הטרנדים החזקים שנראה בענף הקרמיקה בארץ ב-2020

09/08/2019
עיצוב ויופי


בכל שנה האופנה משתנה מעט – הן בתחום הביגוד והן בתחום עיצוב הפנים והחוץ של מרחבים ביתיים ומשרדיים. במאמר זה נסקור את הטרנדים החזקים שאנו צפויים לגלות בענף הריצוף הקרמי בארץ בשנת 2020.

קרמיקה המזכירה מרקם של פרקט

עיצוב הבית באמצעות פרקט מושך רבים המעוניינים במראה החמים והמיוחד של הפרקט. חלק משתמשים בעץ ואחרים בלמינציה. חודשים ספורים אחרי התקנת הריצוף המרשים החדש הם מתחרטים על כך, מדוע? את הפרקט קשה מאד לנקות, העץ הטבעי מתחיל לספוח כתמים והמראה המבריק מתחיל לעלות ביוקר כאשר צריך להמשיך ולטפל בעץ.

לכן, אנו רואים בשנים האחרונות מעבר לאריחי קרמיקה ארוכים המזכירים במראה את העץ המרשים וכוללים את כל היתרונות של הקרמיקה. קל מאד לטאטא, לשטוף ולשמור על המראה המרהיב לאורך שנים רבות. אינכם מוגבלים בכמות המים בה תוכלו להשתמש ואם אתם מחזיקים חתול בבית או גור כלבים נמרץ לא תצטרכו לסבול מחריצים הנובעים מציפורניים חדות שעברו מבלי משים על הפרקט.

שימוש באריחי קרמיקה מצוירים

טרנד נוסף שחוזר אלינו מהעבר הוא שימוש באריחי קרמיקה מצוירים. בניגוד לגרסאות המיושנות של אריחים אלה שכללו מגוון קטן של עיצובים שיוצרים צורות גיאומטריות על הרצפה, היום אנו מגלים מגוון עצום של עיצובים וצורות המזכירים את עיצובי מלונות היוקרה בבירות האירופיות. השילוב של אריחים אלה עם אריחים בצבע סולידי יוצרים מראה מגוון ומרשים הן לחללים ביתיים והן לחללי משרדים ומתחמים מסחריים.

האריחים משמשים לא רק לריצוף רצפת החלל אלא עולים מעלה אל הקירות ומעטרים את האמבטיות, המטבחים, שיש המטבח ואפילו את האי המודרני הנמצא במרכז המטבח.

עיצוב קרמיקה בצורת פח ומתכת

עיצוב נוסף המשתלב בחללים מודרניים אורגניים מבוסס על הצבע המתכתי שמשתלב עם מוצרי החשמל עשוי הנירוסטה במטבחים הקרירים. בעוד חלק מהבתים מכוונים לעיצוב חמים אחרים דווקא מעוניינים להשתמש במראה הקריר והתעשייתי מעט. עיצובים אלה נראה גם במטבחים המשמשים לבישול אינטנסיבי בו אנו לא רוצים להשתמש בנירוסטה לבדה ומעוניינים ליצור ריצוף אל-חלד ללא מתכת שהרבה יותר קל לנקות ולהחליף בעת הצורך – בניגוד לגרסה המטאלית המקורית.

אבן טבעית

בעיצובי הקרמיקה היוקרתיים והכפריים (עיצוב פרובנס) נעשה שימוש באבן טבעית לצד חישורי ברזל ועץ. חסרונה של האבן הטבעית הוא רגישותה הרבה לשמן וללכלוך. לכן, גם בתחום זה אריחי הקרמיקה מעניקים את התחושה, המראה והטקסטורה של האבן החצובה בגסות עם היתרון העצום של מרקם חלק שקל לנקות ולתחזק.

בשנים הקרובות נראה צבעים וגוונים שונים של חיקוי האבן הטבעית משתלבים באמבטיות, במטבחים, בחדרי השינה ובחדר המגורים בבית.

לסיכום, הטרנדים הבולטים בענף הקרמיקה בשנים הקרובות מתבססים מעל לכל על מכנה משותף אחד – חיקוי מרקם וטקסטורה מבוקשים תוך שמירה על נוחות מרבית בהתקנה ובתחזוקת הרצפה והאריחים התלויים על הקיר. כיצד תשלבו אותם בחלל שלכם? האפשרויות העומדות בפניכם עצומות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...