הכדורגלן שהפך לצייר

18/09/2014 | ניסים קלדרון
חדשות


אל משפחת הציירים המוכשרים של פתח-תקוה הצטרף כישרון חדש - גיורא קפלן. כן, אותו גיורא ששיחק בעמדת המגן השמאלי ככדורגלן בהפועל פתח-תקוה של שנות השישים העליזות.

גיורא מצטרף לשורה ארוכה של אמני פ"ת, העיר שמתוכה יצאו אמני מכחול וצבע רבים, ביניהם הצייר הידוע צבי שור, שאת ציורי הנוף הפתח-תקוואי היה מצייר ברחובות העיר, וציוריו משכו קהל רב מלא הערכה, לתערוכות ולמוזיאונים בהם הוצגו. כיום ציוריו שוכנים כבוד בארכיון פתח-תקוה, תחת השגחתה של האחראית לאוספים מיוחדים בארכיון ויקירת המדור נוני ירון.

 

האם הדואגת בסרי לנקה. ציור: גיורא קפלן

 

חברי מועצת העיר פתח-תקוה והעומד בראשה עו"ד איציק "איצ'ה" ברוורמן, דואגים לחיי התרבות ותערוכות של אמני העיר המוצגות למען הציבור הרחב. כך היה עם המורה, המחנכת והציירת בתיה כהן, שתערוכת ציורי הנוף והצמחייה בישראל שציירה, הוצגו בהיכל התרבות בעיר. 

 

באר המים בנווה עוז. ציור: גיורא קפלן

 

כאמור, הצייר גיורא קפלן מצטרף לרשימה ארוכה של ציירי העיר שבראשם עומדת הציירת והפסלת שרה רז  שבתפקידה כיו"ר אמני פ"ת ובעלת סטודיו לאומנות, דואגת להזכיר לנו שפ"ת היא עיר של אמנות ואמנים. ברשותכם נחזור לגיורא קפלן, שאת ילדותו עבר בשכונת נווה עוז, ליד שכניו הציירים זאב תשבי וצבי שור ובהשראתם הלך קצת באיחור בדרכם. גיורא מצייר דמויות מהעולם הגדול בו הוא מטייל וציורי נוף ילדותו.

 

ניסים קלדרון - האב הדואג להפועל פ"ת. ציור: גיורא קפלן

 

גיורא, שמילא תפקידי ניהול בכירים בבנק הפועלים ויצא לגמלאות, מקדיש את שעות הפנאי שלו למשיכה במכחול האמנות, ומקווה יחד איתנו שיגיע האדם שימנף את ציוריו ויציגם בתערוכה הראויה לרמת הכישרון המושקע בכל ציור וציור. אדוני ראש העיר - מומלץ לך להרים את הכפפה. 

 

בשבילי ישראל. ציור: גיורא קפלן 

 

גיורא קפלן מעניק את ציורו למוזיאון הפועל פ"ת

 

(התמונות באדיבות המוזיאון של ניסים קלדרון).

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...