הישגים מדהימים למשלחת הדיבייט הפתח-תקוואית באירלנד

27/07/2015
חדשות

הישגים מדהימים ויוצאי דופן לנבחרות הדיבייט בתחרות ה-WSC  שהתקיימה השבוע באירלנד. המשלחת הגדולה ביותר שהגיעה לתחרות הדיבייט שהתקיימה באוניברסיטת מיינות' באירלנד יצאה מפתח-תקוה, וזכתה באליפות!

העיר פתח תקוה שלחה את המשלחת הגדולה ביותר שהורכבה מתלמידי חטיבת רשיש ותלמידי תיכון אחד העם. המשלחות זכו בתחרות במקומות הראשונים.

דליה בן אסא, מי שמלווה, מנחה ומרכזת את מסלול המחוננים את קבוצת הדיבייט של תיכון אחד העם, בניהולו של איילון נווה, אמרה: "הגביע הוא שלנו! ניצחון מוחץ למשלחת של תיכון אחד העם בתחרות גביע המלומדים העולמי WSC, התחרות הבינלאומית שהתקיימה בדבלין". עוד הוסיפה דליה כי "המשלחת זכתה במקום הראשון, השני והחמישי בקטגוריה הקבוצתית. תשעה תלמידים בשלוש קבוצות זכו במקומות הראשונים בקטגוריה האינדיבדואלית. סך הכל זכו תלמידי תיכון אחד העם ב- 93 מדליות ו- 14 גביעים על המקומות הראשונים בקטגוריות השונות". המשלחת נבחרה לייצג את מדינת ישראל בגביע האלופים (המיועד לתלמידים הטובים ביותר מכל העולם) שיתקיים באוניברסיטת ייל בארה"ב, בחודש נובמבר הקרוב".

חברי משלחת אחד העם הם: יובל בקר (שהצטיין באופן מיוחד), מאיה מיכאלי, מעין אסיסקוביץ', עדי סגל, בר אורן, אור ג'ורג'י, אנה ז'וקוב, נופר מרזל ובר שבאלבו.

תלמידי אחד העם

חטיבת רשיש בניהולה של לאה אברקוביץ' שלחה את המשלחת הגדולה ביותר (20 תלמידים), בהובלתה של המורה יפה גלוסקא (רכזת האנגלית ומאמנת הדיבייט). גלוסקא: "זוהי חוויה משמעותית, מעשירה ומאתגרת לכל התלמידים שלנו שהגיעו בתחרות להישגים יוצאי דופן! הנבחרת זכתה ב 111 מדליות וב- 14 גביעים! מקום שלישי באתגר הקבוצתי, מקום רביעי בכתיבה הקבוצתית, מקום שני - כללי. מקום ראשון בדיבייט ג'וניור, מקום ראשון באתגר הקבוצתי, מקום שני בסיכום הכללי, מקום ראשון בכתיבה, וכן התלמיד עם הציון הגבוה ביותר בתחרות".

במהלך שהותם בדבלין, נפגשו חברי המשלחת של חטיבת רשיש עם שגריר ישראל מר בועז מודעי וראשי הקהילה היהודית. נטע שטיין תלמידת רשיש "זו הייתה חוויה בלתי נשכחת שהפגישה אותי עם תרבויות שונות מרחבי העולם", עידו בר סלע: "חוויה מדהימה, למדנו והכרנו חברים חדשים מכל העולם". יפה גלוסקא אמרה עם הנחיתה בארץ: "זו הייתה חוויה יוצאת דופן, מעשירה ועוצמתית מבחינת היקף שלה ומבחינת ייצוג בני הנוער בקהילת המלומדים".

תלמידי רשיש

בתחרות השתתפו נבחרות ממדינות רבות כגון הונג קונג, ארה"ב, שוויץ, טורקיה, אוגנדה ועוד. ממדינת ישראל יצאו עוד מספר משלחות אך מי שנשא את דגל המדינה הוא יובל בקר מתיכון אחד העם.

ראש העיר איציק ברוורמן בירך על הזכיות ואמר: "זהו כבוד גדול לעיר שנבחרות הדיבייט חזרו מהתחרות כשהם אלופים! הישגי הנבחרות בהחלט מרשימים ויוצאי דופן בכל קנה מידה. אני סמוך ובטוח כי החוויה בתחרות והלמידה לקראתה, הינם נכס לכל תלמיד ותלמידה שהשתתפו. אני מחזק את ידיי התלמידים ומאחל להם ולצוות ההוראה חופשה נעימה והמשך למידה מאתגרת ומהנה".

סגן ראש העיר וראש מינהל החינוך איציק ישראל: "הישגי התלמידים הם פרי השקעה של המערכת העירונית בחינוך בעיר, וכמובן בראש ובראשונה פרי ההשקעה של התלמידים עצמם. ברכות חמות לתלמידי הנבחרת, להנהלה ולמורים המנחים שמלווים את תלמידי הנבחרת באופן אישי. יישר כוח והמשך הצלחה".

לכתבות נוספות בנושא חינוך בפורטל פ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...