היורשת? מאי כץ היא מנהיגת הנוער החדשה בפ"ת

09/01/2017
חדשות

 

מאי כץ, תלמידת י"ב מתיכון אחד העם, נבחרה ליו"ר מועצת הנוער של פ"ת. לראשונה בארץ אלפי בני נוער הגיעו להצביע ולבחור את יו"ר מועצת הנוער העירונית – קבלו את התוצאות המלאות.

בהובלת אגף חברה, נוער וצעירים השתתפו תלמידי פתח תקוה בהליך דמוקרטי בו כל בני הנוער יכלו להצביע ב-25 מוקדי בחירה, בכל בתי הספר העל-יסודיים ובמרכזי נוער שונים, משעה 08:00 בבוקר עד השעה 20:00 בערב, באמצעות מערכת אינטרנטית והפקת קודים לפי תלמיד.

בבחירות למועצת הנוער העירונית הצביעו 7,544 בני נוער המהווים 32% מכלל בני הנוער בעיר. זאת הפעם הראשונה בארץ שמתקיימות בחירות של נציגות נוער עם כמות בוחרים כל כך גדולה. שלושת המתמודדים ניהולי קמפיין בחירות בכל רחבי העיר ובני הנוער נחשפו למועמדים, לתעמולה ולמצעי בחירות.

בני הנוער נחשפו לראשונה לתהליך דמוקרטי אמיתי זאת מכוון שזכות הצבעה לבחירות לכנסת ניתנת מגיל 18 ולרשות המקומית היא ניתנת מגיל 17. בפעם הראשונה מימשו בני נוער, הלכה למעשה, את זכות הבחירה וניתנה להם אפשרות אמתית להשפיע.

מאי כץ עם המתמודדים הנוספים: אליסף זעפרני ומיקה כהן

באגף חברה, נוער וצעירים בראשות אורנה דוידאי ובניהולו של גיא אליהו, מאמינים שיש לחנך לערכים של דמוקרטיה, מנהיגות ואקטיביזם חברתי, ודרך הבחירות הייחודיות שהתקיימו, יכלו כל בני הנוער בעיר לקחת חלק ולהשתתף בחגיגה דמוקרטית, ובנוסף להיחשף לגוף הייצוגי של הנוער בעיר.

מאי כץ יו"ר מועצת הנוער הנבחרת אמרה: "אני ממש שמחה שיש לי את ההזדמנות לייצג את הנוער המדהים בפתח תקוה ולפעול כדי שישמעו את קולו. אני מאמינה שביחד נצליח להפוך את פתח תקוה למקום טוב יותר ומחבק יותר בשביל הנוער".

סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער אורנה דוידאי ציינה: "השנה לראשונה הבחירות היו עם ערכים נוספים שבהם יש תהליכים מלמדים וחינוך לדמוקרטיה ולקבלת רצון הרוב. מועצת הנוער החדשה תהיה השנה הרבה יותר מחויבת לציבור שלה, כי היא למעשה קיבלה אמון מהנוער מכל רחבי העיר".

מנהל אגף חברה, נוער וצעירים גיא אליהו הוסיף: "הבחירות שהתקיימו עשו באזז בכל הרשויות בארץ. הליך בחירות זה שיש בו שיתוף של כל הנוער ושקיפות לא נעשה עדיין בארץ, ואין לכך תקדים. בני הנוער גילו מעורבות יוצאת דופן וזה מעיד על הרצון שלהם להשפיע".

בתום הבחירות בירך ראש העיר איציק ברוורמן את מאי כץ, איחל לה הצלחה ואף הזמין אותה ללשכתו.

(התמונות באדיבות העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

  

פילוח המשתתפים בבחירות

בית ספר

הצבעות

אולפנית ישורון - חטיבה

155

אולפנית ישורון - תיכון

10

חטיבת אחד העם ורבר

353

ישיבת כפ"ג

188

ישיבת כפ"ג - חטיבה

158

אולפנת רעות

160

חטיבת בן צבי

503

חטיבת ברנר

224

חטיבת פיינשטיין

487

ישיבת אמי"ת אלירז

131

תיכון אד"ר

46

תיכון ברנר

297

תיכון עמל א' (רב תחומי א')

53

תיכון עמל ב (רב תחומי ב')

417

חטיבת אחד העם השש שנתית

573

חטיבת גולדה (כולל התיכון)

706

תיכון אחד העם

504

תיכון גולדה

492

תיכון נווה גן

105

אנקורי

15

חטיבת בן גוריון

468

חטיבת עלומים - פיינברג

456

חטיבת רשיש

448

מעוף

112

נעמ"ת

60

תיכון בן גוריון

410

לומדים מחוץ לפ"ת

13

סה"כ:

7,544

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...