היתרונות הרפואיים של מדרסים

30/05/2019
איכות חיים

לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, נדרשים להשתמש במדרסים. מדובר בקבוצות שונות באוכלוסייה שנדרשים לכך, בין אם מסיבות רפואיות ובין אם מסיבות אחרות. בכל מקרה, גם אם הסיבה שלשמה נדרשים להשתמש במדרסים היא לא בהכרח רפואית גרידא, הרי שיש לשימוש בהם יתרונות רפואיים רבים.

לפני שנסביר על היתרונות הרפואיים, נסביר בקצרה מי צריך להשתמש במדרסים ומדוע, וכן מדוע אנחנו צריכים לקנות אותם אך ורק במקומות מורשים ומקצועיים.

נתחיל מהסוף: אנחנו יכולים למצוא חנויות ומכוני מדרסים בכפר סבא, רעננה, תל אביב, ירושלים, למעשה בכל עיר גדולה או קטנה. חשוב לדעת את המידע הזה, מאחר ויש לא מעט אנשים שממהרים לקנות מדרסים במקומות לא מקצועיים בהכרח ולא פעם הם גם קונים מדרסים סטנדרטיים, לא מדרסים שמתאימים להם באופן אישי. לא רק שזה לא משפר את מצב כף הרגל, זה יכול לגרום לה נזק.

מדרסים כאמור משמשים קבוצות שונות באוכלוסייה. אפשר לחלק אותן לשלוש קבוצות עיקריות. אנשים שמתמודדים עם בעיות שונות בכף הרגל, בין אם מדובר בבעיות מולדות או בעיות נרכשות, ספורטאים שעובדים הרבה עם כפות הרגליים כמו רצים, שחקני כדורסל, שחקני כדורגל, טניסאים, ואפילו שחקני גולף. כל אלה נדרשים להשתמש במדרסים בגלל העומסים שהם חווים בכף הרגל. הקבוצה השלישית היא של חולי סכרת שנדרשים להשתמש במדרסים מיוחדים, על מנת למנוע לחץ על כף הרגל בעת שהם הולכים.

כל אחת מהקבוצות הנ"ל יכולות למצוא מדרסים במקומות שיכולים להתאים להם. המדרסים חייבים להיות מותאמים באופן אישי, על מנת שכף הרגל תרגיש איתם נוח ויהיה ניתן לעשות בהם שימוש נכון ובטוח.

מהם היתרונות הרפואיים של מדרסים?

היתרון הגדול והמשמעותי ביותר, והוא נכון לגבי כל הקבוצות שציינו, הוא שמדרסים מונעים כאבים בכף הרגל, כאב שיכול להקרין גם אל מקומות אחרים ברגליים, בגב התחתון ובעמוד השדרה.

אנשים שהולכים או רצים הרבה ובכלל, מתמודדים עם לא מעט כאבים ועומסים, בין אם זה בגלל הפעולה עצמה ובין אם זה בגלל המפגש על משטחים מסוגים שונים. על כן, הם נדרשים להשתמש בחומר שיכול לרכך את המכה ולמנוע מהם את תחושת הכאב. המדרסים יכולים לעזור בכך. ספורטאים רבים, כפי שציינו משתמשים במדרסים מאחר ובכל תנועה שהם מבצעים כף הרגל שלהם מקבלת מכה שיכולה לגרום להם תחושת כאב מצטברת, מה עוד שהם חווים עומסים רבים על הרגל.

מעבר לכך, מדרסים גם משפרים באופן ניכר את היציבות של הרגליים, מה שיכול לשפר את התנועה שלהן ולהרגיל אותנו לעמוד נכון או ללכת בצורה נכונה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...