הילדים והמבוגרים בפ"ת יהיה גאים יותר?

19/07/2016
חדשות מקומיות


הושקה תכנית חינוכית חדשה בעיר – חיזוק השייכות, ההזדהות והגאווה העירונית של תלמידי ותושבי העיר.

אחד הדברים שמציקים לזקני העיר, ולא רק להם, הוא החוסר בגאוות היחידה שקיים בקרב תושבי פתח תקווה. בעקבות כך הושקה תכנית חינוכית מהפכנית שגובשה על ידי עו"ד רון כץ, סגן ראש מנהל החינוך, בשיתוף פורום החינוך של פתח תקווה, שמטרתה חיזוק הגאווה ויצירת הזדהות ושייכות של תלמידי ותושבי העיר לעיר פתח תקווה, תוך הקניית ידע על המורשת וההיסטוריה העשירה של העיר.

נציגי פורום החינוך של פ"ת בראשות עו"ד רון כץ נפגשו עם ראש העירייה איציק ברוורמן, וסקרו בפניו את התוכנית שגיבשו במהלך שמונת חודשים האחרונים. פורום החינוך מורכב מאנשי חינוך, יו"רים לשעבר של ועד ההורים העירוני וחברי הנהגות הורים מבתי ספר רבים בעיר שהתאגדו לחשיבה משותפת וקידום רעיונות ותוכניות לטובת ילדי העיר.

התוכנית שהוצגה הציבה מספר מטרות ויעדים חשובים ובכללם, חיזוק הגאווה העירונית, חיזוק ההזדהות והשייכות לעיר, טיפוח הקשר הרגשי לעיר ולהישגיה, חיבור התלמידים ובאמצעותם גם את הוריהם להיסטוריה ולמורשת העיר ומיתוג העיר כעיר אטרקטיבית לתושביה, תוך  לימוד ויישום בתוך מערכת החינוך ומחוצה לה ובניית תהליך הטמעה משולב של תלמידים, הורים, קהילה ומשפחה.

התוכנית המוצעת תיבנה לכלל המגזרים ולכלל שכבות הגיל במערכת החינוך העירונית ותכלול את כל מערכת החינוך הפורמאלית – החל מילדי הגנים ועד התיכונים וכן את מערכת החינוך הבלתי פורמאלית ובכלל זאת, המתנ"סים, המרכזים הקהילתיים, תנועות הנוער ועוד.

הקונספט החדשני שהוצג כולל הטמעה של התכנים במערכת החינוך בעיר בצורה חווייתית תוך הפעלת כל חמשת החושים באמצעים ייחודיים ותוך יצירת גירויים מגוונים וטיפוח הקשר הרגשי הבלתי אמצעי לעיר. הפורום הציגו מגוון רחב של אמצעים ודוגמאות ליישום התוכנית תוך סיוע וליווי של גורמים מקצועיים ממשרד החינוך ורתימת מנהלי ואגפי העירייה העוסקים בחינוך.

יוזם התוכנית רון כץ: "ההיסטוריה העשירה והמורשת הנפלאה של העיר פתח תקווה שזורות בבסיס ההקמה והקיום של העם היהודי בארץ ישראל, לאור זאת גיבשנו תכנית ייחודית שמטרתה המרכזית הינה לייצר שינוי בתפיסת התושבים את העיר ולחזק את הגאווה והשייכות העירונית של כלל תושבי העיר, באמצעות מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. אני מאמין כי תהליכים מסוג זה צריכים להגיע מלמטה, מתוך מערכת החינוך. אני רוצה להודות לחברי פורום החינוך שהשקיעו מאמץ וזמן רב בהתנדבות לבניית התוכנית וגיבושה כתוצר שכשיוטמע יחולל שינוי מהותי בקרב ילדינו ובקרבנו ויוביל שינוי תפיסתי בעיר כולה".  

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...