי לתרום לציבור, ולא כקלישאה, מגיע ממקום נקי. מה שקורה היום בעיר הוא לא לרוחי".

מהי האג'נדה שלך?

"שני הנושאים החשובים והבוערים הם החינוך והבנייה. אני רוצה לפתח את נושא החינוך בעיר, שכרגע הוא לא ברמה גבוהה. צריך לאחד מחדש את מנהל החינוך ולדאוג לחלוקה שווה של המשאבים לכל המגזרים. כיום תושבי העיר מממנים גם תלמידים מחוץ לעיר, וגם חלוקת התלמידים במוסדות פוגעת בכלל העיר. החזון שלי לעשות אשכולות של בתי ספר שייבנו לגובה".

"בתחום הבנייה יש בעיה של רבי הקומות. בתכנון לא חשבו על בעיות החנייה וגם בזה צריך לטפל. לגבי תכניות הבנייה העתידיות, כמו למשל זו של סירקין, כבר יש לי תכנית לאחר ייעוץ שקיבלתי איך לטפל בנושא ולהוריד את המדינה מהתוכנית".

האם אתה מודע לכל המשמעויות של התמודדות לראשות העיר?

"ברור שאני לא מומחה בכל התחומים. אבנה צוות מתאים ונכון, ונעבוד בשיתוף פעולה. אני לא איש של מלחמות. יש לפתח תקווה הרבה משאבים שצריך לדעת לנצל בצורה מיטבית. יש לעירייה גיבנת כלכלית, כמו גם לעוד כמה ערים גדולות הארץ, וגם בנושא הזה יש לי תכניות".

מהיכן יגיע המימון לקמפיין שלך?

"אין לי הון עצמי. כרגע ברשותי מקורות כספיים ראשוניים ובהמשך אבקש תרומות נוספות מאנשים. אני מאמין בפוליטיקה נקייה ולכן אין לי ספונסרים - רוצה להתנתק מזה כדי לא להיות חייב לאף אחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

עוד אחד שרוצה להתפרסם.
תפס כותרת, ובקרוב יעלם מהנוף, יחד עם מעט הכסף שלו. תכניסו לראש, איציק ברוורמן יזכה בבחירות בהליכה. בגלל יושרו. שנה טובה למתחרים ולתושבי העיר.
משה מרינו - 13/09/2017
שתף ב שתף ב
בחור חמוד. עושה רושם שלא באמת מבין את גודל המשימה
החינוך לא טוב? נניח, רק שכאשר תשב על הכיסא תבין שהרוב מגיע מהבית ומעט ממשרד החינוך. מהעירייה מצופה בעיקר להביא את הכסף לבניית מוסדות החינוך שבעיניי, אלה החדשים לפחות, מספיק מפוארים, אפילו יתר על המידה. צריך לטפל בבנייה? נשמח לשמוע איך בדיוק. טובי המומחים כבר הבינו שהפתרון הטוב ביותר הוא להרוס את כל מה שנבנה, שאת זה לצערנו, כבר לא ניתן לעשות. כדאי שתהיה ישיר ותגיד את האמת - שיש נושאים שאין להם פתרונות. זה יעלה את רמת האמינות שלך. סירקין - יש לך תכניות איך להוריד את המדינה מהעניין??? אתה באמת חושב שזה כ"כ פשוט. חבל שאתה זורק ככה אמירות באוויר, כי זה גורם לנו לחשוב שאתה לא באמת מבין את גודל המשימות שיש בעיר הזאת. יש לך מושג כמה שעות, ימים, ריצה מישיבה לישיבה ראש העיר הנוכחי (שיש לי מידה מסוימת של ביקורת גם עליו) משקיע כדי לנסות למזער את נזקי התכנית המגלומנית הזאת? כשברור שכבר לא מדובר על "להוריד את המדינה מהעניין", אלא רק לצמצם אפילו במעט את היקפי הבנייה המתוכננים. אם יש נקודה שכדאי לך להשקיע בה כדי לצבור יתרון על פני ראש העיר הנוכחי זה נושא יחסי האנוש. מבחינת תכניות, ניהול העיר, מיזמים, שיפור המצב בעיר ועוד - לדעתי לראש העיר הנוכחי יהיה קשה מאוד למצוא תחליף. בנושא יחס לתושב, קבלת תושבים, יחסי אנוש באופן כללי - זה מקום טעון שיפור כיום ופה אתה יכול להיכנס. אם יש לך את זה, יהיו לא מעט אנשים שישמחו לקחת אותך כאופציה. זה עדיין יהיה קשה מאוד אבל זה ייתן לך נקודת פתיחה טובה. לדבר רק על תכניות לא יקדם אותך הרבה כי יש פה מישהו שכבר מכהן והוא אלוף בתכניות. גם לראש העיר אני יכולה לומר ששיפור יחסי האנוש יכול להביא אותך למצב שתהיה בלתי מנוצח. חבל שאתה לא משקיע בזה. לא רק העבודה חשובה. לתשומת לבך. את שני המועמדים אני אשאל מדוע אתם צריכים את זה ואיך הגענו למצב שבו השיח בעיר כל כך לא מכבד והשיח במועצת העיר מבזה. האם זו רמת נבחרי הציבור שלנו? מה זה אומר עלינו?
רוני - 13/09/2017
שתף ב שתף ב
שיתחיל קודם כיו"ר ועד הבית
מי שמע עליו. מה לו ולעיר פ"ת. איציק ברוורמן למרות ההשמצות וחימום האווירה מצד הלוזרים לוקח את הבחירות בהליכה. זה לא מתחרה רציני. כפי שהמשמיצים הם לא מתחרים רצינים.
דן החשדן - 10/10/2017
שתף ב שתף ב
פראיירים לא מתים. הם מתחלפים
כל ארבע שנים צצים להם כל מיני ילדים שנולדו עם שאיפות ובלי הערכה עצמית נכונה. נדחפים ע"י אספסוף מתוך מעגל משפחתי או חברים ובטוחים שהנה הנה הם מצילים את העיר. זה נגמר רע. או בפשיטת רגל כלכלית או בפתיחת תיק במשטרה. מי שמתאים להנהיג ועד הורים או שכונה אינו מתאים בביטחון לנהל עיר בת רבע מיליון איש. שני מועמדים קיימים. זה שבתפקיד והילד שחוץ מכמה התנגדויות לא עשה כלום בשבע השנים האחרונות. אם להחליף אז רק באיש עם קבלות ארציות.
נתי - 11/10/2017
שתף ב שתף ב
למה יש לי הרגשה שאני יודע מי כתב את הפוסטים האלה? קבלתם גוב טוב, נכון ?
עוד לא היה ראש עיר בפ"ת שיש כנגדו כ"כ הרבה אנטי כמו ברוורמן. "בתוך עמי אני חי".
- 21/10/2017
שתף ב שתף ב
ברוורמן מאכיל אותנו מרורים
אין לו יותר מידי סיכויים. צריך לנסות אם יעמיד אנשי מקצוע טובים ולא פוליטיקאים אולי התושבים יתפכחו ויבינו שחייבים להחליף את ברוורמן. צריך להאמין
דליה - 09/11/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...