היסטוריה: בית להייטק בכפר קאסם

11/02/2016
חדשות

המיזם, המופעל בשת"פ של צופן ופורום MIT, ובתמיכת משרד החוץ האמריקאי, מהווה חלק ממהלך כולל של עיריית כפר קאסם להבאת תעשיה מתקדמת לעיר.

היסטוריה נעשתה אמש, עם פתיחתו של ה- TRI/O Tech - מרכז יזמות היי-טק בכפר קאסם, בעלות 6 מיליון ₪, הכולל בית ספר ליזמות ומאיץ למיזמים טכנולוגיים, שיפעל באיזור התעשייה "לב הארץ", איזור התעשייה החדש של כפר קאסם, הוא בית ספר ליזמות היי טק שיכלול בשלב הבא גם מאיץ סטארט-אפים (אקסלרטור) – חממה שתסייע ליזמי היי טק מהמשולש להפוך את הרעיונות שלהם לעסק.

הקמת מרכז ההיי טק, בעלות של כ- 9 מיליון ₪, היא חלק מאסטרטגיית הפיתוח העיסקי של כפר קאסם, שמוביל ראש העירייה עו"ד עאדל בדיר במטרה להגדיל את הכנסות העירייה מארנונה ולהעלות את רמת השירותים לתושב. במקביל מוביל בדיר מהלכים להעלאת גביית הארנונה ביישוב, והגבייה אכן עלתה מ- 52% ל- 84%. כפר קאסם אף ממשיכה לפתח ולהרחיב את איזור התעשייה לב הארץ, בו יוקם מרכז ההיי טק, אשר גודלו מוכפל במסגרת שלב ב'.

כעת מתווסף למהפכה של כפר קאסם גם המרכז לתעשיית ההיי-טק שימשוך לכפר קאסם השקעה של חברות, ייצור מקומות עבודה, ובעתיד יסייע ליזמים מכפר קאסם להפוך את הפרויקטים שלהם לחברות יציבות.

עאדל בדיר - ראש עיריית כפר קאסם (צילום: יוני רייף)

עו"ד עאדל בדיר, ראש עיריית כפר קאסם: "יש הרבה משמעות, כלכלית וסימלית, להקמת מרכז ההיי טק בכפר קאסם. רק לפני חודשיים חתמנו על החזון העירוני בו התחייבתי בפני התושבים כי כפר קאסם תהיה העיר הערבית הפורחת, וזה יקרה. אבל לא נסתפק בזה: כפר קאסם תהיה גם העיר הערבית הפורחת, וגם העייר הערבית המפותחת".

באזור המשולש חיים כיום אלפי צעירים ואין ספק כי ביניהם ישנם מאות רבות ואולי אף יותר שיכולים להשתלב בעתיד בתעשיית ההיי-טק והיזמות. המרכז הוקם במטרה לאפשר ליזמים פוטנציאליים, תושבי המשולש בעלי רקע טכנולוגי, לפתח את יכולותיהם הניהוליות ולהעניק להם את הכלים שיעזרו להם בדרכם להצלחה בתחום היזמות. כמו כן,  מציינים בצופן, כי ישימו דגש רב בהכשרת נשים.

המיזם, המופעל במשותף ע"י צופן ופורום MIT ליזמות, ובתמיכת משרד החוץ האמריקאי (תוכנית MEPI -Middle East Programs Initiative) ובהשקעה של 4.5 מיליון ש"ח, מהווה חלק ממהלך כולל עם עיריית כפר קאסם להבאת תעשייה מתקדמת לעיר. פעילות המרכז תערב יזמים ​מצליחים​, ונציגים של המעטפת המאפשרת לחברות סטארטאפ להצליח, בפרט חברות רב לאומיות,​ ​נציגי ממשלה רלוונטיים ומשקיעים.

באירוע נכחו כבוד ראש עיריית כפר קאסם, עו"ד עאדל בדיר, מר אד מילבסקי, יו"ר פורום MIT, ד"ר רמזי חלבי, יו"ר צופן ושגריר ארה"ב, דן שפירו שאמר: "אנו רואים ביזמות המפתח לשיפור מצבם של אנשים בכל חלקי החברה בישראל, ורואים זאת מחובתנו לייצר את ההזדמנויות הללו בכל מקום שאנו יכולים, תוך תמיכה בפיתוח הסקטור הפרטי וסיפוק הזדמנויות תעסוקה לצעירים. ה- TRI/O Tech יטפח יזמים צעירים יביא חברות ומשרות חדשות לאזור זה, בו הן בהחלט נדרשות וייצור אקו סיסטם יזמי באזור המשולש. אנו מצפים בשקיקה לקראת שמיעה על סיפורי ההצלחה שיצאו משותפות זו".  

פז הירשמן וסאמי סעדי, מנכ"לים משותפים בצופן: "הפיתוח והקידום הכלכלי של החברה הערבית דרך התעשייה הטכנולוגית המתקדמת, מהווה בסיס אסטרטגי לבניית חברת משותפת ושוויונית במדינת ישראל. אנו נרגשים עם פתיחתו של  ה- TRI/O Tech, ומאמינים שהפוטנציאל הוא אדיר, עם מאות צעירים ערבים מאזור המשולש הנחושים להצליח ולהשתלב בהיי-טק".

הקורס הראשון ליזמות היי-טק (TES: Technology Entrepreneurship School) יפתח בסוף חודש פברואר ויסתיים בחודש מאי.

המחזור הראשון של כן השיגור" למיזמים (LP: Launchpad) יפתח בחודש יולי 2016, עם מספר יוזמות שיבחרו בקפידה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...