היזמיות של הדר גנים

13/06/2017
חדשות


תלמידות מאולפנת הדר גנים זכו במקום השני בתחרות האזורית ליזמים צעירים שהתקיימה בתאריך 28.5.17 ובה השתתפו כ-16 קבוצות.

הבנות זכו לאחר שהציגו את המוצר: ארנק סקוצ' - ארנק המחובר למכשיר הסלולר. בהמשך כל הזוכים במקום השני בתחרויות האזוריות הוזמנו לתחרות הארצית "האקתון" נוקיה שהתקיימה ביום ראשון ה-4.6.17.

התמונה באדיבות האולפנה

האקתון (האקר+מרתון) הינו מרתון חשיבה, תחרות של סיעור מוחות בה חושבים על מוצר או מיזם לפתרון בעיה או המצאה רצויה הניתנת כמשימה בתחילת האירוע.

הבנות אשר השתתפו בתחרות האקתון הציגו רעיון אשר זיכה אותן במקום השני. הרעיון שהציגו היה תנור משולב עם אפליקציה, אשר באמצעות חיישן וטכנולוגיית IOT (האינטרנט של הדברים) מתריע מתי יש לכבות את התנור, מסתנכרן עם מתכונים מהאינטרנט ובקיצור עוזר לנו להיות שפים במטבח .

במסגרת לימודי התכנית "יזמים צעירים" אשר מתקיימים באולפנת הדר גנים פעם בשבוע, ומלווים על ידי לונה דבח ועל ידי שתי סטודנטיות מוכשרות למנהל עסקים ספיר לב והילה שמחי, לומדות הבנות כיצד מקימים חברה, איך בוחרים מוצר לייצור, מתכננות אב טיפוס ומוצר סופי, מייצרות ומוכרות אותו. הקבוצה הזוכה מורכבת מ-16 בנות תלמידות שכבת ח', הקוראות לחברה שלהן "אקספוז".

טל נבוני מנהלת האולפנה: "אנו מקדמים באולפנה ערכים של מצוינות ויזמות, וגאים בבנות שעברו תהליך אישי וקבוצתי מרשים שכלל מחויבות, חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה. יישר כח למדריכות של "יזמים צעירים", למורה המלווה קרן ולסגנית עידית על הובלת הפרויקט באולפנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...